Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Emiatt már előre frusztrál a...

Emiatt már előre frusztrál a szoptatás?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel volt egy beszélgetésem, neki két gyereke van már én most fogom szülni az elsőt.

Kérdezett, hogy mit hogy tervezek, felkészültem e a gyermekágyas időszakra - és itt a szoptatás is felmerült.

Mikor mondtam, hogy tervezetten igény szerint szeretném szoptatni, de ha esetleg nem jön össze, vagy tényleg a mentális állapotom rovására megy a sikertelenség, akkor nem fogok azon görcsölni, hogy átáljak tápszerre, inkább mint hogy érezze a babám, hogy folyton stresszelek és még éhes is marad. Ezt lereagálta azzal, hogy belőlem amúgy se nézi ki, hogy én ilyen szoptatós lennék mert túl sokat foglalkoztam eddig is a külsőmmel (??!!!!) és az ilyen emberek mind feladják. Itt eléggé felhúztam magam, majd közöltem vele, hogy nem külsőségek miatt hagynám abba, hanem kizárólag akkor, ha ez már olyan szinten visel meg, hogy pszichológus kell hozzá. Ekkor belement abba, hogy majd az mennyire fog megviselni amikor kórházba kell rohangálnom a gyerekkel, mert tápszert kapott anyatej helyett és semmi immunrendszere nem lesz. Erre mondtam neki, hogy engem anyukám rák elleni kezelés miatt nem is tudott szoptatni egyáltalán, végig tápszeren nőttem fel, majd mikor már ehettem pépeset, ő csinált nekem mindenféle bébipépet, házias dolgokból, mégsem voltam soha sem beteges, allergiás, a vérképem is mundig tökéletes volt, még terhesség alatt is. Erre annyi volt a reakció, hogy még bármi lehet velem mert tápszeres voltam.


Komolyan nem értem ezt, miért kell ezzel felstresszelni az embert szülés előtt ráadásul 1 héttel? Vagy én reagálom túl, hogy felbosszant?


jan. 5. 16:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam, hogy őt esetleg bosszantja, hogy én eddig "szabad ember" voltam, de könyörgöm, mindenki maga dönti el mikor vállal gyereket. Ő már egyből egyetem után szült, aztán jött a második baba, én pedig előbb a karrieremmel foglalkoztam és csak később vállaltuk a férjemmel.
jan. 5. 16:37
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Érthető, miért bánt ez téged.

Gondolj arra, hogy ez róla szól, nem rólad. Ő valamiért nincs rendben magával vagy az életével, és ezt azzal kompenzálja, hogy talált valamit, amiben szerinte ő jó (tudott szoptatni), és így magát feljebb tudta helyezni azokhoz képest, akik tápszerezik a gyerekeiket.

Ha fontos ez a barátság, jelezd neki vissza, milyen rosszul esett ez neked. Hátha észbekap.

jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem barát.
jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Barátnőd egy szuperanyu. Egészségére. Valószínű neki nehéz volt, hetekig nem épült fel, és hónapokig nem aludt. Nem feltétlen kell így lennie, felkészülni se tudsz rá.

1-1 hónapig szoptattam, és orvos szólt mindkét alkalommal, hogy pótlás kell.

Sosem voltak igazán betegek.

Előre senki nem tudja, hogy hogy fog menni.

jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Bezzeganyu színre lépett. 🫠

Hidd el szülés után rosszabb lesz.

jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne foglalkozz vele. Elég rosszindulatú ember lehet.

Bennem amúgy fel sem merült, hogy ne tudnék szoptatni, nem olvastam előtte neten, hogy ez van, akinek gond.

Az első gyerekemmel nem is volt gond. A másodikkal igen, de csak még jobban rástresszeltem, mert nekem is annyit mondogatta a védőnő, hogy az anyatej mennyire fontos, meg a gyerekorvos sem akarta felírni a tápszert.

Most így utólag bánom. Sokkal nyugodtabb lett volna mindenki.

