Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is volt ilyen helyzetben?

Más is volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és sosem volt elegendő a tejem, próbáltam számtalan módon szaporítani de nem sikerült. Már nem fogadja el a mellem, fejem a tejet. Jelenleg két evésre elég, olyan 250-300 ml között tudok fejni, a mennyiség egyelőre nem apad. Naponta 4 alkalommal fejek, hiába a sűrűbb fejés, akkor minimális a mennyisége. Aki volt ilyen helyzetben, meddig tudta fenntartani? Elkezd majd apadni?
2023. szept. 4. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem sokkal jobb ilyen esetben átállni tápszerre, a babának eleve az elsö hónap a lényeg egészségügyi szempontból.

Neked meg ha tényleg nincs elég tejed, fölösleges magadat stersszelni, nyugodt lelkiismerettel adj neki tápszert, a babának sokkal jobb, ha ezt kap, és az anyja nyugodt, laza, mintha eröszakosan próbál szoptatni, és folyamatosan feszült, ideges.

2023. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tápszert kap, csak gondoltam az a kevés is jól jöhet neki. Bár már gondolkodom hogy felesleges az egész.
2023. szept. 4. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Az elején nekem nagyon nehezen indult meg a tej. Illetve nagyon sebes volt. Őrülten fájt ha szopizott emiatt én abbahagytam a szoptatását és csak fejtem. Plusz tápszer volt.

Olyan fele-fele arányban tudtam etetni vagy úgy hogy jóval kevesebb volt a tej mint a táp. Olyan 200/500 arányban volt.

Cumiból evett. Meggyógyult a mellem. Vettem tápszondát. Azon keresztül adtam neki a tápot és ha fejtem akkor a tejet is úgy hogy közben a cicizett. Hogy el tudd képzelni ez úgy néz ki hogy a cicid a szájában van szopizza és a cicid mellett el van vezetve egy nagyon vékony kis cső.

Minden cumit elvettem tőle és ezen keresztül evett. Kb 2 napig csináltuk ezt teljesen beindult a tejem. Rengeteg van (virtuálisan is lekopogom, mert még csak 5 hónapos.) Tehát szerintem neked sem lehetetlen visszahozni. Csak sokat tedd cicire. A cumival kapcsolatban pedig ne engedj. Ha annyira nem akar cicizni akkor vagy kanalazd vagy svédpohárból add neki.

Én is egy hónap után csináltam ezt meg. Talán neked is sikerül.

2023. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon akartam szoptatni, meg így nekem utólag is sokkal egyszerűbb is.

(3)

2023. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 honapig volt anyatejes a kisfiam, es igy is nagyon megszenvedtuk. En nem kinoznam mar a helyedben magam a fejessel.
2023. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő, hogy fennmarad-e így a tejtermelés. Simán lehet, hogy igen.


Ha úgy érzed, lelkifurdalás nélkül elhagyhatod a fejést. Nagyon jó, hogy csinálod, de ha a bűntudat hajt, amiatt nem kell.


Ha meg szeretnél szoptatni, akkor itt van részletes leírás ahhoz, amit a 3-as írt:


[link]


A leírt készüléket ujjetetőként is használhatod (rövid körmű tiszta ujjadra teszed a csövet, körömmel lefelé adod a baba szájába, elvileg jobban hasonlít a mellre és jobb technikával szívják). Ugyanezen az oldalon érdemes böngészni, van még pár hasznos tipp a témában.

2023. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos, még mindig fejek neki. 2 éves koráig tervezem (WHO ajánlás)
2023. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem elsőkézből van tapasztalatom, de rokonom kb. 1 éves koráig fejte, nem apadt el neki addig. Azt azonban hozzá kell tenni, hogy mindig állított magának ébresztőt és éjszaka is fejt, ha jól tudom 3 óránként. Én speciel ezt nem tudnám csinálni, ha megy a szoptatás, akkor megy, ha nem akkor nincs abban semmi szégyen ha full átállsz tápszerre. Persze ezt Te döntsd el, neked mi a legjobb, mert az lesz a legjobb a babádnak is, ha te nyugodt és kiegyensúlyozott vagy. :)
2023. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!