Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok a babatoka...

Meddig szoptattatok a babatokat? Hogyan hagyta abba? Ö magatol vagy esteleg ti szoktattatok le öt?

Figyelt kérdés
2023. szept. 29. 05:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
15 hónapos koráig. Egyéves koráig nappal is, a maradék 3 hónapban már csak este/éjszaka. Ő se igényelte már és én se. A nappaliakat fokozatosan váltottam ki étkezésekkel (püréztünk), lassan, mert ráértünk. A köztes étkezésekkel kezdtem, ha jól emlékszem, tízórai, uzsonna, reggeli, ebéd, vacsora volt a sorrend. Előbb adtam neki püréz, és aztán kínáltam mellel. Étkezésenként olyan egy hét volt az átállás. Mire eljutottunk odáig, hogy csak este/éjszaka kellett neki, már teljesen fixen leszokott nappal, és egyáltalán nem vette rossz néven, hogy más módszerrel kezdtem (vissza)altatni. Végig mindent kommunikáltam vele kis kora ellenére, nem kamuztam semmit. Partner volt.
2023. szept. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
2 éves szülinapjáig. Én választottam el,mert csontra fogytam,állandóan gyenge és sápadt voltam már. 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem. Kimerült a testem. Rengeteg tejem volt.
2023. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Elsőt 13, másodikat 10 hónapig.

"Közös megeggyezéssel" vettem el az elsőtől. (Csak éjjel szoptattam már, akkor viszont rengetegszer. Nappal nem kérte. Így megpróbáltam nem adni. Nem kereste)

A kicsi magától hagyta el, én meg nem eröltettem tovább

2023. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem kellett neki, mikor terhes lettem az öcsivel.

A kicsinél meg egyszercsak abbahagytuk 11 hósan, ő mindig evett kb. 10 percet, aztán nem kellett neki. Rendes kaja jobban bejött.

2023. szept. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
3 honapos koraban. Elapadt a tejem egy nagyobb stressztol ami ert.
2023. szept. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

3,5 évig. Mellette mindent evett már egyévesen is, blw-ztünk. Magától engedte el. Megbeszélte, hogyha majd ovis lesz, akkor nem kell neki, mert akkor már nagy lesz. Egy hónapja volt ovis, amikor utoljára kérte.

Csak hozzáteszem, hogy még most nagycsoportosként is van cumis társa, aki iskolába készül, de nem tudja lerakni. Az valahogy nem tabu, pedig a mellemet senki nem látta a szájában.

2023. szept. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Hatos, a feneket nem, gyerekem három múlt és cumisüveges, és annyi szekálást kapott mindenhonnan, hogy ugyanúgy otthoni "titok", mint másnak a szoptatás. Meggyőződésem hogy ha tudott volna valaha szopni akkor a cicivel csinálná ugyanezt. Max azért "elfogadott", mert wla cumit egy oviba alváshoz be lehet vinni, a cicit meg nem. Van olyan csoporttárs aki azért hazavivos délben, mert kizárólag cicivel alszik, különben nem. Csak míg Danikának benyomják a cumit, Annácskának nem tudja az óvónő elokapni a cicit...
2023. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

10 hónapig.

Nagyon nehezen ment neki az elejétől, sose szopott sokat mennyiségre, ha a fejemre álltam se. Tanácsadót is vettünk igénybe, hiába. A végén már csak reggel meg esti elalváshoz kellett neki így fokozatosan választotta le magát. Én meg nem bántam mert a nyugtatáson/altatáson kívül nálunk nem igazán töltötte be a valódi funkcióját.

2023. szept. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

2. szülinapja előtti héten hagytuk abba. Félidős terhes voltam a kicsivel, amikor elapadt a tejem. A lányom nem zavarta, hogy a semmit szívja, de én a falat kapartam kínomban, szóval szépen lassan elválasztottam.

A kicsi most 10 hónapos, még nem látom a végét, szóval vele is ez a terv.

2023. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
22 hónapos, hallani sem akar arról, hogy letegye. Ahányszor szóba hozom, sírni kezd, és ellenkezik. Főleg este kéri, de néha nagyon fájdalmas.
2023. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!