Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor váltható ki tervezhetően...

Mikor váltható ki tervezhetően szoptatás a hozzátáplálás során?

Figyelt kérdés
Nagyon várom már a hozzátáplálást és hogy eljussunk oda, hogy szoptatást is kiválthatok rendes étellel. Örülök, hogy tudok szoptatni, de azért elég nagy kötöttség is. Vágyom már arra, hogy pl. több órára, akár egy mozira el tudjak menni a férjemmel vagy vacsi mellé egy-egy pohár bor beleférjen, de ameddig az anyatej a babám fő tápláléka, és szoptatom, nem cumisüvegezünk, ez elég lehetetlennek tűnik még sokáig. Mikor jöhet el az, hogy már kevesebb szoptatás is elég és ez nagyjából tervezhető is?
márc. 14. 12:33
 1/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem erre általánosságban nehéz mit mondani.

A lányom már szinte újszülöttkortól 2-3 óránként evett, egyszerűen ő így kérte (mondjuk éjjel sokat kelt), őt 6 hónaposan kezdtem kanalasan hozzátáplalni, klasszikusan, mindent bevezetve stb. Nála havi 1 étkezést váltottam ki, kb 9 hónapos korában már megbízhatóan kibírt egy fél napot (de esti altatáshoz le sem merem írni meddig szpoizott), 12 hós kor felett pedig csak a délutáni és az esti altatashoz kért, de ha valahol elvoltunk akkor az autóban simán elaludt ebéd után.


A fiam mindig is ilyen cicifüggő baba volt, gyakran és keveset evett, ő el sem fogadta a kanalat, blw-vel próbálkoztam, de még 2 évesen is úgy ment bölcsibe hogy igazából nem volt kiáltott étkezése és üvöltve fogadott az ajtóban, hogy ciciiiii...

Nála még 1 évesen sem lehetett abban bízni hogy nem dekompenzálódik egy random helyzetben, csak cicit fogadva el. Sajnos ilyenkor meg se lehetett mással nyugtatni, de azért kb 1,5 éves kortól már kibírt egy félnapos jól időzített távollétet, de el nem aludt az apjával délután, onnantól már biztos hogy utánam üvöltött és délután még neccesebb volt.

márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi a naggyal és most a picivel 8hónapos) is úgy csináljuk, hogy 6 hónaposan kezdtük és minden hónap végére kiváltottunk egy étkezést. Most töltötte a 8 hónapot, a tízórai és az uzsonna már többnyire rendes étel. Persze vannak napjai, amikor inkább cicizne, most pl épp beteg, nem nagyon akar szilárd ételt enni. Az már szépen beállt, hogy napi 5x eszik, nagyjából az idő is ugyanaz.

Elmenni mondjuk így se egyszerű, mert hiába tudják megetetni, beütött a szepa és nagyon maximum az apukájával marad el, senki mással.

márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó babánként.

2 gyerekem van, mind a kettővel 4hónaposan kezdtem.


Az elsővel kb az első hónap végére váltottunk ki egy étkezést. Ennek ellenére a cici volt a mindene. 13hónapos koráig szoptattam. Hiába volt kiváltva 10 hónapos korára az összes étkezés, 2óránként kérte nappal, 3 óránként éjjel. Ha nem adtam, addig ordított. Így nála esélyem nem lett volna 13 hónapig semmire.


A második kb 1 hét után akkora mennyiséget evett, hogy ki is váltottuk az első kaját. Ő minél többet evett, annál kevesebbet is szoptattam. 10 hónapos volt szintén, mire kiváltottuk az utolsó étkezést, azzal a lendülettel el is hagyta a cicit. Nála már úgy 7-8 hónaposan is csak napi2-3 szoptatás volt, éjjel semmi. Nála belefért volna egy kis alkoholizálás is.

márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Haha, én is vártam. Nekem egyik gyerekemnél sem volt stabilan kiváltva szoptatás, de amikor már elkezdtük a hozzátáplálást és voltak kaják, amikben bízhattam, akkor onnantól kezdve már ilyen délutánra ott mertem hagyni a nagymamánál őket egy mozi erejéig. Tudod, ebédelünk együtt, kap cicit, akkor úgyis alszik egyet, addigra már nem vagyok ott, ha felébred, akkor víz és banán jöhet, aztán meg egy órán belül már érkezem is szinten. Ezt ilyen 7-8 hónapos korától kezdve tudtam csinálni mindkét lánynál. A kicsi most 16 hónapos, vele még mindig küzdelem a délelőtti cicimegtagadás, ő követelné, pedig már hetek óta nem adok neki reggeli ébredéstől ebéd utánig egyszer sem. Egyen rendesen reggelit (nem eszi egyáltalán, akármit rittyentek neki), kap uzsonnát (kb csak csámcsog rajta és kiköpködi), kap finom ebédet (na ebből szokott egyedül enni rendesen, már ha éppen a foga alá való), és utána már jön is és néz be a pólóm alá, hogy "tittiiiiiii". Mint aki erre várt már reggel óta :D És valószínűleg tényleg. De ha valahol vagyunk, vendégségben vagy kirándulni vagy csak simán játszótéren, akkor viszonylag könnyen elterelhető a figyelme. Meg ha nem vagyok jelen, akkor kénytelen-kelletlen elfogadja a normális ételt is, csak ezt nem tudom, hogy valóban "kiváltásnak" lehet-e nevezni, amikor csak a kényszer miatt eszik mást.
márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Hát az én lányom 2 éves,mindent eszik,nyilván nem is a szoptatás a fő tápláléka,mégsem tudom kiszámítani mikor kell a cici.Nincs is el senkivel,ordít mint a sakál,úgyhogy nem megyünk nélküle sehova.Jövőre ovi,én vissza dolgozni.Fogalmam sincs hogy lesz.
márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10 hónposan hagytam először több órára az apjára és a nagyapjára, mert rég várt koncertre mentem. Nem volt kiváltott étkezése, de mivel nem voltam ott, gond nélkül evett mindent. Persze ahogy hazaértem, cici kellett neki.

Egyébként lassan 2,5 éves, még mindig nem hajlandó elengedni a cicit, amnyit értem el, hogy már csak pizsamában kap. Ezért ha cicit akar, kéri a pizsit 😂

Az ajánlások alapján egy éves korig a fő táplálék az anyatej, vagy tápszer, és másfél éves korig nem elvárt az étkezések kiváltása, hacsak a baba nem igényli.

márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon babafüggő. Nekem az egyik gyerek 1 éves korig nem evett normalis mennyiséget, így nem volt kiváltva egyetlen étkezés sem.

Másik gyerek 7-8 hónaposan jóllakott péppel, szeretett enni már akkor is.

márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!