Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem szeretek szoptatni?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hetes. Egy szenvedés a szoptatás, a babám órákig cicin van.

Én már a falat kaparom.

Hívtam ki szoptatási tanácsadót is, jó a mellre helyezés, tehát nem azért fáj.

Fejni is szoktam neki.

Ha nem keresné a cicit, én átállnék csak fejésre.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Szar anyának érzem magam, hogy ezt érzem :(

Sírni hagyni sem szeretném, mikor a cicit keresi, de minden szoptatás előtt már görcsben a gyomrom.

Extrém hosszú ideig is van mellen, van hogy egy órát, amíg el nem alszik.


dec. 15. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Ilyenkor a bébit kell előre helyezni. Az nem opció hogy fejsz? Miért érzed ennyire rossznak?

Mindenesetre ha minden próba ellenére ugyanezt érzed egy jó minőségű tápszer.

dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy rossz anya.

Nem mindenki szeret szoptatni. Pelenkàzni sem. Èjjel fent lenni a gyerekkel, azt sem.

Van aki imàdja a szoptatàs minden percèt. Van aki csak azèrt csinàlja, mert ez a jó a gyereknek. Ettől mèg ugyanolyan jò anya vagy. Sőt, mèg jobb. Mert úgy is megteszed a gyerekedèrt, hogy neked nyűg.

Egyèbkènt teljesen normàlis, hogg ennyi idősen òràkig mellen van. Ha ezt előre tudnà minden anya, akkor könnyebb lenne, mert senik nem hinnè azt, hogy ez baj, ès senkit nem èrne meglepetèskènt.

Kitartàs, nem lesz mindig maraton a szoptatàs.

dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellett lepkntozni? Ha csak nem szereti akkor csinálja. Ha minden próba ellenére ugyanúgy kívan tőle, akkor váltson tápszerre de ezt írtam is...nyilván nem minden áron kell anyatej ha ennyire kivan tőle az anya. Ha csak nem szereti az más azt kilehet bírni véleményem szerint.
dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Mindkét lányom tervezett tápszeres volt.

Köszönöm jól vannak és szuper a kapcsolatunk.

Semmi kötődési és egészségügyi problémájuk nincs pedig már nem kicsik.

Nem ezzel függ össze a szuperanyaság.

3 illetve 6 hetesen átaludták az éjszakát, mindig nyugodt és kiegyensúlyozott babák illetve gyerekek voltak

dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Dehogyis, eleve undorító dolog. Van gyerekem ha valaki kérdezné. Köszöni jól van, Beba tápszeren élt :D
dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még senki sem lesz rossz anya. Én az első gyerekemmel utáltam az elején, rettenetesen fájt, aztán belejöttünk és a maratoni szopik alatt sorozatokat néztem a telefonomon. Most a második legtöbbször cicin alszik el, úgyhogy legalább nem kínlódok az altatással, szóval én megszerettem a szoptatást. Ha viszont neked sehogy se jó, akkor fejd le, cumisüveggel is lehet összebújva etetni.
dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 24 orabol 18-at volt mellen az elso 1 honapban. Minden percet utaltam, nem aludtam, mert nyilvan egesz ejjel is csak szoptattam, szornyu volt.

A fajdalomrol nem is beszelve, inkabb szulnek 10 gyereket, csak szoptatni ne kelljen.

Vegul 6 honapig kitartottam, nyilvan kesobb jobb lett, nem fajt mar, meg nem volt orakat mellen, de ejszaka brutal sokat kelt, kb 30 percenkent.

En akkor a kimerultsegtol feladtam, tapszeres lett. Mar az elso tapszeres nap aludt ejszaka 10 orat es azota is jo alvo, szoval egy percig se banom.

Ha lesz masodik valaha, nem tudom, hogy fogom majd csinalni. Lehet, hogy 0 perces koratol tapszeres lesz.

dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy emiatt rossz.

Az anyaság nagy része egy szívás, nem élvezet. Éri beismerni, hogy nem tetszenek bizonyos részei, ettől még a gyereket szereted, ellátod, nem éhezik,biztonságot nyújtasz neki, vigyázol rá. Ezektől leszel jó anya.

A szoptatás meg nekem is rémálom volt, a gyerek először nem akart, majd nem tudott jól szopni, a szoptatási tanácsadó is a fejét vakarta, ami egyszer bejött legközelebb már nem működött...

A legelején nagyon fájt, de kicsit edződni fog a melled is, meg a gyerek is ügyesedik, jobb lesz. Nekünk a vége felé már egész jól ment, de aztán szépen lassan elhagyta.

Javaslom a mellbimbó krémet, az elején nagyon sokat segített, sírva szoptattam nem egyszer. Valamint ha nem félsz a tápszertől, nem tartod az ördög művének, akkor lehet kiegészíteni azzal, akkor tudsz időt nyerni a regenerálódásra. Természetesen erre azt mondják hogy nem jó mert apadni fog a tejed, nos lehet, de mi 11 hónapig jól elvoltunk így. Nekünk elég volt ennyi szoptatás, túléltük, mindenki jól van.

dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hú, én az első babánál, az első hónapokban nagyon nem szerettem. Fájt, csomósodott, dugult. A maratoni hossz csak azért nem zavart, mert közben ettem, olvastam, stb. Számoltam vissza a heteket, hogy meddig "kell" még. Aztán rossz része 4-5 hónaposan elmúlt, a jót meg megszerettem, így végül majdnem 2 éves koráig szoptattam. A testvérénél - érdekes módon - nem volt ilyen gond, - lekopogom - minden simán megy eddig. Cserébe van más baja, de jó, hogy a mell kéznél van, ezért most meg szeretek szoptatni. Igaz, ő sem eszik szélsebesen.
dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Őszintén, ha nem keresné a cicit, gondolkodás nélkül hagynám a szoptatást..

Tapszeres pótlást kap egyébként, így nem ismeretlen neki az üveg és a tapszer.

dec. 16. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!