Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor tényleg okozhat...

Most akkor tényleg okozhat bajt az, amit eszem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1,5 hónapos, benne van a hasfájós időszakban. Sok helyen olvastam tiltólistás, nem ajánlott ételeket szoptatás alatt. Igazából az lenne a kérdésem, ha az anyatej a vérből képződik, a gyomorsavam pedig lebont mindent amit eszem, akkor nem teljesen mindegy, hogy mit eszik az ember? A tehéntej a hormontartalma és a fehérje összetétele miatt tudom, hogy bezavarhat, de borsó, kelkáposzta, karfiol és társai hogyan okoznak gondot?
márc. 8. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Uhh, kérdező, most inkább fogadd el egyszerűen, hogy igenis hatással van az anyatejre az, hogy te mit eszel. Akkora fogalomzavaraid vannak a témában, hogy most inkább nem kezdem el magyarázni, inkább hagyd el egy időre azokat a kajákat, amiket nem ajánlanak.
márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden gyereknèl okoz, csak okozhat. Ezèrt is szàmìt règi babonanak, hogy ne egyèl k betűseket, hüvelyest, csersznyèt stb. Gyerekenkènt kell kitapasztalni, hogy mire erzekeny, ha egyàltalàn èrzèkeny valamire. Pl. az èn gyerekem a gombàra nagyon-nagyon èrzèkeny volt. A sok tejtől pukizott, de nem zavarta.

A vèredbe az ètelek alkotòelemej kerülnek be, gkndolom nem mindegy minden babànak, hogy miből mennyu van.

márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Friss kutatások szerint elvileg normál mennyiségben evett kaja nem okoz gondot, bármi legyen.

Gyakorlatilag meg sok szülő megfigyeli, hogy igenis rosszul reagál a baba xy kaja után, és az is hiteles, ha azt nézzük, hogy a gyereket az anyja ismeri legjobban.

márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es


Akkor nézd meg Rácz Kata dúla videóját a témában, ő mondja, hogy az emésztett kaja nem jut át az anyatejbe.

márc. 8. 17:25
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


9:05-től van róla szó. Egyébként meg nem kell ilyen magas lóról beszélned, egy szimpla kérdést tettem fel, nem értem mi ebben a fogalomzavar, ugyanis különböző kutatások vannak ezzel kapcsolatban amik egymásnak ellentmondásosak.

márc. 8. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben ehetsz bármit, gyakorlatban kikell tapssztalni, mert az ételből kerülnek dolgok a véráramba is (alkotóelemek), plusz nem mindegy a molekula szerkezet és méret. Van ami hiába mutatható ki a vérben, nem tud a tejbe bekerülni. De nincs tiltólista, mert felesleges mindenkit mindenre diétáztatni, ha amúgy a babának nem is okozna bajt. Az enyém pl a paradicsomos ételek után sírt. Ehettem akármennyi káposztát, babot, bármit. Semmi sem történt. A paradicsom után meg fájt a hasa 🤷🏼‍♀️.
márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat után tudtam mit ehetek és mit nem. Ha shaket ittam aznap éjjel üvöltött, de ugyanez volt babnál stb. Másnál meg nem okoz gondot. Később kiderült hogy tejfehérje érzékeny és amíg szopizik bizony nem ihatok tejet mert egyből fáj a hasa,szóval igenis számít mit eszel iszol bizonyos esetekben,tehát igenis átmegy a tejbe. Ezt gasztroenterológus állítja a Heim pálban és nem egy dúla a youtube-on.
márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem komolyan.De még a nagy kutatók sem.Volt kb.1-2 hónapos a lányom.Ittam egy bögre kakaót és aznap este csaknordított órákig szegény,meg fo...ott.
márc. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni érzékenység. A véráramba is bekerül azért egy rakás minden az emésztett kajából, és onnan meg sok minden átkerül az anyatejbe is, aztán az már csak lutri, hogy a babádat zavarja-e vagy sem. Az idősebb lányom nem volt hasfájós egyáltalán, de az első 5-6 hónapban ha buborékos dolgot ittam (szódát, bubis üdítőt, stb) este borzasztó rosszul aludt, sokat sírt, nem volt jó neki. Pedig hát az biztos, hogy nem lett bubis a vérem és az anyatej sem egy pohár bubis limonádétól nyáron, de aztán mégis zavarta valamiért :D A kicsi meg alapból kicsit hasfájós volt, de őt nem befolyásolta semmi, amit ettem, neki így is-úgy is fájt a pocakja 3-4 hónapos koráig.
márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben csak a rendesen megemésztett, aminosavakra bontott stb. kaja jut a véráramba. Kevésbé ideális esetben - lásd áteresztő bél szindróma - az ételek fehérjéi kis mennyiségben átjutnak emésztetlenül, bejutnak a vérbe, onnan a tejbe és így problémát okozhatnak a babának. Amúgy emiatt akár az is csökkentheti a tüneteket, ha a te bélrendszeredet rakod rendbe, hogy kevésbé legyen áteresztő.


De a szokásos listáknak nem feltétlen van köze a valósághoz. Az én fiam a következőkre reagált: tejszármazékok (ekcémás lett tőle, extra sokat bukott és furán rázta a fejét szoptatáskor, mintha nem akarna enni, de közben próbált is enni, ez a tünet másnapra látványosan megszűnt, mikor elhagytam a tejtermékeket), valamint egész este sírt ha ettem gombát, tojást nagyobb mennyiségben, halat, szóját vagy hüvelyeseket nagyobb mennyiségben (borsóleves oké, borsófőzelék nem oké). Ezt egyszerűen ki kellett tapasztalni, a tej elég gyakori, egyből mondta a gyerekorvos az ekcémára, a többi meg olyan, hogy nem eszem minden nap, így hamar észrevettem az összefüggést.

márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!