Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól való undorodás?

Szoptatástól való undorodás?

Figyelt kérdés
Volt esetleg úgy valaki, hogy gyerekvallalas előtt kimondottan undorodott a szoptatás tényétől, de miután megszületett a gyereke, megbarátkozott vele? Egy ideje aktuális nálunk a gyerekvallalas kérdése, de ez az egy, amit egyszerűen nem vesz be a gyomrom. Már a szoptató anyukák látványától öklendeznem kell, el sem bírom képzelni, hogy nekem is ezt kell csinálnom. De reménykedem, hogy ez elmulik, ha a sajátomról lesz szó.
2023. aug. 5. 16:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a második gyerek után sem múlt el, mindkettő tápszeres volt. Tényleg próbáltam magam megerőszakolni...nem ment...sajnálom.

Ha esetleg így lesz, nyugi 2 makk egészséges kiegyensúlyozott lányom van 🙂

2023. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Jelen! Amíg terhes nem lettem, a gondolat is megrémisztett. Aztán terhesen azt gondoltam, ez a baba érdeke, természetesen fogom szoptatni, ha tudom.

Végül meg is kellett küzdenem, nem kevés szenvedés árán, hogy szoptatni tudjak, szóval nálam ez az ellenkezés teljesen átfordult.

2023. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Ja, és én is egy iszonyú tabu dolognak tartottam. Látni sem bírtam.

Annyi, hogy bár szeretek szoptatni, csak magamban vagy a férjem előtt. Nyilvánosan sehol sem, családnál is félrevonulva.

2023. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Én is undorodtam vagyis még mindig undorodom a szoptatás tól. Az első gyerekemet 1 évig szoptattam, de ahogy 1 éves lett, azzal a lendülettel abba is hagytam. Most várom a másodikat, és nem tudom megszokni a gondolatot, hogy megint szoptatnom kell. Igazából amikor elégedetten alszik a baba szopizás után az öledben az nagyon megindító. Én végig arra gondoltam, hogy ki kell bírni a babáért. Sok tejem volt, azonnal jól szopizott a baba, azt hiszem, egy kisebb nehézség engem már el is tántorított volna az egész szoptatástól, de minden jel arra mutatott, hogy ez a mi utunk. Ja és mindig meg tudtam úgy oldani a napjainkat, hogy nem kellett nyilvánosan szoptatnom, képtelen is lennék rá.
2023. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem undorodást vált ki, hanem egyszerűen szorongok ha szabadon van a mellem,elő kell venni, gyermekkori trauma miatt...,nem is tudtam egyiket sem 3 hónapos kora után szoptatni...
2023. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanam, hogy undorodok tole, de rettenetesen nem tudtam elkepzelni magam szoptatni. Vegul 3 honapig tudtam, minden masodpercet utaltam is. 3 honapos koraban megjott a menstruaciom, elutasitott, a tejem elapadt. Nem banom. Miota tapszeres, sokkal konnyebb az eletunk, o is kiegyensulyozottabb, meg en is.
2023. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Nálam pont fordítva volt, az elsőt szoptattam, de közben jöttem rá, hogy ez nekem annyira nem jön be. Így a másodikat már nem is szoptatom. Nekünk így jó.
2023. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Igaz nem undor, de a hideg rázott ha csak rágondoltam, hogy bármi is hozzáér a mellbimbómhoz (nem hogy még szívja is!). Soha senkinek - férjemnek se - engedtem, én se fogdostam, de még pólót se bírtam felvenni melltartó nélkül, mert attól is kis híján pánik rohamot kaptam.

A szoptatás gondolata rémisztőbb volt számomra, mint a szülés. Terhesség alatt is rettegtem tőle.

Aztán valahogy a 28. hét körül, amikor már csepegett az előtejem, elkezdtem barátkozni a gondolattal. Valahogy sikerült átprogramozni az agyam, és igaz, hogy az első 2 héten zokogva, kínszenvedéssel, de utána már gond nélkül tudtam szoptatni.

2023. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem sikerült megbarátkozni vele. Undorító, állatias dolognak tartom. Megpróbáltam ennek ellenére, nem indult be a tejem a kórházban, otthon pedig nem is próbálkoztam. Még mindig rosszul vagyok a gondolattól, ha eszembe jut, hogy milyen sebesek voltak a bimbóim, mennyire fájtak.
2023. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is így voltam vele. Még várandósan is arra készültünk, hogy meglátjuk, hogy akarom-e szoptatni. Kórházba jött velünk a cumisüveg is szülni. Aztán annyira természetes volt, hogy a szülőszobában a mellemre tették, hogy két évig szoptattam. Imádtam azt az időszakot. Tervezzük a második gyereket. Egyelőre ugyanolyan undor van bennem és utólag az első gyermekem szoptatása is undorító... Van ilyen is...
2023. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!