Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha folyton...

Mit csináljak, ha folyton enne, de nincs napi 16 órám szoptatni?

Figyelt kérdés
A 2 hetes babám azt csinálja, hogy 10 percet szopizik, belealszik, aztán 10 percet pihen. 10 percet megint szopizik, megint pihen. Vagy csak tátog a szájával, próbálom megszoptatni, de amint a mellem a szájához ér, elalszik 10 percre. És ebből áll az egész napom, de nekem erre nincs időm, van egy nagyobb gyerekem és lassan elájulok a fáradtságtól, mert egész éjszaka is ez megy. A cumit nem fogadja el, próbáltunk Bibses és MAM-osat is, de fintorog és löki ki a nyelvével. Tudom, hogy negyedik trimeszterben van és mennyire fontos az igény szerinti szoptatás, de nekem ez már tovább megy azon, amit egészségesen kibírok. Valakinek van tippje erre a helyzetre? Tejem van amúgy bőven, rengeteget hízik is a fiam, úgyhogy nem hiszem, hogy az a probléma. Próbáltam ébresztgetni is evés közben, de ha egyszer elaludt, 10 percig úgy alszik, hogy se lát, se hall. Ha 1-2 órát aludna két etetés közt, én már tökéletesen boldog lennék.
2023. szept. 29. 15:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy méregettem még a kórházban és 10 perc alatt ki tudott szívni 100 g tejet 1 hetesen, úgyhogy nem is arról van szó, hogy csak sokszor keveset tud enni.
2023. szept. 29. 15:18
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos sok tippem nincs, nalunk is igy volt.


En a nappaliban szoptattam ulve, kozben tudtam foglalkozni, jatszani, meselni a nagyobbnak. Ezen kivul kendoben hordoztam a kicsit, akkor csinaltam kajat, de csak olyat, amihez fozni nem kellett, mert ugy, hogy elol hordoztam a kisfiam, nem tudtam.


Ebedet rendeltunk, a ferjem takaritott, en egy poharat nem tudtam elmosni napkozben, arra mar nem volt erom.


Igy eltuk tul, kb 1,5 honapos koraban lett jobb a helyzet. Brutal volt es minden egyes nap megfogadtam, hogy leszarom, kap inkabb tapszert, en ezt nem csinalom tovabb. De vegul kitartottam es jobb lett.

Mondjuk biztos fugg attol is, hogy mekkora a nagyobb. Nalunk 2,5 eves volt, szoval gondolom egy fokkal konnyebb volt vele, mintha mittudomen, 1,5 eves lett volna.

2023. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik babám nekem is ilyen volt. Éjjelre magam mellé vettem, és szolgalja ki magát, mert aludnom kell. Nappal pedig magamra kötöttem. Amúgy a kanapén töltöttem a napot, es úgy tudtam a naggyal játszani, mese, rajzolás, szerepjáték.
2023. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Hordozás nem opció? Akár szoptathatsz is közben.
2023. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! A nagyobbam 15 hónapos, ráadásul kicsit féltékeny is a kicsire, úgyhogy extra nehéz szórakoztatni, amíg a kicsi szopizik. Olvasni szoktam neki, de ennyi időre az sem köti le. Megpróbálok ülve szoptatni és közben játszani vele, eddig azt nem csináltam, mert még mindig eléggé fáj ülni.

#5 Nem kellett eltartani a melled a kis orrától? Én amiatt nem tudok legalább pihenni fekve, mert akárhogy helyezkedek, mindig hozzáér a mellem a orrához és el kell tartani. Ha beáll a kereslet kínálat, esetleg akkor ez jobb lesz?

2023. szept. 29. 15:55
 6/23 A kérdező kommentje:
Még a hordozásra reagálva, én úgy tudtam, hogy azt csak 1 hónapos kortól lehet. Amúgy van hordozókendő és terveztem is használni. Ti ilyen picivel is használtátok?
2023. szept. 29. 15:57
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha jó a pozíció, nem kell eltartani a melled az orrától.

A hordozásnak a te egészséged érdekében van határideje.

De ülve nem a méhed terheled, és van 2 szabad kezed.

2023. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallod hogy kap levegőt akkor jó. Én szinte mindig fekve szoptatok. Ha máshol vagyunk akkor csinálom ülve.

Lehet hordozni egyébként kendővel ennyi idős picit is. Csak jól kell magadra kötni. Mondjuk nekem mondhatták volna hogy szoptathatom kendőbe mert a mellem az pont olyan hogy nem tudtam volna.

Egyébként az elején amikor hordozták kevesebbet evett mint amikor nem. Lehet hogy nem is éhes hanem inkább csak téged akar. Emiatt is jó lenne kipróbálni hátha csak nniy a baj. Egyébként igen jobb lesz ha beáll a kereslet/kínálat.:)

2023. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha benyomódik az orra a melledbe, akkor próbáld közelebb húzni a lábát. Mint a libikóka: a szája a fixpont, a tengely, így ha a gyerek egyik végét (a lábát) közelebb húzod, akkor a másik vége (a feje és az orra) messzebb kerül. Elmondva nem gondoltam volna, hogy működik, de nekem is bevált.


Én is a hordozást próbálnám meg, sőt kipróbálnám, hogy ha az apja hordozza, akkor keresi-e a cicit. Esetleg ha valahogy megoldható, akkor megpróbálnék az esti szoptatás előtt fejni egy decit az egyik mellemből, utána már hátha zsírosabb tej jön, jobban eltelíti a pocakot. Hátha akkor többet alszik egyben.

2023. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A fajdalmas ulesre nekem megoldas volt az aranyer parna, sokat hasznaltam.

De elvileg egy gyerek uszogumi is megteszi helyette, csak kemenyre kell felfujni es arra ulni.

2023. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!