Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy oldjátok meg szoptatott...

Hogy oldjátok meg szoptatott baba mellett, ha bizonytalan időre el kell mennetek otthonról?

Figyelt kérdés
Hivatalos ügyben, nem szórakozásból el kell mennem itthonról, és oda nem engednek be babát. Mivel a magyar hivatalok tudjuk hogy működnek, fogalmam sincs hány órát fog igénybe venni. Babám csak szopizik, nem szoktam fejni, nem cumizik, 3-4 óránként szokott enni kb. Hogy oldjam meg, hogy biztos ne kelljen éheznie, amíg távol vagyok?
ápr. 24. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Fejés, cumi/pohár. Nincs más megoldás, ha csak nem akarod kin várakoztatni órákig a babát.
ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyik lehetőség hogy most mégis fejsz, és ha éhes a kicsi, valahogy sikerülni fog beletölteni, ha elég kitartó, ami próbálja. Nem csak cumisüvegből lehet. Vagy ugyanez tápszerrel. Sajnos neked lehet kellemetlen, hogy nem szoptatsz, vigyél melltartóbetétet.


A másik opció, hogy megy veled a bébicsősz, és amíg csak várni kell, tudsz szoptatni. Maga az ügyintézés befér két szoptatás közé.

ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Én is ezt javaslom. Ha nagyon éhes lesz, mert sokáig húzódik, akkor megfogja enni a cumisüvegből is. Ezen ne aggódj.
ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Hova nem engednek babát? Konkrét hely? Nem tudom elképzelni.

Egyrészt az ügyek 99 %-a online intézhető ügyfélkapun keresztül, másrészt mindenhova viheted.

Az más ha nem akarod vinni.

ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Sved itatobol etette lefejt anyatejjel a ferjem, vagy ha olyan dolog volt, kint voltak es ha vegkepp nem tudta megnyugtatni, kiszaladtam egy gyors szopira.
ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én fejtem , nem tudsz mit csinálnj. Enyém sem cumizott, azt se tudta mi az. Az apja megetette de mondta hogy vegig furán nézett rá, majd amikor hazaértrm úgy rácuppant a cicire mint aki soha nem evett még.😅 közben meg szemrehányóan nézett. Akkor egyébkent kb 2 óránként evett, ha már 3-4 ¥órát kibír az egész jó, lehet végzel is etetésre.
ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Én vittem magammal orvoshoz, bankba, kormányablakba, könyvelőhöz, jegyzőhöz, földhivatalba, szóval tényleg nehéz elképzelnem, hogy honnan vannak a babák (főleg újszülöttek) kitiltva. Sok helyen még gyerekjátékok is voltak kihelyezve, ami ugyan őt nem érdekli, de azért ebből is érzed, hogy nem gyerekellenes helyekről van szó.

Na, de ha konkrétan kijelentik, hogy ide babát NEM vihetsz, akkor úgy mennék, hogy viszem a gyereket és még valakit (férj, nagymama, bébiszitter, akárki), aki a környéken babakocsiztatja, a váróban elszórakoztatja, sétálgat vele, mittudomén, és ha nagyon éhes a kicsi, akkor adnám neki a mellem.

ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A férjemmel mentem és szólt volna,ha szopizni akar. De nem akart.
ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Hordozókendőben biztosan tudod magaddal vinni, de inkább gondolom nem akarod. Én így csinálnám, illetve így szoktam míg sűrűn ciciztek és hosszú dolgom volt. Indulás előtt közvetlen szopi vagy ha messzebb mentek kocsival mielőtt bemész a hivatalba a kocsiban még gyorsan megszoptatod. Aki vigyáz rá addig a környéken sétál vele vagy a kocsiban vannak. Aztán ha 3-4 óra alatt nem végzel, amit szinte kizártnak tartok, akkor a kocsiban újra megszoptatod.

A nagyon ügyes anyukák hordozókendőben is tudnak szoptatni észrevétlen.

Minden hivatalos ügyet én intézek, de olyat még nem intéztem ami 3-4 óráig tartott.

Szóval kicsit lazulj le, nem kell ennyire rágörcsölni. De ha otthon marad és lefejt tejet kap egyszer cumisüvegből semmi baja nem lesz. Ha éhes lesz úgyis elfogadja.

ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
4-es: bíróság. Rá is kérdeztem, de 14 éven aluli gyerek nem léphet be.
ápr. 24. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!