Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Harap a babám szoptatásnál....

Harap a babám szoptatásnál. Jobban mondva nem is szopik hanem már eleve ráakar harapni?👇🏼

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos, eddig néha harapott rá szopi közben. Az elején 1 hónapig kínlódtunk a szoptatással, cumisüveg, tápszer, fejés kombó ment egy hónapig.

Szombaton ráharapott szopás közben, akkor mondhatni rondábban mondtam neki hogy nem és kivettem a mellem. Illetve kapott játszócumit, jobban mondva megtalálta a játékok között, de kb 10 percet ha használta utána eltettem.

Este felszokott kelni szopizni, éjszaka is egyszer kétszer. Fel is kelt rendesen, szopott és mintha elvágták volna. Eleve be se kapja a cicit szokásosan, hanem csak tátja a száját és ráakar harapni. Nem látom rajta hogy azért csinálja hogy élvezné, mert amikor sír is ugyanezt csinálja és nem elemzi az arcom. Mindig mondom neki hogy nem, ezt nem szabad és kiveszem, vagy elsírja magát rajta vagy nem.

Olyan keservesen indult, már elvagyok keseredve hogy most megint nem megy. Leakar választódni, vagy szopi sztrájk vagy mi a probléma? Látom rajta hogy éhes, hogy enne, úgyhogy ételt adok neki, meg vizet. Olyan mintha elfelejtette volna hogy hogyan kell szopni. Ilyen még nem volt. Próbálok fejni de így nem jön annyi, mintha szopna. Hányszor fejjek hogy ne apadjon el a tejem? Mit csináljak vele? Vagy leválasztódik? Tanácstalan vagyok.

Amiket írtam azon kívül semmi új nem történt.

Cumit egyáltalán nem használunk egyébként.



dec. 3. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg van ott a ludas. Játszó cumi. Gondolom azt is rágcsálja.
dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De egy alkalomtól? Sőt 10 perc

alatt. Mintha kifordult volna magából. Mit csináljak vele?

dec. 3. 21:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak annyi is elég volt, hogy cicizés előtt a gumi rágókájával játszott, rágcsálta, marcingolta, majd mellre kérte magát, és úgy ráharapott, hogy majdnem bepisiltem.


A következő alkalomnál már finoman kapta be a bimbót, de napokig fájt a sima szoptatás is a harapástól.


Szóval csinálni semmit nem csináltam, csak szépen, halkan kértem, hogy ne harapjon, finoman csinálja. Nem tudom mennyire hatott a "hegyibeszéd" de azóta nem harapott rá.

dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden alkalommal, amikor harap,finoman (!) a kisujjaddal megszünteted a vákumot a szája szélénél,és elveszed a melled.

Mondod neki, hogy ne harapjon,mert ez neked fáj. Nem szabad. Finoman,de határozott hangon.

Minden alkalommal. Kitartóan.


És megtanulja.


Az én lányom autista, és ő is meg tudta tanulni, hogy nem szabad harapni.

Én 2 évig szoptattam.


Csak ne add fel. És ne haragudj rá.


De ha végképp nem megy,akkor ennyi volt. Akkor sincs nagy baj. 8 hónapos,nem 8 hetes.


Vegyél egy nagy levegőt,és nyugodj meg. Szoptatás előtt nyugodj le. Ne idegesen kezdj neki. Megérzi a baba és ő is ideges lesz.

dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De eleve vákuum sem keletkezik mert már ráakar harapni.🤷🏼‍♀️
dec. 3. 22:08
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak akkor szokta csinálni a fiam, ha már nem kell neki, végzett a szopizással. Így ilyenkor elveszem tőle.

De ő nem cumizik egyébként. 9 hónapos.

dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Cumizavarra én is gondoltam, de tegnap este fele volt a cumi incidens, 10percre kb, és éjjel még reggel is tudott szopni. Plusz nagyon régen volt már hogy oda volt neki adva még kb 1 hónapos korában, tehát ő sem cumizik pont emiatt. Viszont már félve aadom a címet. Ma egyszer volt hogy szépen szopott kb fél percet se és ráharapott.

Az biztos hogy enne mert amit lefejtem és odaadtam szó szerint nyakalta.

dec. 3. 23:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

5!


Akkor ha harapva akarja bekapni,rászólsz.


Én mindig mondtam a babámnak,hogy finoman. Ugye lement az a pár alkalom,mikor mondtam neki,hogy ne harapjon,és elvettem a mellem.


Utána már csak azt mondogattam, hogy finoman,óvatosan. Nem tudom,ezt meddig mondogattam neki. Sokáig. De utána megértette. Figyelmeztettem mindig előre. Ja,meg hogy tátsa nagyra a száját.


Mindent megértenek,hidd el. Türelem kell hozzá, azt elismerem. De van esély, hogy sikerüljön.

dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Egyen akkor kaját. 8 hónapos, nem egy újszülött, aki azt se tudja mi van. Én nem szoptatnam, ha ezt csinálja.
dec. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Próbálkozok hogy mondom neki hogy nem szabad, és elteszem a cicit. De nem tudom mi sül ki ebből.

Éjszaka rendesen cicizett, még reggel is. (Kopkopkop)

Nem is tudom mi lenne ha éjszaka sem cicizne, kész zombi lennék.

Én őszintén szólva még nem szeretném abbahagyni a szoptatást.

Nem csak eszik, iszik, de cicivel is nyugodott meg. Most meg már kb egyikre se jó.

dec. 4. 09:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!