Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan választanátok le...

Hogyan választanátok le gyengeéden ?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy sérüljön, így nem szeretnék semmi drasztikus és hirtelen módszert alkalmazni, mert tudom neki ez mennyire fontos. Viszont én úgy érzem elfogytam ebben és nem bírom már tovább. 2,5 éves az alany egyébként.
jan. 4. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Jajjj..

Nincs cukorból. Megmondod neki,hogy elfogyott a tej,megromlott, egyebek. Nem lesz semmi baja.

2 éves korában választottam el a lányom, és hidd el,jobban megviselt engem,mint őt.


NEKED kell elengedned a szoptatást. És menni fog. Hidd el.

jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

A gyengédségbe nekem az fért bele, hogy sokat beszélgettem vele arról, hogy a nagy gyerekek nem szopiznak. És ha ő is elég nagynak érzi magát, akkor befejezzük. Fokozatosan valósult meg, egyre ritkábban kérte, szinte észrevétlenül hagyta el. De nekem nem volt teher.


"Megmondod neki,hogy elfogyott a tej,megromlott, egyebek. "

Nem mindenki hazudik bele a gyereke képébe.

jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2-es, beszélgettünk már erről, azt szokta válaszolni, hogy ne félj anya én vigyázok a cicire.
jan. 4. 19:44
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Két éves a lányom, én most voltam kénytelen a napi három szoptatást egyre csökkenteni. Megmondtam neki őszinte sajnálattal, hogy sajnos nem lehet többször, nekem is hiányzik, de nem lehet csak egy. Nem kell túlbonyolítani szerintem. Vagyis inkább túlgondolni. Megmondod, hogy neked már nem megy, de ettől még ugyanúgy szereted őt, és máshogy kimutatjátok egymásnak. Ennyi. Nem fogod traumatizálni. Így ezzel a huzavonával, meg a hosszú beszélgetésekkel viszont kvázi rátolod a döntés súlyát.
jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

"viszont kvázi rátolod a döntés súlyát"


Hát nagyon "kvázi" az a súly.

A gyengédség elválasztás pont attól gyengéd, hogy nem veszed el erővel, nem hazudsz, nem lett bibis, nem romlott meg, nem kened be semmivel, nem ragasztod le, nem hagyod ott, hogy kényszer legyen,

hanem kommunikálsz és figyelsz a jelzéseire.

Nem kötelező így, de a gyengéd ezt jelenti.

jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én azt mondtam az akkor 2 éves lányomnak, hogy a cici fáj/elfáradt (igaz is volt, félidős terhesen olyan averzióm volt, hogy kb a falat kapartam, és még így is hónapokig húztam, mire végül rávettem magam, hogy ezt meglépjük), szóval helyette inkább csak simogassa, bújjon hozzá, esetleg egy puszi belefér. Másfél éve szokott le, még mindig ő kéri, hogy hadd bújjon hozzá, szóval egyértelműen ő igényelte volna még, nem én ragaszkodtam a szoptatáshoz. 2 évesen már egész jó, amúgy, sokkal jobban meg lehet velük beszélni, mint kisebb korban, most a 14 hónaposnál próbálkozom már legalább a nappali szopikat mérsékelni, eddig abszolút ISZSZ volt (amúgy a nagy is így indult), de ha rajta múlna, akkor még most is anyatejes kakival találkoznék a pelusban, és azért így 1+ évesen nekem ez már nem annyira adja :D
jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5! Én is a kötődő nevelés híve vagyok. :)
jan. 4. 20:37
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen abszolút bele lehet fáradni, aláírom :(

De már szeretném én is visszakapni a testem teljes egészében. Plusz szeretnénk ha lassan jönne a tesó. Így ez nehezítő körülmény.

A másik nehézség, hogy csak cicin tud el aludni.

jan. 4. 20:40
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Figyelek én is. Írtatok egész jó tippeket. Több, mint 2 éve azoptatok, most már kezd egyre terhesebb lenni, mert a lányom mániája, hogy szopi közben a masik mellbimbómat morzsolja, csipkedi, tépi, ami időnként nagyon fájdalmas.

Átverni semmiképp nem szeretném, de ha szóba hozom, hogy el kellene hagyni a cicit, akkor zokog, és méginkább ragaszkodik hozzá, többször kéri

jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Facebookon van olyan csoport hogy szoptatástámogatás, ott vannak jó tippek elválasztasra.

Plusz van olyan hogy cicimese, érdemes többször mesélni neki, esetleg simogatni közben.

jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!