Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet alkoholt...

Szoptatás alatt lehet alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor és mennyit? Ti mikortól vállaltátok be?
márc. 14. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Másfél éves kora után, egy pohár sör vagy 1 dl bor erejéig, ezzel ellenőrizve az időpontokat: [link]
márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, rosszat linkeltem: [link]

Ez mutatja ki, hogy mikorra ürül ki.

márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Tej alkoholszintje megegyezik a véralkoholszinttel. Vagyis amit még feldolgoz a májad és nem jut be a véráramba, az a mennyiség oké. Ez ugye mindenkinél más, van, aki egy pohár sörtől is már fejreáll, másnak meg fél üveg bor sem kottyan meg. És kb ez a mérce, ha már érzed, akkor onnantól nem kéne többet inni, hogy ne terheld meg a baba máját is.


Az első gyerekkel amúgy én nem mertem kísérletezni, újévkor koccintottam meg szülinap/karácsonykor megittam egy-egy pohár valamit, de ennél többet nem mertem inni, már 1 éves volt a lányom, amikor esténként nyáron kezdtem visszaszivárogtatni a fröccsöt meg hideg sört a hétvégi estékbe, akkorra enyhült a covid is annyira, hogy már össze lehetett jönni társasággal is, szóval akkor kezdtem el megint iszogatni. A másodikkal már kicsit nehezebb volt megállni, az ő születésétől kezdve megyünk már ide-oda, társas élet, egyebek, szóval nála onnantól kezdve, hogy volt egy viszonylag kiszámítható ritmusa a szoptatásoknak, ilyen 3-4 hónapos korától kezdve, már megittam 1-2 pohár valamit, hogy azért már a következő szopizásra nagyrészt kimenjen.

márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

"Ti mikortól vállaltátok be?"

1 éves múlt a fiam, még nem ittam. Pedig ott vár rám a spájzban egy almasider. 😁


Éjjel állandóan kel, szóval sosem lenne meg az az idő, amíg kiürül. Néha napközben kimaradnak a szopizások, de hát nem akarok reggel 8-kor inni. 🤣

márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
4. Egy cider (így írják) max. 11% alkoholt tartalmaz, az kevesebb mint 2 óra alatt kimegy a szervezetből.
márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Jaj de jó, megérkeztek a lepontozó szupermamik, akik még a vaginájukat is bevarratták szülés után, nehogy bűnbe essenek. :D

Tőlem kolostorba is vonulhattok vízen meg száraz kenyéren élni, de én akkor is meg fogom inni azt az évi 6x1 dl bort. Remélem most a szívroham kerülget benneteket. ;-D

márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Apukának igen.
márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem érzem magam szupermaminak attól, hogy nem remegtem azért, hogy megigyak egy deci bort, ha fene fenét eszik is, és különben is.
márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

8# De azért már remegsz,hogy lepontozd azt,aki esetleg megiszik félévente egy decit. :D Hisz mindenki éljen úgy,mint te.


Kérdező,segíteni nem tudok,de jókat írtak a többiek.

márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Olyan 2 éves volt amikor ittam rövidet altatás után. Hajnalba felebredt, nem lett semmi baja :D illetve volt olyan hogy házi buliból haza kellett jönnünk este, akkor is ittam.. Akkor se lett baja. Nem voltam részeg nyilván, de a 4 év alatt kb két lehetőségem volt bulizni szoptatás alatt, hát nem hagytam ki.
márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!