Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek meddig volt fájdalmas a...

Kinek meddig volt fájdalmas a szoptatás?

Figyelt kérdés
8 hete született a babám és még nagyon fájdalmas a szoptatása a mellbimbóim is sebesek meddig fog ez tartani?

2023. aug. 4. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Krém bimbóvédő és gyorsabban begyógyul.Ajánlom a lanisoh krémét 1 nap alatt simán begyógyul a "seb"
2023. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Az első 3 hónap pokol volt.

Verzett, sebes volt. Ha csak a szoptatásra gondoltam is gyomoridegem volt.

Lehet jönni azzal, hogy szoptatasi tanácsadó, meg nem jól csatlakozik a baba... 3 szoptatási tanacsadó járt nálunk. Az utolsó volt a legnormálisabb, ő mondta el, hogy ez tök nornális. A mellbimbó sosem vokt kitéve ilyennek, megsinyli mire hozzászokik. Nem mindenkinek, de nagyon sok embernek.

A folytonos áztatás, szivás, hormonok, egyik sem tesz jót neki.


Nekem 2 krémet ajánlott, mind a 2 bejött. Garmastan és lansinoh (asszem így írják).


Fokozatosan jobb lett, 3 hónap után teljesen fajdalom mentes.


2.gyereknél kb 1hónap volt csak ez a fájdalom.

2023. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

A Lansinoh krém nekem is bejött, azt hasznàltam később is néha, mert volt, hogy jóval utána is érzékeny lett pár napra.

Az elején viszont az használta a krém mellett a legtöbbet, ha szoptatás után elkentem egy pár csepp tejet rajta, és hagytam rászáradni.

Nekem szerintem az első két hónap volt fájdalmasabb, szóval nem mondom, hogy hipp-hopp elmúlt, de csak a kórházi kisebesedés utáni pár nap volt brutális, mikor sírhatnékom volt, ha csak az etetésre gondoltam, utána már inkább csak az első pár szívásnál kellett összeszorítani a fogam, és apránként, de napról napra elvisehetőbb lett.

Kitartás!

2023. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Nekem 6 hónapig fájt.

Nem volt sebes a bimbóm, jó volt a technikánk (legalábbis a 2 szoptatási tanácsadó szerint)

Nem tudom az okát. Azt mondták hogy ritkán, de van ilyen.

A második gyerkőcnél már nem kínoztam magam. Ott feladtam egy hónap után a dolgot.

Egyébként nekem a fejés is fájt. Szóval gondolom hogy bennem van a hiba

2023. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Lányommal fajt kegyetlenül.ket hónap után is.fel is adtam a szoptatást nem bírtam tovább elviselni a fájdalmat.
2023. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az igen! Úgy látszik hogy többeknek okoztunk kielégülést a válaszainkkal.

Most jobb hogy mindenkit 0ra pontoztatok?

Nyilván a ti válaszaitok hadznosabbak voltak.

Jahhh nem, mert még csak írni sem tudtok. Azért nyomkodjátok csak a pirosat

2023. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 lepontoztak mert feladtam a szoptatást,bár engem nem érdekel hogy az x-et nyomogatjak.

Feladtam mert így döntöttem...egyáltalán nem érdekel ki mit mond.

Megnyugtatas keppen leírom,hogy a fiamat ennek ellenére 10 honapig szoptattam,vele érdekes módon nem fájt a mellem egy kicsit sem .

5

2023. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki nullára van lepontozva...ez igen...úgy látszik itt nincs jó válasz
2023. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!