Kórházba vinnéd?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 hónapos babám, aki tegnap reggel óta kb 5 óránként eszik, éjszaka pedig óránként evett kb 5 perceket. Szopizik. Két evés közt szinte végig alszik, alig van ébren. Pisis és kakis pelus van szerintem normálisan, minden szopizás alatt kakil, néha álmában is. Nem lázas, nem sírós, nem tűnik betegnek, de nem tetszik, hogy ilyen ritkán eszik. Ezelőtt pontosan 2 óránként evett magától. Ha felébresztem és etetni próbálom, akkor mérgesen sírni kezd, és fordítja el a fejét. A férjem szerint túlaggódom. Viszonylag bonyolult lenne bemennünk a kórházba, megoldható persze, de csak akkor mennénk, ha tényleg szükséges. Nem akarok mindent felborítani azért, mert én aggódom túl. Ti mit tennétek?
nov. 24. 11:53
A kérdező szavazást indított:
Bevinném, hogy nézzék meg.
Valószínűleg nincs (nagy) baja.
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekorvost mindenkeppen felhivnam es megkerdeznem a velemenyet.

Lehet, hogy csak pl az idojaras miatt van ez igy, de azert nyilvan gyanus, ha a baba feltunoen mashogy viselkedik, mint eddig.

nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Eszembe nem jutna, hisz leírás alapján semmi nem utal bajra. 3,5 hónapost már senki nem kelteget. Sokan az éjszakát is ataludják, azaz 8-10 órat is "éhen" töltenek, mégse pörög rajta senki, hanem örül.
nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel a védőnőt hívnám fel.


Egyenesen kórházba semmiképp nem vinnék egy babát csak azért mert alszik...

Első kör a védőnő, második a gyerekorvos. (Ha hétvége van és nagyon aggódok akkor maximum ügyelet).


Egyenesen kórházba olyan dologgal kell csak menni, amihez mentő is indokolt lenne.

nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

A leírás alapján én is kicsit furcsának találnám a helyzetet, de erdemes azért gondolkodni:


- van láz vagy bármilyen más tünet?

- leesett e valahonnan? Megüthette magát?

- megehetett valamit a földről?

- ébreszthető-e? Ha igen, játszik, mosolyog, kontaktusba vonható?


Ha odamész a kórházba hogy alszik a gyerek, de egyébként semmi gyanús tünete nincs, eszik, pisil és kakil, valamennyit játszik, akkor pont annyit fognak vele csinálni, amennyit te, méghozzá megfigyelik. Az is lehet, hogy valami betegség bujkál benne, ami holnapra kijön.


Nálunk is volt ilyenre példa, jön egy front, vagy egy rosszabb éjszaka, és borul minden.

nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű egy nagyobb növekedési szakaszon van túl vagy arra készül. Lehetséges hogy front. #4 nagyon jókat írt, ha semmi nem történt vele, a kórházban sem foglalkoznának vele. Ha van pisi, kaki és eszik, akkor nagy baja nincs. Kisfiam 3 hónapos kora óta este 8tól, reggel 6ig alszik, napközben pedig általában 3x, abból 2 elég hosszú. 3,5 hónapos baba nem fog 5 óra alvás után éhen halni. Én biztosan ezzel nem mennék.
nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon örülök, hogy írtatok. Semmi nem történt vele, amit a 4-es ír, de nem ébreszthető. Vagyis hát felébred, üvölt és visszaalszik, ha békén hagyom. Valószínűleg csak én aggódom túl, mert nincs más probléma az alváson és ritkán evésen kívül, de jó ezt másoktól is visszahallani. A férjem mindig alul, én meg túlaggódom a dolgokat, úgyhogy szeretek normális embereket is megkérdezni. :D A 2 évesem nem bír ki ennyit evés nélkül, lehet, hogy azért furcsa, hogy ilyen ritkán eszik. De a a kisfiam egy extra nyugis baba amúgy is, lehet, hogy tényleg csak ennyi időnként is jól tud lakni.

A gyerekorvos 7-től 10-ig rendelt, a védőnő semmit nem mond azon kívül, ami le van neki írva papírra, csak hogy "érdekes" meg "nem tudom" meg "figyeljem tovább". De akkor figyelem tovább, és próbálok nem túlaggódni. :)

nov. 24. 13:35
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Az informatív lenne, hogy mennyit eszik. A helyedben én mérném most minden evés előtt, és után, hogy kiderüljön, hogy milyen mennyiségeket eszik meg.

Van, hogy bőven van tej, és simán megeszik egyszerre akár 150-200 ml-t is. Ilyenkor nem kell csodálkozni, ha utána kidől. Jóllakot, sokat evett, tovább elvan ezzel a mennyiséggel.

Ha viszont a mennyiség is kevés, akkor gyanús, pl. egy betegség kezdete. Ez esetben elvinném a gyerekorvoshoz.

nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs mérlegünk sajnos. Az biztos, hogy rövid idő alatt is ki tud szívni sokat, már 5 naposan (a kórházban mértem) 5 perc alatt 100 milit evett. Abból tudok számolni, hogy mennyit evett, ha a peluskáit mérem. Szerintetek érdemes?
nov. 24. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem, abból nem vonható le semmi. Esetleg kölcsön kérni egy mérleget?
nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne találjatok mar hogy méregessen egy 3,5 hónapost!

Semmi értelme, mert az anyatej mennyisége NEM egyenesen arányos a tápértékével! 200 ml híg szomjoltó híg előtej sokkal kevesebb kcal mint 20 ml zsíros hatsó tej. Az meg hogy épp melyiket "kérte", ette, nincs a "zacskóra" írva.

Elég pisi, kaki, ébrenléti időben nem enervált, hanem élénk érdeklődő. Nő súlyra, hosszra, nincs hője, akkor eleget eszik.

nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!