Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopizik az újszülött babám,...

Szopizik az újszülött babám, de mégsem hízik?

Figyelt kérdés

Babám napi 8x szopik aktívan 80-90 grammokat, viszont mégsem hízik. Nem igényel többet, minden szopi után kiüti a tejkóma és alszik 2-3 órát. Próbáltam, hogy kicsit leteszek, megkeltem és újrakínálom de úgy nem kéri.


Mit rontok el hogy nem tud hízni a tejemtől? Ráadásul kis súllyal is született, viszont apukával mindketten kákabélűek vagyunkl, nem tudom ez mennyit számít, de nagyon kétségbe vagyok miatta esve, hogy nem táplálom jól. Nincs még két hetes.


jan. 31. 09:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy nem hizik? Tenyleg, semmit nem hizik?


Akkor lehet, hogy a technikaja rossz es esetleg nem “tejkoma” uti ki, hanem elfarad es elalszik. Lehet, hogy majd kelteni kell, de keress fel egy szoptatasi tanacsadot, aztan ha kell, devenyest, ha ugy latja.

jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó a technikája, mindig folyik is ki a tej a szájából, mikor elenged, illetve mérem szoptatás előtt és után babamérleggel, így tudom követni, hogy egy szopi alatt mennyit fogyasztott és a 80-90 ml-t megeszi, igaz váltott ciciből.
jan. 31. 09:57
 3/21 A kérdező kommentje:
Most 11 napos, kórházi hazahozatalos súlyához képest eddig csak 100 grammot hízott.
jan. 31. 09:58
 4/21 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos szerint viszont már minimum 200 gramm pluszba kéne lennie
jan. 31. 09:59
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak es folyt a tej a szajan, aztan megis 200 grammot fogyott, mire kiderult, hogy oriasi baj van. Ez nem feltetlenul jelent semmit. Pontosabban azt is jelentheti; hogy rossz a technika, nalunk a nyelve volt a problema amugy, csak ezt a korhazban nem vettek eszre, meg a gyerekorvos se, szoptatasi tanacsado szolt, de aztan felvagtak neki es onnantol tudott normalisan szopizni.


De akkor annyira nem jon ki a matek, hogy 90 grammokat eszik es nem nagyon hizik. Bar mihez kepest, 100 gramm nem olyan rossz, de lehetne tobb, persze. Talan rossz a merleg? Nem tudom. Keress fel egy tanacsadot.

jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Nincs lenőve a nyelve?
jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, ne foglalkozz a gyerekorvossal, mindenki írta, hogy ő a hülye. Csak szoptasd igény szerint, majd ő tudja mennyi kell neki. Szerintem a babamérleget is engedd el, csak magadat idegeled. Van bőven elég pisis, kakis pelus, nincs min aggódni. Tudom, ijesztő egy ilyen pici babát életben tartani, de bízz benne és magadban, és engedd el magad picit, mert bele fogsz így hülyülni, ha ennyire stresszeled magad. Van tejed, jól lakik a babád, pisil, kakil eleget, hízík. Sokat vesztett a súlyából, mert lassan löveplt be a tejed, amiatt van nagyon picit "lemaradva", de nincs semmi, ami miatt aggódnod kéne.
jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kórházban azt mondták nincs és a gyerekorvos szerint szerint sincs.
jan. 31. 10:18
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

OFF: a magyar babáknál miért van olyan, hogy lenött a nyelvük, és sehol máshol nincs????

Sok országban éltem, de erröl sehol nem hallottak még.

jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Annyi, hogy te nem talalkoztal vele :) Nem csak a magyar babaknak van lenove a nyelvuk, elhiheted.

Plusz lehet, hogy mashol hamar feladjak a szoptatast es sose derul ki, hogy ez volt a baj, mert egyebkent a kesobbiekben nem feltetlenul okoz problemat. Van az a szint, amikor igen, mert kihat a kesobbi etkezesre es beszedfejlodesre, de enyhebb esetekben csak a szoptatast neheziti meg.

jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!