Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem lakik jól,hogy alig...

Nem lakik jól,hogy alig alszik és állandóan szopizni akar? Esetleg adjak pótlást vagy fejjek és adjam üvegből?

Figyelt kérdés

2 hetes kisbabám, 3 napja nem lalkik jól bármennyit szoptatom; csak kéri és kéri amint letettem felébred. Pedig úgy tűnik szív és nyel az evések alatt.

A közelségemet akarja vagy tényleg ennyire éhes?

A baj az is hogy folyton elszunyókál és kelteni kell 10 perc szopizás után.

Esetleg ilyen a növekedési ugrás? Még nincs elegendő tejem csak ha ennyit szopizik lesz pár nap múlva?

Úgy látom nem fáj a hasa, a lábait nem húzza görcsösen fel, a kis keze és lábai nyugodtak szopizás közben. Amikor sírni kezd és teszem hogy szopizzon abba is hagyja.

Sokat bukik, ez mit jelent? Hogy tele van vagy hogy csak levegőt nyelt és így jött vissza?

Elnézest a sok kérdésért de szeretném jól gondját viselni a kisbabámnak és az anyai ösztönöm valahol elveszett idefele jövet.


febr. 3. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően gyarapszik, akkor nincs okod aggódni, tedd nyugodtan mellre, amennyit csak tudod, attól valószínűleg jobban fog termelődni a tej is.

Simán lehet amúgy az is, hogy nem az éhség miatt csinálja, hanem tényleg csak téged akar, de arra is megoldás, ha mellre teszed.

Szóval a kulcs szerintem a hízás, ha a súlya rendben, akkor vélhetően nem kaja baja van :)

febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az enyémnek össze-vissza voltak ilyenei, a családom már nevetett rajtam, mert ahányszor beszéltünk, mindig azt mondtam, hogy biztos most van növekedési ugrása, azért eszik így, de majd pár nap és könnyebb lesz. Tényleg könnyebb lett, de az első 6 hétben úgy ment, hogy 3 nap egész napos szopi, 3 nap 2 óránként, 3 nap megint egész napos... Ha nem lenne elég a tejed, és nem tudná magának szaporítani sem, csak a száraz melled szívná, akkor kiköpné pár perc után és üvöltene. Amíg szépen szopizgat rajta, az azt jelenti, hogy van mit. :) Amúgy nem csak a 3 hét, 6 hét, 3 hónap, 6 hónapos növekedési ugrások vannak, egy csomó másik is van, csak ezek a leglátványosabbak. Valamelyik babán kevésbé lehet észrevenni, valamelyiken jobban. A tiéden valószínűleg jobban. Az, ha sokat bukik, csak azt jelenti, hogy nem zár még megfelelően a gyomorszája, ez teljesen normális, majd hetekkel jobb lesz. Egy fél tenyérnyi tócsa is csak 2-3 ml, úgyhogy ne aggódj, nem tud annyit bukni, hogy amiatt ne lakjon jól. Nem baj az sem, ha szunyókál, ilyenkor még annyi pihenésre van szükségük, hogy nem bírnak annyit ébren maradni, amennyi ideig enniük kell, úgyhogy multitaskingolnak, de tudnak egyszerre teljes értékűen enni is és aludni is. A komfortszopizás alatt (amikor nem rendesen szív, csak gyors mozgással nyammog rajtad), akkor is kap tejet, pár perc nyammogás után beindít egy tejleadó reflexet, kap pár kortyot, aztán nyammog tovább. Úgyhogy ha van lehetőséged hagyni a nyammogást is, nem csak a célzott táplálkozást, azzal is nagyon sokat tud enni. Tegyél be valami jó kis sorozatot, és legyen a szoptatás a pihi idő/me time. Mindent jól csinálsz. :) Kitartást!
febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van elég pisis/kakis pelus? Ez ilyenkor fontos kérdés
febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Hát 2-es azért minden elismerésem. Tudod mikor szoptatnék 3 álló napig.
febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem a 2-es vagyok, de ha a babanak ez az igenye es az ember szoptatni szeretne, akkor kibirja. Emlekszem, hogy az elso 6 hetben 24-bol 18 orat cicin toltott (szamoltam🤣). De aztan ritkultak ezek az alkalmak, 1-4 orankent kerte, ez valtozo volt.
febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég pisis,kakis pelus( anyatejesnél van hogy napokig nem kakil) és gyarapszik akkor ez van,ennyi az igénye. 2 hetesen sokat be kell hoznia.
febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Hát gondolom első gyerek. Másodikat hogy szoptatod 18 órán át, vagy akkor a nagyobbik le van ejtve?

Nincs az az pénz, hogy 18 órát szoptassak és közben ne foglalkozzak a nagyobbal.

febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A leirtak alapjàn van elèg tejed. 2 hetes babànàl teljesen normàlis, hogy ennyit van mellen.
febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
2 vagyok, én sem szerettem egész nap szoptatni, legalább enni meg pisilni felkeltem volna, de az első gyerekem nagyon akaratos kis kölyök, és babaként is torkaszakadtából üvöltött, ha nem kapta meg azonnal a tejét. A másodikat is igény szerint szoptatom amúgy, ő sokkal gyorsabban végez hál istennek, de neki is vannak egész napos szopizós napjai. Olyankor viszek egy csomó mesekönyvet, építőjátékot a kanapéra, és egyik kezemben baba, másik kezemmel a naggyal foglalkozom. Úgyhogy nem a nagy róvására megy a szoptatás, hanem a feladatokra. Meg második gyerekkel megtanultam állva szoptatni, ami egy igen hasznos képesség. Van szoptatós kendőm, ősszel (szeptemberi babám van), simán szoptattam séta közben az utcán, miközben a nagy bóklászott. Mondjuk itt nincs sok ember, agglomerációban lakunk, a Corvin negyedben nem csináltam volna meg ezt. :D
febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
És most télen ki sem mozdultok ha ilyen szoptatási maraton van? Nem értem meg soha, de ti tudjátok.
febr. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!