Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy alszotok szoptatás közben?

Hogy alszotok szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Tippeket várok test helyzetekre. A babámat lehetetlen letenni. Ülök a kanapén, derekam mögött egy pléd, de így nem tudok aludni, mert csak dől a fejem jobbra-balra.

Nektek mi vált be?


ápr. 27. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Volt, hogy elaludtam a fotelben, és azt veszélyesnek éreztem (nem is azért, mert kicsúszhat a baba a kezemből, de a felsőtestemmel ráborulhatok).


Úgyhogy áttértem az oldalt fekve szoptatásba, és abba simán belealudtam. Nekem is nagy mellem van, de a baba lábát közelebb húzva az orra elemelkedett és simán kapott levegőt.


A következő gyerekkel eleve fekve kezdem majd. Nagyon fáradtan kevésbé biztonságos az együttalvás, túl mélyen alhat az anya, és az áttéréskor tényleg túl fáradt voltam már. Folyamatos együttalvás mellett normálisan ki tudom pihenni magam.

ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

"Még a kórházban mutatta a nővér, hogy az ujjam oda kell tennem, ahol szopik,különben nem kap a baba levegőt."


Akkor rosszul mutatta. Nyugi, a csecsemősök nekem is így mutatták, de aztán a szoptatasi tanácsadó kijavította, megmutatta, hogy ha helyesen tartom a babát, szabad a légút, és nem kell elnyomnom a mellem.

ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12# És garantálta, hogy fekve álmodba nem mozdulsz úgy véletlen arrébb? Az jó.
ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%

#13, nem ezzel összefüggésben, hanem azért nem javasolt a benyomós módszer, mert egyes tejcsatornák esetleg nem ürülnek úgy megfelelően és elzáródhat, begyulladhat.


Hogy kell-e attól aggódni, hogy a baba belefullad a nagy mellbe, mikor az anya elalszik, azt nem tudom.

ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#1e, ezt senki nem garatntálja.

De nem is ez a lényege a válaszomnak,hanem az, hogy rossz technikát mutattak, ami mellgyulladást okozhat.

ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kicsit eltértünk a tárgytól, de egy hordozós oldalon azt olvastam, hogy ha a baba úgy rakná a fejét a hordozóban, hogy nem kap levegőt, akkor reflexből elfordítja a fejét. Szóval szerintem ha hátra tudja biccenteni a fejét, nem tud megfulladni a cicin.
ápr. 28. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!