Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik valamilyen termék,...

Létezik valamilyen termék, amely bevált nektek és szaporította az anyatejet?

Figyelt kérdés
Valamilyen tabletta, tea ? Ilyesmire gondoltam.
febr. 4. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Mellszívó. Minden etetés között szívni, de nekem ez is csak ideiglenes volt, tehát addig ameddig csináltam annyival több tejem volt amennyit leszívtam, de ha nem szívtam nem maradt több.


Próbáltam szoptatós kapszulát, szoptatós teákat (Ukko, rossmannos), Karamaltz sör, kesudió. Egyikkel se történt látványos mennyiségnövekedés.

(Védőnő homeopátiás bogyókat ajánlott még, de azokban még ennyire se hiszek)

febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Görögszéna mag tea volt, ami leginkább bevált - már csak azért is, mert kicsit nyugtató :) Elvileg a teheneknek is ezt adják :D Ha nem kapszulában veszed be, akkor olcsó és legalább növeli a folyadékbevitelt is.

Egyébként meg a baba termeli a tejet, vagyis az inger, ami a mellett éri, küldi az infót, hogy többre van szükség és akkor másnapra vagy harmadnapra lesz több. Ez később is így fog működni az ún. növekedési ugrásoknál. Tehát annyi és olyan hosszan kell a babát rajta hagyni, amíg szeretné. (Persze tudom, hogy lehet ennek akadálya, ilyenkor lehet fejni helyette.) Ez az első hetekben tipikusan kétóránként egy óra is lehet, nem kell tőle megijedni, csak bújjatok össze, lehetőleg szoptass fekve, közben lehet olvasni, meditálni, énekelni :) a lényeg, hogy ne stresszelj. Nem hiába hívják ezt gyermekágyas időszaknak. (És érdemes utána nézni a helyes mellretételnek is, hogy ne legyen sebes a mellbimbó.)

febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Evés,ivás.
febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A baba a legjobb tejszaporító
febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoptass sokat. Az első hetekben gyakorlatilag egész nap a mellemen volt a gyerek.
febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Baba,szaporító mellszívás és tejszaporíto caramalz sör
febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Bármi csak akkor szaporítja a tejet,köztük a baba is (!),ha eleget eszel. Nem zöldséget,hanem szénhidrátot.

És mellé iszol. Sokat. Szoptatás közben is. Legyen ott a palack a kezed ügyében.


Mert szedhetsz bármilyen csodabogyót. Ha számolod a kalóriát, és nem eszel kenyeret, egyéb pékkészítményt, levest, stb, nem lesz tejed.

febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem semmi nem segített. A mai napig csak sejtem, hogy a kislányomnak nem lehetett jó technikája, pedig szoptatási tanácsadó is igyekezett segíteni.

Az első 2 hónap arról szólt, hogy egybeértek a szoptatások, gyakorlatilag az egész napom ebből állt, amikor véletlenül nem, akkor fejtem. Szedtem görögszénát, tejszaporító vitamint, ittam a teát, a Karamaltzot rengeteget ettem, sokat szoptattam úgy, hogy a kislányom a szájába csempészett szondán kapott közben kiegészítést, de összesen talán 3 hét volt, amikor tudtam kiegészítés nélkül szoptatni, a következő növekedési ugrást nem sikerült megugrani. Ez van.

Én így utólag azt mondom, hogy nagyon káros egy kismamának azt mondani, hogy "márpedig ha sokat szoptatsz, lennie kell..." Nem. Egyszerűen amikor eljön az a pont, hogy azt érzed, ez már túlmutat egy bizonyos szinten, akkor szerintem egyszerűen el kell engedni. Nekem is el kellett volna, már sokkal korábban. Jobban viseltem volna az első időszakot, ha nem keresem magamban a hibát és arra a megoldási lehetőségeket állandóan.

Második gyerek érkezésénél már egyébként sem teheti meg az ember általában, hogy hónapokig összebújva feküdjön a babájával, így nekem ez komoly tanulság volt a második nekifutáshoz.

febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!