Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kezdtétek élvezni a...

Mikortól kezdtétek élvezni a szoptatást?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek én már nagyon kivagyok tőle, pedig van elég tejem és nem fáj, de a babám folyamatosan a mellemen csüng, próbálok szünetet tartani, kb. 2 órát etetések között, mert különben brutálisan fáj a hasa. Viszont így meg egész nap üvölt, nem lehet semmi mással megnyugtatni. Ha meg hagyom, hogy szopjon akkor állandóan bukik és szétfossa magát (10-15 teli kakás pelust termel olyankor) és amiatt üvölt. Tejem van elég, mert így is heti 350 grammokat hízik, ami szerintem brutál sok és már én sem bírom.


Most lesz 7 hetes a babám.


márc. 9. 09:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
4 hét után. Akkor már nem fájt.
márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Sosem élveztem

(1. 4 hónap, 2. 3 év)

márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Az első gyerekemmel 3 hónap után élveztem, a másodikkal sosem sikerült átszellemülni, csak táplalásként tudtam rá tekinteni, mert ő is csak arra használta. Nem nyugtatta meg különösebben, nem bújt, éjszaka nem aludt bele.
márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sosem élveztem, abba is hagytam pár hét után.
márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Sosem élveztem, kifejezetten utáltam.

Mind a 2 gyerek az első 3hónapban 0-24ben rajtam lógott.

Ennek ellenére 13 és 10hónapig szoptattam

márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Sosem élveztem,szükséges kényszer volt nekem mindig. Tettem a dolgom,de ennyi. Aki ezt élvezi ott azért vannak szerintem picit gondok,mert ez nem az élvezetről szól. Fél év után elapadt a tejem bármit csináltam,sajnos. Sosem szerettem,de elég sok anya ismerősöm van,hát egyik sem. Aki két évig szoptatott se. :D
márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben nem élveztem, de problémát sem okozott a legelső naptól kezdve.
márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Soha. Utáltam és utálom most is. A lányom nagyon hamar tápszeres is lett. Most viszont fejnem kell, mert a gyerekem még a pic-en van. Gyűlölöm. Alig várom, hogy kiengedjék és abbahagyhassam, bár én őszinte voltam a védőnővel és megmondtam neki, hogy nem terveztem szoptatni szülés után. Tudom önző vagyok, stb...de egyszerűen nem tudok máshogy érezni, máshogy hozzáállni a dolgokhoz.
márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Soha, fel is adtam 2 honap utan. Folyamat sirva szoptattam, brutalis volt az egesz.

Nyilvan igy mar utolag tudom, hogy a babam technikaja volt rossz, de akkor nem kertem segitseget senkitol, mert mar ott tartottam, ha meg egyszer szoptatnom kell, vonat ele fogok ugrani.

márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Terhesség előtt azt hittem, utálni fogom, aztán úgy alakult, hogy meg kellett kínlódnom érte, hogy sikerüljön. 8 hetes korára normalizálódott a helyzet, addig volt fejés, bimbóvédő, tápszerezés, cumizavar, meg minden hiba, amit csak el lehet követni.

Idegroncs voltam. Így mire 8 hetesen végre mellből evett, és 2 hete már tápszert sem látott, végre élveztem, hogy sikerült. 13 hónapos lesz, azóta is szoptatom.

Nem misztifikálom túl, nem repkedek a gyönyörtől, csak örülök, hogy kap anyatejet.

márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!