Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben néhány napos...

Szoptatás közben néhány napos babánál mindig lehet hallani ahogy nyeli a tejet?

Figyelt kérdés

Nagyon rajta vagyunk a szoptatáson,sokat van cicin a babám, de nem hallom, hogy nyelne. Ha megnyomom a cicimet néha megjelenik egy csepp, máskor meg hiába nyomom semmi. 3 napos a babám, nem volt még semmiféle tejbelövellés. Ő nagyon enne, a kórházban kapott is pótlást.

Szopi után is még sokszor keresgél, tömködi az öklét, nyilván nem lakik jól, de jó lenne tudni, hogy egyáltalán ki tud-e szívni vmennyi tejcsit.



dec. 25. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam. Én az elején fejtem is, első nap 2 ml-t, második nap 20-at, harmadik nap 50-et 3 óránként és 4. naptól már nem kellett fejni, de addigra kőkemény, csomós volt a mellem, és ha megnyomtam a mellbimbóm, úgy folyt mindkettőből egyszerre a tej, mint a csapból. Valahol ott az én 2-3 naposom körül lehetsz te is. Van, de még nem rengeteg. Lehet, hogy holnapra te is úszni fogsz. Addig szoptass jó sokat, pótolj szopibarát módszerekkel, ha kell, de szerintem ha nagyokat fog kortyolni, azt hallani fogod. Ha sokszor keveset szív, az nem hallatszik, de akkor is jut tej a pocakba.
dec. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha még kórházban vagytok, ott nincs mérleg? Azzal lehet legkönnyebben nézni, hogy mennyit evett. Nagyon megnyugtató tud lenni az elején. Én béreltem is havi kemény 3000 forintért is, nekem ez kellett a megnyugváshoz. #1
dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Kórházban vagytok még? Bár ha jól értem már otthon.


Ilyenkor jön a sok tej már lassan, max 1 nap. De ha mégsem akkor adj neki tápszert sürgősen, ki is száradhat a baba. Magadat pedig nézesd meg, mert bent is maradhatott a placentából vmennyi. Akkor jellemző, hogy nem történik tejbelövellés és nagyon kevés teje van a kismamának.

dec. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

"Nagyon megnyugtató tud lenni az elején"


Mindkétszer nagyon idegesítő volt. Elsőnél annyira, hogy rá is ment a szoptatás.

dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
"Tud lenni", nem "mindenképp az".
dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már itthon vagyunk. Egyelőre nem akarok erre nagyon rágörcsölni, kap tápszert ha úgy látom. Az a legfontosabb hogy ne éhezzen
dec. 25. 16:44
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Én nem hallottam, hiába füleltem. Sokkal nagyobb volt már, amikor rendesen hallható és egyúttal érezhető lett, hogy szív/nyel.

A mérleg meg eszedbe se jusson!

Kontraproduktív! A szoptatás ellen hat. Oka: 1, a mennyiség nem arányos a tej kalória tartalmával. Van hogy 10 milivel jobban lakik, mint 100-zal, mert nem állandó a tej tápértéke.

2, pontosan mérni lehetetlen. Kettőt rúgkapál és már meg vagy lőve. Én rendszeresen kevesebbet mértem, mint szoptatás előtt, hiába evett egyértelműen (és volt ugyanaz a pelenka rajta).

dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Sosem hallottam, pedig 3 evig szoptattam.

A ferjedet hallod, ha nyel ?

dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk nem volt szoptatas vege ilyenkor meg. Ejjel-nappal mellen volt, az elso 1,5 honap egy egesz nagy szoptatas volt, semmi mas nem tortent.

Igy szaporitja maganak a tejet.

dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Első naptól kezdve volt elég tejem. A nagyobb adag belövellésètől kezdve volt, hogy hallható volt a nyelès.
dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!