Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után 8 hónappal még...

Szülés után 8 hónappal még szopizik a baba. Árt, ha sportmelltartóval leszorítom a mellem és visszatérek az intenzív kardiohoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék visszatérni az ugrálós, futós, kardiós életvitelemhez, viszont nem tudom, h a sportmelltartó milyen hatással lenne a mellemre. Anélkül lehetetlen, mert gyakorlatilag akkorák, hogy lobognak a szélben és fáj is. Ötletek?

nov. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én futottam szoptatás alatt is. Előtte mindig megszoptattam a fiam, ha bármi miatt nem tudtam lefejtem mellszivóval. Fontos, hogy jól tartson a sportmelltarto.
nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már darabos ételt is eszik, kijöttek a fogai, csak néha szopizik. A kérdés inkább arra irányult, h a mellemnek árt-e valamit a sportmelltartó. Belekeményedik a tej vagy bármi ilyen probléma.
nov. 19. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 8 hónappal szülés után tértem vissza a futáshoz. Sportmelltartó szülés után kb 2 hónappal már hordtam, nekem sokkal praktikusabb volt a szoptatós melltartóknál. Most 15 hónapos a gyerekem, még szoptatom. Semmi baja nem lett a mellemnek.
nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

5 hónappal szülés után kardióztam már (császáros seb miatt csak, különben hamarabb kezdtem volna).

Természetesen sport melltartóban.

Nem ártott a szoptatásnak!

Először szoptatós melltartóban probáltam itthon edzeni, hát mit ne mondjak, semmi tartása nem volt, csak lötyögött a fejem előtt a két mellem kb. nagyon nem ajánlom (tapasztalat) és még fájt is utána.

nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nem a baba szoptatása miatt tartom fontosnak a futás előtti szoptatást, hanem a melled egészsége miatt érdemes üres mellel sportolni, főleg ha ugráló edzés. Sportmelltartó nem gond, sőt kell is, hogy jól tartson.
nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tőle begyulladni szerintem. Lehetőleg ne legyen tele tejjel, de ha már nagyban megy a hozzátáplálás, akkor valószínűleg ez amúgy sem merül fel. Nálam még nagyon is az volt a fiam 8 hónapos korában, de ő nagyrészt szopott még, alig fogadott el bármi mást.
nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egész kamasz koromtól, terhességen át mostanáig sportmelltartót hordok.

Ha meg kell jelenni valahol oda veszek rendes melltartót.

9 hónapos a babám, bőven van tejem.


Sportolás előtt mindig megetetem, ha épp akkor éhes, mert tényleg jobb érzés nem feszülő mellekkel ugrálni, feküdni a polifoamon.

nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!