Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek rengeteg teje van mi...

Akinek rengeteg teje van mi lehet a titka?

Figyelt kérdés
Más meg pont a fordítottjától szenved

dec. 14. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Genetika
dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Ismerősömnek a sok rostos gyümölcslétől és a dinnyétől volt sok teje nyáron.
dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tej mennyisége attól függ, hogy mennyi tejmirigyed van. Az meg genetika. Egyébként emlő ultrahanggal szépen látszik, hogy mennyire mirigyes a melled.

Én alig ettem, alig ittam (brutál többemberes babám volt), ultra vékonyra fogytam, mégis rengeteg tejem volt, tele a fagyó is.

dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nincs titok és nem rengeteg tej kell. Annyi tej kell, amennyit a baba elfogyaszt. A rengeteg tej csak nyűg, és azt jelenti nem állt be a kereslet kínálat egyensúlya. Akinek kevés van az nem igény szerint szoptat, hanem inkább pótol és egyre kevesebb lesz. Akinek sok van az még valószínű fej. Úgy a szervezete azt az üzenetet kapja, hogy ennyi fogy, tehát termel.
dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Sem a mirigyességtől sem a "igény szerinti szoptatástól" nem függ.


Nekem is, húgomnak is, anyukámnak is nagyon mirigyes a melle (sajnos fiatalon kell uh-ra és mammográfiára járunk családban előforduló mellrák miatt) mégsincs/ mégse volt egyikőnknek se elég teje.


Nálam az első 4 napban az igény szerinti szoptatás a 0-24 cicit jelentette, de sokszor már kiköpte a cicim és úgy üvöltött, rázta a fejét és vissza se akarta venni a szájába a cicit, az üvöltésbe aludt bele aztán 30 perc múlva kelt. Több mint 10%-ot vesztett a babám a súlyából, kezdett besárgulni, 24 óránként 1x pisilt, de gondolom a nagy iszsz pártiak szerint így se kellett volna pótolni, inkább hagyni kellett volna kiszáradni a gyereket. 4 nap után kapott pótlást, én közben fejni próbáltam, a 2 mellemből 30-30 perc fejés után 3 azaz 3!!! ml tej jött. Ezzel kellett volna jól laknia egy 4,3 kilós gyereknek. Egy hét után lett mérleggel kimutatható a tejmennyiségem (5-10 ml).


Szoptatós teán, szoptatós kapszulán, Karamalz sörön élek, amikor épp nem a mellemen van a gyerek akkor a fejőgép van rajta így is max 40 ml-t tudok fejni, a baba 60 ml-t tud leszívni. Nem, nem kapott még se cumit se cumisüveget tápszondával kapja a tápszert, szóval nem lehet azt mondani nem teszek még mindent, de fejre is állhatok akkor sem lesz soha 100% anyatejes.


Pont ugyanígy volt anyukám is és a húgom is. Pedig a húgom is nagyon próbálkozott a kizárólagos szoptatással, de ő is 60 ml-ig jutott. Genetika, nekünk ennyit tud a mellünk, de ez fizikailag nem kimutatható, nem a mellmérettől vagy a mirigyességtől függ.

dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg genetika. Nekem rengeteg volt, persze egy idő után beállt, de az elején fekve szoptatva az éppen nem “használt” mellből 6 sugárban jött a tej, eláztatva a babát, ágyat, egy textilpelenkát kellett elé tennem és felfognom.

Növekedési ugrásról sosem hallottam, nyilván volt, de ha a baba többet akart, hát többet evett.

Sosem voltak 0/24-ben mellen, 2 órán belül sosem szoptattam, a kisebbik gyerek 6 hetesen átaludta az éjszakát, mégsem apadt el a tejem. Pedig az egyiknek cumija volt 3 napos korától, a másik meg az ujját szopta 1 hónapos korától.

Genetika, semmi más

dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem genetika. Se anyámnak,se nagymamámnak,se a húgomnak nem volt értékelhető mennyiségű teje. Nekem meg folyt 2 évig, 8 hónapos terhes koromtól.


Nem tettem semmi különöset érte. Ettem-ittam viszont eleget. 1.5x annyit,mint a férjem. Könnyű volt minden nap kalácsot meg csokit enni,mert fogytam végig a rengeteg tej termelése miatt. Valamint ittam rengeteget. Alkoholmentes sört, karamalzot,limonádét,cizet,vizet,baracklevet..mikor mit.


És nagyon akartam szoptatni. A terhesség elejétől igény szerinti szoptatást terveztem. És meg is valósult. Nem ivott a lányom egy csepp tápszert,tejitalt sem.


De nem jött össze minden nekem sem,nyugi. Csak a szoptatás.

dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja, mázli?

Nekem az nagyobb már a kórházban is pótlást kapott, mindig kínszenvedés volt a szoptatás, mert alig volt tejem vele, 4 hóbapos korában fel is adta. A kisebb meg iszsz volt, majdnem 3 éves volt mire sikerült "leállítani". Semmit sem csináltam másként, úgyhogy a genetikára sem foghatom

dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valamennyire genetika is. Én nem csinálok semmi különöset, mégis ömlik a tejem, pedig direkt csak alig-alig fejek, hogy ne legyen nagy inger. Csak amikor már strandlabda a mellem, akkor egy picit, és ilyen 100 ml jön le 5 perc alatt... a babasírásra már a térdemig folyik a tejem. Második babám, az elsővel is volt bőven, de most még durvább. És iszsz, de csak 2-3 óránként kér cicit, nem lóg rajta folyton.
dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!