Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után elmúlik a...

Szoptatás után elmúlik a mellek aszimmetriája?

Figyelt kérdés
Eleinte mindkét mellemből ugyanannyit szoptattam, aztán valahogy a baba elkezdte a jobbat preferálni. Ha rá tudom venni hogy egyen a balból, akkor amúgy abból is jön tej, de valamiért nem szereti. A jobb mellem emiatt szép lassan nagyobb (és eresebb) lett, gondolom több tejet termel. Eddig nem zavart, de most már pólóban is látszik a különbség aminek azért nem örülök. Ha majd befejezem a szoptatást akkor ez vissza fog húzódni? Vagy érdemes a babánál erőltetni hogy egyen a balból is, akkor az is nőhet egy idő után? (Persze a gyerek igényei az elsők, de azért nagyon hülyén érzem magam hogy ennyire nagy az eltérés. Nincs amúgy semmi baj szoptatás ügyileg a bal mellemmel sem, szerintem szimplán azért szereti jobban a másikat mert mikor közöttünk aludt az ágyban akkor az esti szopihoz az volt neki kényelmesebb.)

2023. aug. 29. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Váltani fog majd. A lányom 2 évig szopott. Volt,mikor a bal volt a kedvenc, volt,mikor a jobb.
2023. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És igen,mindkét mellet add neki!
2023. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nezesd meg, hogy nem feszes-e a nyaka az egyik oldalon.
2023. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kezdettől szinte az egyik mellem duplája volt a másiknak. Azt jobban szerette születésétől. Mióta nem szoptatok visszaállt.
2023. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Ki pontozott le,és miért?


2 év tapasztalatom van szoptatásban. Tudok segíteni.


A baba nem fogja végig ugyanazon melled preferálni.

De addig is,ne csak a kedvencet add.

2023. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Add neki mindkét mellet, de nekem 3 év szoptatás és 2 gyerek után az a tapasztalatom, hogy ha nem akarja valamelyik mellet, akkor nem fogja elfogadni. Vannak napok, amikor az egyikből eperszörp, másikból spenótfőzelék folyik vagy nem tudom, de alkalomadtán egyik-másikat jobban kéri, a másikat meg teljesen figyelmen kívül hagyja a baba. Aztán vált. Gondolom az is számít, éppen milyen pozícióban van, hogy esik neki jól, de mégis.

Amúgy nem tudok segíteni, nekem két gyerek között nem volt szünet a szoptatásban és még mindig zajlik a dolog, de nálunk is leginkább az együttalvás miatt a bal mellem jelentősen jobban igénybe van véve, mint a jobb, és bizony egyértelműen látszik a különbség a két mell között. A kisebb gyerek is már 9 hónapos, normalizálódott már a helyzet szoptatás-ügyileg,már nem eresek, nem striásak, nem is feszülnek meg semmi, és hát nekem nem úgy tűnik, hogy a mellem valaha is elérné a szoptatás előtti állapotokat. Miután elhagyjuk a kicsivel is a szopit, várok nagyon max 1-2 évet, hogy tuti legyen minden, de ha addig nem változik, akkor bizony műteni kell, mert kis túlzással az egyik tacskófül a köldökömig ér, a másik üres tejeszacsi meg csak a bordáim alá. És most még nem is teljesen üresek a tejeszacsik, mert bőven elég tejem van, igény szerint szoptatok, aztán mégis.

2023. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!