Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menzesz miatt lehet kevesebb...

Menzesz miatt lehet kevesebb a tej?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg először, 3 hónapja szültem, és ezzel egyidőben borzasztóan lecsökkent a tejmennyiségem. Szoktam fejni szopik után, és a 80-120-ak helyett semennyit nem tudtam. Szegény babám csak feszítgette magát, alig bírtam elaltatni, olyan mérges volt, hogy nem tud belakmározni alvás előtt. :( Nagyon megijedtem. Ez a menzesz miatt lehet? Normális? Vissza fog állni a tejmennyiség? Mit csináljak most? Semmit, csak várjam ki? Vagy szaporító fejjek és igyak teát? Valaki segítsen!
dec. 8. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért fejsz? Én egy hónapig fejtem, volt amikor tök kevés jött, volt amikor tök sok, de nekem nem tudott cicizni a kislányom.

Nekem is 3 hónap után jött meg először azóta is rendszeres.

Azt tudom hogy ilyenkor egy kicsit megváltozik a tej íze. Illetve azt is hogy vannak növekedési ugrások, amikor a baba többet akar cicin lenni, többet akar enni. De ehhez ugye többet kell cicin lennie hogy tudjon több tej termelődni.

Ez általában 3-6 hetesen és 3-6 hónaposan fordul elő, +-.

dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem is mindig kevesebb volt, amikor megjött. Tedd cicire amikor csak kéri. Én így igény szerint szoptattam 2 évig annak ellenére, hogy az első 2 mensikor azt hittem, hogy elapadt a tejem. Pótlást sosem kapott, csak iszsz :)
dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem a tej kevesebb, hanem az íze más.

Menzesz idején a tej keserűbb, ezért a babák nem szívlelik.

De lehetséges az is, hogy azért jött meg, mert kevesebb lett a tejed

dec. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először csak azért fejtem, hogy legyen egy kis tartalék, aztán odaadogattam egy ismerős babának.

Akkor lehet, hogy azért (is) mérges, mert rossz íze van. Igény szerint szoptatom születése óta. A menzeszig volt bőven tejem, napi 600 mili körül tudtam eltenni szoptatás mellett. Azért volt ijesztő, hogy ilyen nagyot csökkent hirtelen, hogy már csak a babámnak sem volt elég. Remélem, hogy helyrejön nemsokára, nagyon szeretnék szoptatni még.

dec. 9. 04:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem 5 és fél hónap után jött meg szülés utan. Elapadt az amúgy rengeteg tejem. Tápszerrel kellett hozzátáplálnom, mert az egyébként nyugodt babám orditott egész nap. Másnap már sajnáltam és védőnő tanácsára adtam neki tápszert, egyből megnyugodott. 1 hét után jött vissza a tejem, de addigra már nem kellett neki. Hát így jártam
dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon remélem, hogy nem ez lesz. 3 hónaposan még pici abbahagyni. Tudom, nem a világ vége a tápszer, de annyit szenvedtem, hogy menjen a szoptatás, és úgy szeret szopizni. Nem is fogadja el a cumisüveget, öklendezik tőle. Az idő majd eldönti. Most kicsit több van, de reggel amúgy is.
dec. 9. 08:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló voltam. Nekem nem apadt el (ugye egy hónapos korától tudtam elkezdeni a szoptatást)

Sokan azt hiszik ilyenkor hogy kell a pótlás mert kevés a tej, de kb 1-2 nap alatt megoldódik a probléma és a pótlással sajnos pont az ellenkezője érhető el.

Persze lehet hogy tényleg elapadt de ez a ritkábbik hogy tényleg.

dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

5-ös vagyok!

Nekem egy hétre teljesen elapadt, fejni is próbáltam, de csak pár csepp jött. Én nemtudtam nézni ahogy éhezik. Én a tápszert választottam és megnyugodott a gyerek. Az elrakott tej cumisüvegből nemkellett neki, de a tápszert kiszívta(nem értem én sem a miértjét) aztán 6 hónaposan elkezdtem a hozzátáplalást, gyümölcs és zöldségpüré. Imádta. Mase csinálnám másképp.

dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fejéssel ne kösd össze. 6-7 hónapos korában próbáltam , fél -1 óra alatt tudtam 10 meg 30 milit kipréselni.:/ ilyenkor sokat kellene mellre tenni a babát. De tudom milyen rossz érzés látni hogy éhes és enne, nálunk a kórházban volt ez. Soha nem felejtem, hogy úgy sírt remegett a szája is.
dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Drága 9-es tudom nem rosszindulatból íród amit írsz. Hidd el egész nap próbáltam cicire tenni, kb fél perc után köpte ki, mert nem jött belőle semmi. Aztán próbáltam fejni, hogy megnézzem ez lehet-e a baj. Akkor jöttem rá, hogy tényleg semmi nem jön. Üvöltött ő is remegő szájjal teli torokból. Az a lényeg, hogy megoldottuk, nem paráztam rá, felnőtt így is.

8-as voltam

dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!