Egyébként meg nagyon sok olyan ismerősöm van, akinek tápszeres volt a gyereke, és a védőnők híresztelésével ellentétben nem betegesebbek, mint az anyatejes babák. Nem ezen múlik.

jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Vannak ilyen emberek, szimplán engedd el a füled mellett.


Egy ilyennek én is fültanúja voltam, barátnőm babaváró buliján. Egyik lánynak 5 hónapos volt a babája és ivott alkoholt valahonnan innen terelődött oda a téma, hogy nem tudott egyáltalán szoptatni, mert császárral, alacsony súllyal született a babája és szülés után nem tudtak együtt lenni. Erre egy másik csaj, (akinek még a közel 3 éves gyerekéhez is minden programról este 7-re haza kell érnie, mert csak cicin alszik el) elkezdte ecsetelni, hogy attól még lehetne szoptatni, egy ismerőse a koraszülött ikrei is kizárólag anyatejes ék voltak, mert már a kórházban fejt meg mittudom én mit csinált.. Komolyan én éreztem magam kellemetlenül pedig nem volt akkor még közöm se a témához annyira gáz volt hogy az egyik kioktatja a másikat...


És ez nem is ennyire fekete-fehér hogy csak kizárólagosan anyatejes meg csak kizárólagosan tápszeres létezik. Nekem ha fejre állok sincs napi 300 ml-nél több tejem, az 5,6 kilós babámnak meg már 850 ml a szükséglete. De attól hogy muszáj neki tápszert adnom azt a 300 ml-t megkapja. Elfogadtam hogy ez van, és pozitívan állok hozzá, hogy legalább ennyit tudok neki adni.

Másoknak is el kell fogadni, hogy igenis létezik ilyen hogy valakinek nincs elég, sőt olyan is hogy nincs kB egyáltalán teje.

jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Ne foglalkozz vele, az a legrosszabb, ha már előre ezen pörögsz, akkor gondolkodtál jól, amíg nem is beszéltél "barátnőddel" erről.

Amúgy hülyeséget is mond, engem pl. csak nagyon kevés ideig tudott szoptatni anyum, és mégis elég jó az immunrendszerem szerintem, legalábbis nagyon ritkán vagyok beteg a szó szoros értelmében, és ha mégis összeszedek valamit, max. 2 nap alatt átmegy rajtam, kevés tünettel...

Azt mondjuk anyum nemrég bevallotta, hogy akkor még nagyon nem volt benne a témában, és most már utólag úgy látja, hogy lehet hamar feladta, és hamar kezdett pótolni, de engem ez nem zavar egyáltalán 🙂

Én mondjuk sokat küzdöttem a szoptatásért, de nekem pszichésen az tett volna rosszabbat, ha feladom és belenyugszom, hogy nem megy, de mindenki más, nem kell ragaszkodni a szoptatáshoz, ha valaki úgy érzi, hogy az BÁRMINEK is a rovására menne.

Szerintem a legjobb, ha úgy állsz hozzá, hogy "Miért ne menne?".

Ha gáz van, akkor bőven ráérsz kitalálni valamit, nem egy doktorit kell egy hét alatt megírni, csak (kiíratni és) megvenni a tápszert 🙂

Nyugi és sok sikert majd, ha odakerülsz!

jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd igazából nem a barátnőd. Ez egy idióta. Ő fog kikészíteni, nem kell neked ez a barátság. Frusztrálni fog, egész egyszerűen egészségtelen lesz ez az egész barátság, ha már most ilyen. Nem kell ez neked. Építsd le, vagy legyél nagyon is erős és magabiztos és minden alkalommal tedd helyre, ha kezdi. És kezdeni fogja. Most még csak a szoptatás. Aztán minden, de minden más. Volt ilyen barátnőm. Volt. Az kell az ő lelkének, hogy okos legyen és szuper és mindneki felett álló, és a gyerekei is mindenkiénél jobbak, de a tiédnél mindenképp és különben is, csak ő csinál jól mindent, te meg nem, de akkor sem ha hallgatsz rá. Ez egy ilyen típus. Mindneki utálja.
jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na neked sem kell már ellenséget keresni. Remélem ez az utolsó beszélgetésetek volt.
jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!