Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktasam le a kisfiam...

Hogyan szoktasam le a kisfiam a cicis alvásról?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor kell fel éjjel de csak hogy cicizen, ha nem kap cicit üvőlt, vagy sír. Most mult másfel éves. Vannak erőszakos modszerek ,de nem célom a lelkében kárt tenni, és nem szeretném hogy hisztisebb legyen tőle.

Minden választ előre is koszonok



2023. szept. 20. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az úgymond "kegyetlenebb" módszert vált be.

Nem adtam neki.

Egy pár éjszakát átsírt és hisztizett órákat de egyszerűen nem értette meg,hogy nincs cici.

Kitartás!! Remélem van jobb módszer ami nektek beválik.

2023. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Pont a lényeg maradt le, hogy mennyi idős.

Mert nagyon nem mindegy, hogy 1 hónapos vagy 2 éves.

2023. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. 1,5 évesen szokott le.
2023. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy egyébként szoptatsz-e még rendszersen, csak azzal alszik-e el, vagy hogy csak éjjel jön ez elő.


#2: ott van, hogy másfél éves.

2023. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk csak az vált be,hogy teljesen elvettem. Szintén másfél éves volt, éjszakai alvásai katasztrófák, mert egyet fordult, és követelte a cicit.

Az első hét nehéz volt, de csak az első éjszaka sírt, magyaráztam, hogy cici elment, simogattam, ringattam, énekeltem neki, másnap már nem is kereste, de mint írtam, még 1 hétig nagyon nehéz volt elaltatni, de nem sírt legalább, csak nyilván továbbtartott, mint cicivel. Viszont szépen megtanulta, hogy 1 könyv nézegetés, aztán simi, bújás, alvás. Kitartónak és konzekvensnek kell lenni, ha elveszed, már ne is kapjon.

Azóta, hogy nem szopizik, átalussza az éjszakát, vagy max.1x felkel inni és azonnal aszik is tovább.

2023. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Ennyi idősen ez mèg negyon kirai lenne. Nagyon fàrasztó ,de hosszù tàvon jobban megèri, mint hogy keservesen szokjon le, mikor mèg nem kèsz rà. Egy-màsfèl èv mùlva lehet, hogy màr nem is lesz rà igènye.
2023. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért lenne korai másfél évesen? És mikor nem lesz az, ovi nagycsoportban?

1 éves kora után semmi szüksége cicire, pláne nem éjszaka, pláne nem 3-4-5-x alkalommal. Ennyi idősen már nem az anyatej a fő tápláléka, max megszokásból keresi a cicit. Egy 1 éves már 1-2 kivétellel mindent ehet, amit mi is.

2023. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Nemá, hogy másfél évesen ez korai legyen. Nekem másfél éves koromban már volt egy öcsém, és nem kellett azóta se pszichológushoz fordulnom a trauma miatt, hogy nem szophatok tovább.

Amúgy meg miért érné meg jobban az, hogy a gyerek magától leszokik róla egy év múlva, ha az anyjának már nagyon nem esik jól?

2023. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majdnem 2volt a fiam amikor elhatároztam, hogy a déli alvás cici nélkül legyen. Ilyenkorra már tényleg csak az alváshoz meg éjszaka kellett neki. Egyik napról a másikra vettem el, első nap mondtam, neki hogy majd csak este, kicsit sírt de elaludt. Aztán terhes lettem, a 12.hétig húztam, addigra már fájt, nem volt kényelmes, hogy éjszaka rajtam lóg. Ott is elhatároztam, hogy addig és nem tovább. Kicsit nehezebb volt, még sokáig kelt éjszaka miatta, mindig rápróbált, hátha odaadom, voltak nagyobb sírások is de kb 1hónap alatt eljutottunk odáig, hogy felkelt ugyan de már csak elég volt visszasimogatni.
2023. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, ez a kérdés szinte kizárólag fiú babák esetén merül fel, és fiús anyák is reagálnak legtöbbször.
2023. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!