Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő múlva indul be...

Mennyi idő múlva indul be rendesen a tejtermelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14-én született a kisbabám császármetszéssel, nem tették cicire azonnal majd csak másnap mutatta meg a csecsemős nővér, hogy hogyan kell szoptatni.

Azt mondta ügyes a baba, jó a technika.

Cicizés után nagyon sírt, kértem a segítségüket és kapott tápszert pótlásként, biztosan éhes volt mert a tápszer után nyugodtan aludt.

Folyamatosan cicire tettem, de mindig ez volt a vége, hogy kapott egy kevés pótlást.

Mióta itthon vagyunk vele egyáltalán nem fogadja el a mellemet, fél perc után “kiköpi” és keservesen sír.

Ha jól sejtem, akkor ez lehet a cumizavar? A tápszerért nem kell megdolgozni neki viszont az anyatejért igen, gondolom emiatt sem kell neki a cici.

Elkezdtem fejni a melleimet, de nagyon kevés tej jön össze, napi max 60ml.

Változhat ez még? Mi tévő legyek? Nagyon szeretném anyatejjel táplálni, de most teljesen úgy érzem, hogy nem fog menni.

Ilyenkor már be kellett volna indulnia rendesen a tejtermelésnek?

Első babám és teljesen tapasztalatlan vagyok.

Köszönöm, ha írtok!



febr. 20. 18:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatni szeretnél, hívj szoptatási tanácsadót. Segíthet
febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%

Nem kellett volna hozzápótolni.


Én nem értem, 2024-ben az emberek egész nap a telefont nyomogatják, de képtelenek utána nézni annak, hogy működik a szoptatás, egy nyamvadt cikket, fórumot, semmit nem olvastál el szülés előtt?


Teljesen természetes dolog, hogy az újszülött babák sírnak, kb. senkinek nincs teje a szülést követő 1-2-3 napban, mert az jellemzően a 3-4. napon durran be, addig nem "éhezik" a gyerek, csak annyira, hogy szopni akarjon, ez a lényeg. Folyamatosan mellre kell tenni, és ez fogja beindítani a tejtermelést, ha mindig pótolsz, nincs inger, nem termelődik több tej, nem lesz elég a babának.


Hívj most már egy szoptatási tanácsadót, ha komolyan szoptatni akarsz. Csak nem értem, ha ennyire akarod, miért nem olvastál utána.

febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem a kèrdező hibàja, de a korhazban, ùjszülöttosztàlyon hogy lehetnek ennyire dilettànsak??!! Jò, hogy nem csirkelàbat dobtak a fürdővizèbe vagy màkteàt itattak vele.

Kèrdező, hìvj szoptatàsi tanàcsadòt. Cumizavatos a babàd.

De ne keseredj el. Meg csak egy hetes lesz a babàd, időben vagytok ahhoz, hogy kizàrólagosan anyatejes lehessen. Csak szakèrtó segìtsège kell, hogy mellre tudjon kapni.

febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt tejem, a lányom nem fogyott szinte semmit, mégis kérdés nélkül adtak neki tápszert a kórházban.
febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk ha pohárból kapta kétlem,hogy cumizavaros. Egyébként ismerősöm 3. gyermeke 4,5 kg-s lett,ő bizony mellen is üvöltött az éhségtől(!),kapott pohárból pótlást,ettől függetlenül beindult a tej és már nem kellett. Azért éhezni sem kell hagyni,újszülöttes barátnőim mesélték,hogy szokás egy két anyukánál,ki vannak tőlük már,hogy akkor se adna,ha már a gyerek a kiszáradásnál tart...semmi baja nem lesz tőle. Nekem a 6. napig egy csepp sem jött,nem lövellt be semmi,akkor addig éhezett volna a 2,2 kgs gyerekem? Aki 2080 grammig adta le így is vagy hogy gondolják sokan.
febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és,5# vagyok. Kérdező,szoptatási tanácsadót hívnék. Szakembert. Ezen a helyen előrébb nem fogsz jutni itt,hidd el,ez nem az a hely sajnos.
febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

"Azért éhezni sem kell hagyni,újszülöttes barátnőim mesélték,hogy szokás egy két anyukánál,ki vannak tőlük már,hogy akkor se adna,ha már a gyerek a kiszáradásnál tart.."


A kórházban jellemzően 3 napig van az ember, és kb. ennyi idő kell a tejbelövelléshez is folymatos szoptatás mellett, ennyi idő alatt nem fog kiszáradni egy csecsemő sem, ha nem kap pótlást, ne írkálj már olyan hülyeségeket, amelyek nem is relevánsak a téma szempontjából.

febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

2-es:

Roppant kedves vagy, hidd el utána olvastam, az hogy, ide írtam remélem nem zavar.

febr. 20. 21:40
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
7# Kivéve,ha fénybe kerül,vagy úgy jár,mint mi,hogy 6 napig voltunk vagy mint barátnőm,hogy újra műtötték bent. 6 napig se adnál pohárból,miközbe folyamatos szoptatás mellett se indult be semmi? Képzelem. 5# voltam.
febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként meg nem gondolom nyilván,hogy nem "bírja ki" 3 napig. Bár az inkább 4-5 mire megindult minden barátnőmnél. De volt aki már úszott aznap az anyatejbe,ömlött. Csak arra célzok,hogy ha a gyerek bent 0-24 ordít,a melleden is,mert igen is éhes már mert egy csepp sem jön napokig,akkor nem kell a kardjába dőlnie senkinek,mert kap 10-20 ml tápszert pohárból,főleg,hogy utána kisimul,jól lakik. Úgy van ez már beállítva,mint a méreg. Minden ismerősöm tudott ettől szoptatni,akinek volt teje,akinek nem meg amúgy sem ezen múlt. Itt már szoptatási tanácsadó segít és nem lesz gond,kérdező. Nem csináltál semmit rosszul. 9# vagyok.
febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!