Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért utasítja el a cicit a...

Isabella marie swan kérdése:

Miért utasítja el a cicit a babám?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos lányom egyik napról a másikra sír ha mellre akarom rakni

Kevés a tejem ezért tápot is kap de szeretnék neki minden cseppet odaadni.cicin szoktam altatni és nappal is olyan jókat tudott aludni de amit megyünk aludni sír,rugdal amikor cicire akarom rakni.ez egy hete tart éjjel még úgy ahogy elveszi és vissza is alszik

Pedig álmod de nem túl álmos aztán kocsiba altatom de ott nem alszik olyan jókat és aztán egész nap nyűgös

Volt valakinek hasonló?lassan teljesen elapad a tejem

Cumizavart kizárom



ápr. 12. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Cumizavar
ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálam ugyanez volt, szintén 4-4,5 hónaposan. Valószínűleg cumizavar. Nem volt hajlandó cicizni, el is apadt a tejem. Azóta csak cumisüvegből eszik. Fejtem is, hogy hátha az beindítja még a tejem, de nem nagyon jött úgy sem sajnos. Azóta már 7 hónapos, egy hónapja megkezdtük a hozzátáplálást.
ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
A feleségem egyáltalán nem adott neki tápot, akkor sem ha keveset cicizett és ez miatt nem evett annyit. Azt magyarázta, hogy a tápszer adás elrontja a kereslet-kínálatot. Vagyis a csecsemők hormonkommunikációval képesek maguknak több-kevesebb tejet kérni. Nem tudom a részleteket, de olvas utána ennek a kereslet-kínálat dolognak, lehet segíteni fog.
ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

3, végre egy férfi aki jól leírja azt amit a felesége jól mondott.

Én is magyaráztam a páromnak, de szerintem ezt így nem tudná leírni:D


Nekem is cumizavarnak tűnik.

ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Én sem adtam mást mint anyatejet.

Hiába nem akart cicizni, muszáj volt, ha éhes volt, mert nem adtam tápot helyette.

Megjegyzem brutál sok tejem volt, csak a fiam ugyanúgy elutasította mint a tiéd.

Aztán ez megszűnt szerencsére és újra elkezdett normálisan enni

ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Menstruációtól vagy peteérés idejében lehet más íze a tejnek ha jól tudom és csappanhat is de ez pár nap múlva rendeződik. Nálunk is így volt. Nem adtam pótlást. Párszor sírt cicin, de szépen megszokta.
ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Kizarhatod a cumizavart a fejedbol, ha attol jobban alszol, de ez valoszinuleg az sajnos.

Ha szeretnel meg szoptatni, akkor tanacsadot keress, ha nem, de akarsz meg anyatejet adni neki, akkor fejj.


Napi legalabb 8 alkalommal kell fejni, 20-20 percig mindket mellbol, igy lehet szaporitani a tejet. Nagyon melos, en 5 honapig csinaltam, a szigoru 2 orankenti fejesek viszont hatottak, a kezdeti 10 ml tejbol lett napi 400 ml, amit tudtam meg neki adni legalabb. De vegul befejeztem, mert nagyon elfaradtam mar benne.

ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Ez cumizavar. Viszont az nagyon durva, hány anya képes eheztetni inkább a gyerekét a szoptatás oltárán...1,5 hónaposan kb már cumizavaros lett a gyerekem, mert időnként kapott már lefejt tejet akkor is cumisüvegből. Én akkor álltam át a kizárólagos fejesre. Most lesz 6 hónapos a napokban, van még napi több deci tejem fejessel, kapja még tápszer+pürék mellett, szóval ezt a módszert tudom ajánlani. :) nekem nem kellett 8x fejni, hogy sok tejem maradjon (sokáig kizárólagosan anyatejes maradt így is), és kezdetben kb 10-15 perc alatt le is jött mindig 1,5-2 deci. Kb 6x fejtem egy nap, vagy max 7x. De ezt neked kell kitapasztalnod, hogy milyen gyakran, milyen hosszú ideig kell fejned, hogy jó legyen.
ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező nem lenne egyszerűbb fejni a tejet és cumisüvegből adni? Mint itt szenvedni.Sosem raktam mellre mindig cumisüvegből adtam neki a tejet, sokkal gyorsabb és egyszerűbb volt.
ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

8, ha rám céloztál, akkor köszönöm szépen a gyerekem nem ehezett, mint írtam evett, mert éhes volt, és rendeződött a cirkusz ami az éves körül volt

Egyébként nem lehetett cumizavaros a fiam mivel nem használtunk cumit, és cumisüveget sem.

Nem tartott az egész tovább mint egy hét, és a gyerek azóta már két éves, túlélte azt az egy hetet.


#5

ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!