Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 napra apával maradhat a gyerek?

2 napra apával maradhat a gyerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislányom lassan 6 hónapos , iszsz baba.. legjobb barátnőmnek júniusban lesz lánybúcsúja, Rómába mennénk 2 nap 1 éjszaka.. nem tudom merjem-e bevállalni ezt , szívesen mennek mert mégis csak a legjobb barátnőmről van szó. Férjem imádja a kicsit és nagyon jól elvannak, de önzőségnek érezném… ti mit tennétek? Voltatok hasonló helyzetben? (Azt nem tudom, hogy a szopizással hogy fogunk állni addig)
jan. 10. 01:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
70%

Ha apuka bevállalja, és te nyugodt lennél addig egy másik országban, akkor bevállalhatod.

Az én fiam egy évesen egy mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott tündér volt, őt rá lehetett volna bízni másra, ha muszáj, viszont nyilván minden gyerek más.

Fél év múlva mondjuk még sok minden lehet (beüthet egy durva szeparációs szorongás, kemény fogzás stb.), meddig kell eldöntened?


U.i.: Amúgy a legjobb barátnődnek is te vagy a legjobb barátnője? Ha nekem van egy legjobb barátnőm, akinek van egy pici gyereke, akkor nem hiszem, hogy más városba szervezném a leánybúcsúmat, ha fontos lenne számomra, hogy ott tudjon lenni, biztos kompromisszumot kötnék, és egy számára is kevesebb lemondással járó bulit szerveztem volna.

Mi van Rómában, amiért csak "lányként" lehet odautazni? Nem tudtatok volna később utazni együtt csak úgy, mikor mindenkinek ideális? Biztos én működök furán, csak szeretném megérteni a miérteket...

jan. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
43%

Én nem mennék.

Lehet olyan szükséghelyzet, amikor MUSZÁJ külön lenned tőle, pl. mert kórházba kerülsz. Ez nem szükséghelyzet.

Egyébként én se értem, miért kell Rómáig menni egy lánybúcsú miatt, de ez más lapra tartozik.

jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
38%

Nem mennék.


Engem műteni kellett volna, 3 nap kiesés lett volna a szoptatásból, de azzal is vártam, végül 1,5 éves volt mire megcsináltattam, a kórházban meg fejhettem ki a csapba 🥴

jan. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
26%

#2 vagyok.

Még annyit, hogy megnéztem: Bp-Róma közúton 1228 km távolság. De Zalaegerszegről is 1010 km.

Hogy jön ki a 2 nap oda-vissza? Két egymás utáni nap autóznátok legalább ezer km-t? És közben este még lenne erőtök szórakozni? 1000 km utazás után még utasként is csak arra vágyik az ember, hogy fekhessen az ágyában. Ha egyáltalán meg tud tenni ennyit, mert ezer és egy olyan esemény történhet, ami miatt 1-2-3 órával hosszabb lesz az autózás.

Vagy repülővel mennétek? Egyik nap indulnátok Magyarországról, másik nap indulnátok vissza? És közben estétől hajnalig tudnátok ott lenni, reggel meg vissza a reptérre? Ha késik a repülő, akkor a leánybúcsú kimerül a repülőtéren való várakozásban. Mi értelme van ennek: elrohanni és hazarohanni? Végiggondoltátok ezt?


A kisbabádtól függetlenül ez nem életképes ötlet. Legalábbis ennyi időbe nem belezsúfolható.

jan. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
94%
4-es, Róma kb. 1,5 óra repülővel. Ha találnak egy járatot, ami mondjuk reggel 8-kor indul, akkor odaérnek 9.30-ra és ott az egész napjuk és estéjük. Ha másnap egy délutáni, esti géppel mennek vissza, akkor a második nap is van még idejük. Időben kb. olyan, mint vidékről felmenni Budapestre 2 napra.
jan. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
22%

Ja, mert egy repülőút abból áll, hogy kiérsz indulás előtt negyedórával, aztán ahogy leszállt, negyedóra múlva már utazol a belvárosba.

Eleve 2-3 órával előbb ki kell érned. Mivel a rep.terek nem a város közepén vannak, maga a rep.térre utazás is jelentékeny idő.

Amikor leszállt, akkor fél óra, mire megkapod a csomagodat és ki tudsz menni. Ha nem lesz csomagjuk, akkor mondjuk csak negyedóra séta az épületen belül, mire kiér. Aztán akkor kell taxit fogni vagy metróra szállni (ha Rómában megy ki metró a rep.térre). Lesz minimum 11 óra, mire beérnek a belvárosba. Visszafelé szintén órákkal előbb kint kell lenniük a reptéren, úgyhogy a második nap délutánját már ne számoljuk, akkor már utazni kell a reptérre vagy várni ott.


És akkor egy számukra optimális menetrendből indultunk ki. Na meg abból, hogy nem lesz semmi gubanc. Ami nyáron Rómában, ami turista-célpont, szinte garantálható. Mindig nyáron vannak a legnagyobb késések, a legnagyobb káosz. Én csak a bulvársajtóban nézem, ahogy a karon ülő gyerekkel várakoznak és panaszkodnak az utasok. Na, itt legalább a karon ülő otthon maradna...

jan. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Meglepetés lenne, rajtam kívül 5 lány van a csoportban és ők szavazták ezt meg :( eddig 2 óra volt a maximum amit külön töltöttem a babától és akkor is folyton kérdeztem, hogy minden rendben van -e … gondoltam feldobom ötletként, hogy legyen 2 lánybúcsú, amin én is ott tudok lenni
jan. 10. 03:33
 8/64 anonim ***** válasza:
67%
Simán maradhat apával a gyerek. A kérdés az, hogy első gyerekes paramamiként képes vagy e ezt kezelni, vagy szétmarna a lelkiismeret furdalás, amit a károgó anyatársak itt most készséggel meg is fognak erősíteni.:-)
jan. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
73%

Én el tudtam volna menni egy majdnem 1 éves mellől, de engem sajnos nem hívtak Rómába leánybúcsúba. De a gyerekeim aludtak éjjel es a szoptatás is 1 éves korukig volt tervben, szépen ettek (majdnem) mindent.

2 nap nem sok, majd mennek állatkertbe, játszótérre, Balatonra vagy bárhová. 19 és 16 évesek a gyerekiem. Fontos, hogy ne csak anya légy, hanem barát, feleség stb is, mert a gyerekek felnőnek, és le akarnak válni, és hálásak lesznek , ha hagyod nekik. De ha csak anya leszel és csak az ő érdekeiket nézed, akkor megkeseríted az életüket. Egy újszülött mellől nyilván nem lehet elmenni 2 napra Rómába. De a lányod már majdnem 1 éves lesz.

jan. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan miért ne maradhatna az apjával a gyerek? Ugyanolyan szülő ő is, mint az anya. Egyedül q szoptatás lehet q probléma, arról le kell szoktatni addigra
jan. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!