Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Homeos bogyo segíthet egy...

Homeos bogyo segíthet egy minimálisan is?

Figyelt kérdés
2.5 honapos a babám sajnos le csökkent a tejem mennyisége. 1 hét alatt 100g hízott. Mind2 cicit kéri és max 1 órát alszik szopi után. Ha meg fent van sokáig felora múlva megint kéri. Amivel úgy nincs baj mert az a fő kulcsa h több tejcsi legyen de nem nagyon akar. Vettem homeos bogyót hátha segít plusz iszok ízes sort,citromfu teát . Enni is húsos ételek eszem . Totál nem tudom mi segíthetne . A 100g védőnő mondta h kevés és azt javasolt pótoljam tápszerrel
ápr. 15. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhiszed, hogy segíthet, akkor talán, de amúgy nem, nem ér semmit. A sok-sok szoptatás segít, szaporító fejés. Esetleg felkereshetsz egy szoptatási tanácsadót is, ő okosabb ebben a témában.
ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tejszaporító teákat ittam (Mecsek, Laktoherb), napi 3-4x is akár, nem is annyira a hatásuk miatt,hanem eleve azért, mert így több folyadékot ittam, mint anélkül :)

Meg sok szénhidrátot ettem, mert úgy vettem észre, hogy ha kicsit próbáltam fogyókúrázni, akkor egyből csökkent a tejem...

Ja, és én minden szopcsi után fejtem, eleinte összegyűjtöttem és lefagyasztottam, később, mikor kezdett fogyni a tejem, akkor még aznap megkapta azt is cumisüvegből (de ez már 6 hós kora után volt).

De a legfontosabb, hogy egyél, de legfőképp: igyál bőven!

Sok sikert kívánok! :)

ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fejesre meg sem moccan a tej. A reflex se indul be sajnos . Köszönöm a válaszokat 😊
ápr. 15. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Én rizseshúst ettem sokat és visszahozta a mennyiséget, amire szüksége volt a lányomnak. Működött, aztán 5,5 hónapos korában már nyammogott, tápszer helyett elkezdtem hozzátáplálni és szépen gyarapodott.
ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi a probléma a heti 100 grammal? Nem kevés. Konkrétan ott van gond generálva ahol nincs is.

Nézd meg magatokat hogy ti milyenek voltatok babaként. Ha vékonyabbak, akkor ne várjátok hogy a gyereketek husis baba legyen, és fordítva.

Mensikor csappan a tej de ezt pár nap alatt visszahozza. Ha igény szerint szoptatod akkor szintúgy változó a gyarapodás. Az is normális ha egy hét alatt nulla grammot hízik igazából. Az sem mindegy mi után mérik, miután evett vagy már üres a poci. Fogzáskor kérheti többször a cicit. És a babák nem programgépek hogy fixen 1-2-3 óránként akarjanak enni, persze van ilyen is csak épp ritka.

Az én lányom az első hónapban 3-4 óránként evett, aztán ez megváltozott 30p-1-2-3 óránkénti evésre. Sokszor el is aludt a cicin és egybefüggött a két szoptatás. Én meg aludtam, feküdtem vele. Nincs másik gyerek úgyhogy szerencsére megtehettem.

Azt nem írtad mennyit nőtt. Mindenki a kilóra van ráfeküdve de mivan a centivel. Lehet hogy a tiéd 100gramm mellett egy-2 centit is nőtt közben? De ha nem az sem baj. Nem értem tulajdonképpen hogy védőnök hogy mondhatnak badarságot amikor nekik ezeket tudni kellene.

A másik hogy ti anyukák jobban kéne bízzatok magatokban. Nem, nem kell minden nyavajára tápszer. Pont ezzel van általában elrontva és emiatt csappan meg a tej. Nagyon nagyon kevés százalék az amikor tényleg szükség van pótlásra.

Fb-n van egy csoport szoptatástámogatás, ott szakértők tudnak válaszolni vagy esetleg olvashatsz hivatalos irásokat is, hátha abban is van válasz.

Illetve van egy applikáció, ami segít nyomonkövetni a babád gyarapodását és hogy magához kepest jól gyarapszik e. Child growth tracker

ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem ér, legfeljebb egy idő után javul a helyzet, és akkor majd ennek tudod be.
ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha nem tudsz fejni az sem azt jelenti hogy nincs tej. 6 hónapos volt a kicsi amikor kellett volna 10ml jött fél óra alatt. 1 évesen még szopizott és gyarapodott is
ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyél és igyál. A szénhidrátból lesz a tej,nem a kalóriacsökkentett áruból. Kenyér,kalács,víz, limonádé, nullás sör,Karamalz, rántott leves, baracklé, és minden,amit megkívánsz.
ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Heti 100 g nem kevés!

Ha bizonytalan vagy, beszélj szoptatási tanácsadóval. Ha nincs személyes lehetőség, akkor online.

ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy elég elkeserítő, hogy védőnők konkrét kukaságokat mondanak. Ha többet hízik az a baj, ha kevesebbet mint amit a tankönyvek írnak az a baj. De a babák nem olvassák ám a könyveket hogy hogyan kéne fejlődniük.
ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!