Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejgyűjtőből szoktatok...

Anyatejgyűjtőből szoktatok elhozni tejet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hatalmas öröm, hogy most először kaphatunk anyatejet, de kicsit még homályos 1-2 kérdés.


Hány napig szoktátok hűtőben tárolni a kapott tejet?

Ha megbontok egy üveget, 1-2 napon belül el kell fogyasztani, ugye?


Mindig vizsgálják az esetleges bacikat?

Tudom, hogy a hőkezelés hatására az immunanyagok egy része elvesződik, de a nullánál így is lényegesen többet kap majd a baba.


Van bármi tapasztalatotok kapott anyatejjel kapcsolatban?


Nagyon izgatott vagyok, 4 honapos a baba, másfél hónapig volt kevés tejem, azóta tápszert kap sajnos.


máj. 21. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Mér baj a tápszert? Bontás nélkül kérdem..
máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Bántás*
máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően nincs vele baj, csak rengeteg minden hiányzik belőle, például az immunanyagok, vagy a pro- és prebiotikumok. Amíg az uróbbiakat lehet pótolni, az előbbit nem és nagy szükségük van rá a babáknak.
máj. 21. 23:51
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Megfelelő immunanyag akkor van, ha saját anyatejedet kapja.

A női tej nem anyatej, csak egy idegen váladéka, amiről semmit nem tudsz.

Hogyan táplálkozik, milyen gyógyszer szed (nem szűrik), dohányzik-e (nem szűrik)...stb.

Egy tápszeres, egy anyatejes gyerekem van.

máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem kaptam màstól tejet, de sajnàlom utólag, hogy èn nem adtam le.

Nagyon szigorùan nèzik, hogy kitől fogadnak el tejet. Dohànyzas, kàros gyògyszerek kizàrtak.

Àltalànos immunanyagok (,,hètköznapi" kórokozòk ellen) mindenkinek vannak a tejèben, de ezeket a hőkezeles elpusztìtja.

Kèrdezz rà a gyűjtőàllomason, hogy mennyi idő alatt kell felhasznàlni.

Az anyatej mindig jobb lesz a tàpszernèl, de a hőkszelès sok mindent elpusztìt benne.

máj. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4-es, IgA és IgG minden anyatejben van, elhiszem, hogy minden anya teste a saját gyerekének termeli a legmegfelelőbb összetételt, de ezek az anyagok más babának is hasznosak. Sőt, ha egy csepp tejem sincs, a tápszer sem tartalmazza, akkor bármennyi aranyat ér belőle.

Nem gondolom, hogy olyan anyák, akik szoptatnak és vállalják a tejleadással járó macerát (sterilizálás, fejés, tárolás) megbízhatatkanok lennének és dohányoznának. Nyilván, bizalmi kérdés is, de olyan szigorúak a feltételek, nem hiszem, hogy ne derülne ki.


5-ös, olvasgattam kutatásokat, 30-60%-ban pusztítja el, tehát valamennyi marad és az a kicsi is számít.

máj. 22. 03:15
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Tejleadással járó macera?

4800 Ft/liter az átvételi díj. Ennek tizedéért képesek lennének egyesek a saját anyjukat is eladni.

Tudok olyan tejleadóról, aki a saját gyerekét tápszerezi azért, hogy többet fejhessen.

Alapos mikrobiológiai vizsgálatra csak az első leadott mintát küldik el. A dohányzás "szűrése" meg bemondásra megy.

máj. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikerült egészséges 4 hós babával anyatejet szereznetek gyűjtőállomásról? Itt ritka mint a fehér holló, betegek, koraszülöttek vagy örökbe fogadott babák kaphatnak napi 1 deci tejet kb. Több nem jut.
máj. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Én nem dohányzok, semmit nem szedek, és relatív egészségesen élünk, és ahogy olvastam, minden feltételnek megfeleltem volna, de engem pont az tántorított el, hogy hatmillió vizsgálat, labor stbre kell elmenni, széklettenyésztés is, minden... kicsi baba mellől úgy voltam vele leszrom, nem ér annyit. Fejtem tejet, ami megmaradt, felraktam ingyen. Senki nem jött hisztizni, hogy jajj "váladék", simán elvitték. Tehát kereslet van rá, akkor is, ha másoknak ez fura. Mellesleg ez nem váladék, a váladék a taknyod, amire nincs szüksége senkinek. Más nő anyateje ugyanúgy értékes, attól még, hogy az ő gyerekére lett "konfigurálva". Nyilván a tápszer is jó, de nem újkeletű dolog a "tejtestvér", meg "szoptatós dajka" kifejezések. Régen nem volt ennyi előírás (jó vagy sem, azt hagyjuk), nagyanyámhoz simán áthordták a faluban a szomszéd babát, és a sajátja mellett megszoptatta(!).

Szerintem a donor tejre a lefejt tej szabályai érvényesek, vagyis ha már kiengedted, akkor nem lehet újra lefagyasztani, pár órán belül fel kell használni, stb. De pontosabban tuti megmondják ott, ahonnan kapod.

máj. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

7# Így van, sajnos. Újszülött osztályos barátnőim is mesélték, hogy van bizony dohányzás stb, amit nem néznek. Ők bent hamarabb adnának a sajátnak tápszert, nekem ez mindent elmond. De én is.

Kérdező, miért fontos ez most 4 hónap után? Oké, amíg pici, de lassan hozzátáplálás stb.


9es Te meg szégyelld magad… bármit átadhattál volna, amiről nem tudsz magadról csak a pénzért. Na ezért idegentől nem hoznék.

máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!