Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan maradjak ébren éjszaka...

Hogyan maradjak ébren éjszaka szoptatás közben? Majdnem kieesett a kezemből a baba.

Figyelt kérdés
Mostanában egyszerűen ülve elalszom szoptatás közben. Most arra ébredtem, hogy ereszkedik le a kezem a babával együtt. Felriadtam és hirtelen visszarántottam reflexből, láttam ahogyan billen hirtelen a feje. Félek baja lett a fejének/nyakának. Ő is aludt. Nagyon lelkiismeretfurdalásom van. Direkt egy ágysarkat kipárnáztam, ülve szoptatok, tabletezek vagy telefonozok is sokszor, de ígyis bealszom. Múltkor miközben valakinek írtam a telefonomon írás közben aludtam el.

márc. 31. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Magad mellé veszed, mellette alszol és csak a feksodet húzod le/fel. Így a legegyszerubb ilyen esetben.
márc. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szoptass fekve.
márc. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
En nem tudtam fekve szoptatni szoval videokat neztem fulessel, hogy ne aludjak el.
márc. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Toljátok az ágyat be az egyik sarokba és bellül párnázz ki magatoknak egy kis helyet tudom macera lenne bemászni de nekem ez segített mikor már én is ilyen szinten voltam hogy bealudtam. Illetve a baba alatt volt egy párna az ölembe ha be is aludtam az tartotta nem esett le. Fekve én se tudtam szoptatni. De ha te tudsz akkor én éjjel fekve szoptatnék esetleg ha nagyon kicsi akkor babafészekbe raknám magunk közé.
márc. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy fekve, szoptatós párnát tegyél alá, és nem fog leesni, aludj nyugodtan.
márc. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kipárnáztam magunkat egy biztos helyen. Sok tanácsot nem tudok,1x úgy aludtam el,hogy hál isten szerencsém volt és a férjem is itt volt. Nekem se ment a fekve szoptatás,mint itt sok-sok szerencsés nőnek. Én úgy se aludni se mozdulni,se semmit nem tudtam,se nem volt kényelmes,se komfortos,csak így meg nyilván hulla fáradt voltam ülve. Egyébként ez is jó trükk,ülve elaludtam kb,de ha fekve próbáltam,na az fix hogy nem ment volna úgy 1 percet se,úgy nem bírtam. :D Esetleg még ezt megpróbálhatod és ha neked is ennyire rossz fekve,akkor hidd el nem fogsz elaludni a kényelmetlen testhelyzetbe. :D A végső esetben ezt csináltam.
márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Én fekve szoptattam ettől a ponttól kezdve. És igen, belealudtam, de kevésbé veszélyes, mint ülve belealudni. Nem csak hogy elejtheted a babát, attól azért kicsi az esélye hogy baja legyen. De ráborulhatsz álmodban.


Az se ideális, ha már tényleg teljesen hulla vagy és úgy kezded el a fekve szoptatást. Nagyobb a kockázata, hogy túl mélyen alszol és baja lesz a kicsinek. De nekem úgy, hogy folyamatosan mellettem volt a baba, sikerült egy normális kipihentségi állapotot fenntartani. Ezért a második gyereknél már eleve így fogom csinálni. Nagyon sokat számít, hogy nem kell felkelni, csak odahúzom magamhoz.


Szóval a jelen állapotban szerintem a fekve szoptatás a legkisebb kockázat. És utána maradnék annál, hogy ne alakuljon ki megint ilyen helyzet.

márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A fekve szoptatás nálunk nem kivitelezhető ébren léti állapotban sem biztonságosan abban a szobában ahol alszunk, mert a 3,5 éves ágyi úthengeremmel alszom. Valamelyik nap arra ébredten, hogy fejberúg.
márc. 31. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Én oldaltfekve nem tudtam szoptatni. Úgy ment, hogy én hanyatt feküdtem, a kislányom meg rajtam hason. Kipárnáztam a kezemet, hogy ne kelljen tartani, ahogy támasztom a babát. Nekem ez így nagyon kényelmes volt és ha belealudtam sem volt baj, nem tudott leesni.

Ez így működik egy kanapén is.

márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben vagy fekve szoptatok, vagy kipárnázom magunkat úgy, hogy ne tudjon a kezemből kiesni.
márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!