Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszert kapott a babánk, így...

Tápszert kapott a babánk, így érdemes még az anyatejes táplálással próbálkozni?

Figyelt kérdés

2 hetes múlt.


Magánkórházban született, segítettek bent mindenben, a szoptatást is megmutatták, tanítgatták. Ott nem is volt gond.


Viszont már a hétvége óta nehezebben ment, nem mindig fogadta el, nem is sikerült tartani a kb. 3 órás etetéseket. Azért, mert rosszul aludt éjszaka és napközben is, ha elaludt evés után, kb. 20-30 perceket egyhuzamban csak, sírva ébredt.


Olvastam, hogy próbáljak fejni, de őszinte leszek, számomra az nagyon idegen, kényelmetlen és kellemetlen...



Tegnap végül kapott tápszert, azóta mintha kicserélték volna (aztán lehet, hogy ez csak átmeneti nyugalom:D).


Nincsenek sem sírások, sem sírva ébredések. Alszik rendesen, órákat egyhuzamban, nem csak 20 perceket. Éjjel összvissz egyszer kelt fel, el sem hittem.


Érdemes még próbálkozni az anyatejes táplálással így?

Akár úgy, hogy napközben kap anyatejet, estére, éjjelre pedig tápszert?



febr. 8. 20:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
34%
Lehet keves a tejed.
febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, miért nem lehet csak úgy megpróbálni? Mostanában nagyon elfoglalt vagy?
febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom, hogy megint sírjon, újra ne aludjon.
febr. 8. 21:06
 4/122 anonim ***** válasza:
87%
Ha akarsz szoptatni igen ha nem akarsz nem. De 2 hetes csak..na meg eleve a 3órás eetest hol ajánlgatják még? Komolyan..akkor 30 perc mulva ha felebredt etetni kellett volna megint. Persze ez az en velemenyem. En ha sírt megetettem. Nyilvan a cici nem csak kaja neki, de lehet eg,szerre keveset tud kiszivni abban is elfarad. Pihennie kellett aztan folytatta volna. Persze lehet hiaba kuzdesz ugyse lenne tobb tej, de probalkozni lehet ha akarsz.
febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 A kérdező kommentje:

" akkor 30 perc mulva ha felebredt etetni kellett volna megint. "


Pont ezt szerettük volna elkerülni, hogy ne csak az etetésből álljanak a napjaink. Mert mióta hazajöttünk, így én nem tudtam túl sokat aludni sajnos. Emiatt nyűgös is voltam, elsírtam magam mindentől, annyira fáradt voltam.

febr. 8. 21:13
 6/122 anonim ***** válasza:
85%
5 ezt megértem ez ilyen sajnos. Csak hátha csökkent volna. De azért is irtam hogy ahogy gondolod, lehet ha meggebedsz se lesz elég a tej és sír ugyanúgy..
febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
88%

2 hetes babát kb nonstop szoptatni kell. Sőt,még a 3 hetest is. Ők még nem alkalmasak arra,hogy 3 óránként egyenek csak.


Ha szoptatni akarsz,el kell fogadni,hogy vannak 1 órás szoptatások. Elég gyakran. Mondjuk 1-2 óránként.


Vagy bevállalod ezt,bekuckózol a babáddal,és szoptatod,amikor csak kéri (igény szerinti szoptatás!!!!),


vagy adsz tápszert.

febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
88%

Adj neki tapszert, ha neked az ugy jobb.


De nem is ertem, teljesen termeszetes, hogy egy ujszulott 0-24 cicin logna es nyilvan sir, ha te ezt megvonod tole, ezen furcsa, ha valaki meglepodik :D

febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 A kérdező kommentje:
Első babánk, konkrétan az gondot jelentett már, mikor hazajöttünk és útközben elaludt az autóban... Mindent túlaggódok egyelőre.
febr. 8. 21:29
 10/122 anonim ***** válasza:
63%

Döntsd el, hogy a szoptatás vagy a kényelmed a fontosabb - ez esetben adj tápszert!

3 óránként nem lehet etetni egy 2 hetes csecsemőt (milyen vicces, még a szóban magában is benne van: csecs-emő), akkor kell etetni és addig amíg kéri. Igény szerinti szoptatás.

Nem értem egyébként hogy erre a pár hétre, hónapra miért nem lehet a baba igényeit előtérbe helyezni? Nem ő kérte hogy megszülethessen. Nem kényelmes, iszonyat fárasztó, embert és kapcsolatot próbáló.

febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!