Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet anyatejet kapni,...

Hogy lehet anyatejet kapni, ha kevés a tejem? Hány hónapos korig jár, mennyiben támogatják?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy azért, mert szimplán kevés a tejed kaphatsz anyatejet a gyűjtőből. Ha valamilyen egészségügyi okból nincs vagy kevés a tejed akkor esetleg, pl bizonyítottan nincsenek tejmirigyeid vagy csak nagyon kevés és ezért nincs elég tejed. Deszerintem kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerekorvost erről.
2009. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A háziorvos receptre kiírja! Mi 2 hónapja kapjuk! Nem fizettünk érte! Nem tudom meddig kapjuk! 300ml naponta!
2009. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi tejre lenne szükséged?


Nem jár csak úgy azért, mert nincs tejed! Egyébként 8 hós korig.


Ezt olvasd át: [link]

2009. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
7 hetes a babám, napi igénye kb. 600 ml. Fele tápszer. Délben már pótolni kell, 3-kor, 6-kor, 9-kor pedig kb. 80-90 ml, lényegében az egész kaja tápszer. Minden etetésnél szoptatom amíg van tejcsi, utána jön a tápszer.
2009. jan. 5. 12:25
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, hát elvileg akkor nekünk nem jár. Kérdeztem a védőnőt, ő azt mondta, hogy ha van a körzetben olyan anyuka akinek többlete van, és anyatej leadó, akkor kaphatunk, 8 hónapos koráig. De kitételeket nem említett, és arról sem volt szó, hogy kell-e érte fizetni, hogy kell igényelni.
2009. jan. 5. 12:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Merrefelé laktok?
2009. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szeged
2009. jan. 5. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Ott biztos van olyan anyuka, aki tud neked adni!


Én 2,5 hónapig adtam itt Pesten tejet gyűjtőbe, mert nem találtam a környéken olyan anyukát, akinek kellett volna, pedig odaadtam volna ingyen :(


Szerintem az nlc-n dobj fel egy topicot, hogy anyatejet keresel Szegeden. Azon a fórumon sok a tejtöbbletes anyuka!

2009. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából 1800 ft/liter árral kalkulálj, ennyiért szokták árulni, plussz a tejtartó edények.
2009. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Legyél kicsit rámenősebb a védőnővel. Az ő feladata keresni neked tejadó anyát, de sokszor nem veszik érte a fáradságot. Én akartam adni itt a faluban, az anyukának volt teje, csak nem elég. De aztán megjött neki is. A védőnő hozott össze bennünket.
2009. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!