Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Fogy a tejem? Mostanában...

SOS Fogy a tejem? Mostanában kezdtem újra mérni,4 hónapos babám mennyit eszik. Napközben 5x, éjjel 2x eszik, de csak 80-90-et.

Figyelt kérdés

Pár hete nem hízik, de sose sír, hogy éhes lenne, pisi van rendesen, kaki 1-2 naponta,

És miután evett, már csak max. 10 ml-t tudok lefejni, eddig még 50-et is sikerült. És 3 óránként bedurrant a mellem, most már nem. Hogyan lehetne több tejem?


2010. nov. 3. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most van nála egy olyan periódus, amikor változik...ha több tejet szeretnél, fejd gyakrabban, illetve vannak homeos bogyók, görögszénamag tabletta, tea...
2010. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

4 hónapos kortól a gyarapodás mértéke csökken. A korábbi óriási súlynövekedés lecsökken, ilyenkor az anyák kétségbe esnek, hogy nem elég a tejük, kevés a babának. Pedig semmi egyéb nem történik, mint a te a baba igényeihez igazodik. Ilyentájt jelentkezik, hogy napokig nem kakil, mivel jobban hasznosítja az anyatejet.

Ne képedj el, a te babád olyan, amilyennek egy 4 hónaposnak lenni kell! Tedd el a mérleget, bízz a babádban, igénye szerint szoptasd, s ha a gyermekorvos is mindent rendben talál, akkor tényleg valóban minden rendben van!

Hogy nem durran be a melled, a is elfogadható, mivel a kereslet-kínálat beállt a baba igényéhez, szóval ne várd azt, hogy állandóan tele legyen a melled! Minden rendben van, egyszerűen a baba kora s a te tested egymáshoz szokott!

2010. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem pont így kezdődött, mikor fogyni kezdett a tejem. írtam ki kérdést, kb. ugyanígy, a tanácsoakt elfogadtam, megnyugodtam. eltelt még 2 hét és a babám elkezdett egyre sűrűbben szopizni, és sokat sírt, hogy éhes, nem elég neki.


én azt javaslom, saját tapasztalatból, hogy kezdj el tejserkentőt szedni/inni, és fejjél gyakrabban, és keresd meg vhogy itt Xstefixet, hogy segítsen. esetleg, megadom a mail-címét, ha írsz privit, de előtte írok neki, hogy nem bánja-e.

ja, és nyugi és hidd, hogy tudsz több tejet termelni!

pihenj többet, egyél-igyál rendesen, de tényleg!


te ne várj még nyugiban heteket, hogy minden rendben, és a végén már nagyon nehéz feltornázni a tejtermelést.


tápszert ne adj pótlásnak,amíg elég a babádnak a tej, amiket leírsz, még nincs is rá szükség. és ha amellett döntenél, hogy szükség a tápszerre (remélem ilyen nem lesz nálatok) akkor se cumisüvegből add, vagy nagyon pici lukúból, de legjobb lenne kis kanálkával. igaz, sok idő, amíg jól is lakik, de ha rákap az üvegre, akkor meg szopni nem akar majd. de ne rohanjunk ennyire a dolgok elébe.

2010. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia

nekem van tejserkentö homeos bogyom meg sincs kezdve mert mire megvettem teljesen elfogyott a tejem.

ha gondolod elküldöm neked nagyon szivessen természetesen ingyen.ha gondolod ird meg a cimed és én holnap el is küldöm.

2010. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszi, van itthon nekem is, de nem volt eddig szükség rá. Neked hogyan kezdődött, mennyi idő alatt ment el a tejed?
2010. nov. 3. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem nagyon hamar ment el...amugy sem volt sok és mivel az elsö pár nappban a pici nem volt mellettem a korházban (inkubátorba volt) nem tudtam szopiztatni és mikor már lehetett volna már alig jött valami mire kaptam azt a homeos infot és megvettem teljesen elfogyott a tejcim.igy meg sem bontottam.sajnos szerintem ha rögtön velem lett volna a kislányom akkor sem tudott volna sokáig szopizni.nagyon kevés volt a tejcim. :(
2010. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg igaz, hogy kezd el többször mellre tenni a babádat, és minden szoptatás után fejd ki jól a melledet. Valamint, ha időd engedi, naponta 1-szer csináld a 7-7-5-5-3-3-1-1-es fejést is. Amellett a tejserkentők is tényleg jók. Én mindent bevetettem, amikor sajna 2 hónapos volt a babám, és elkezdett rohamosan apadni a tejem. (megjegyzem, a stressztől :-((( Így, hogy kitartó voltam, még 5 hónapig ment a szoptatás :-) Minden jót és egészséget Nektek!
2010. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

KARAMALZ MALÁTA ITAL! A kórházban nálunk ki is van plakátolva mint reklám, nekem még a nőgyógyászom is ajánlotta és bevállt.

[link]


2 naponta igyál egyet este és lesz tejed bőven. próbáldd ki, nem veszítesz vele semmit.

kapni: tesco, dm, interspar., metro. van ahol 180 ft/üveg, de van ahol 220. nagyon jó, vegyed a citromosat, de a simát is megittam. sok sikert.

2010. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-4 hónap után nem feszül úgy a mell - nekem csak reggelre feszül - pedig korábban egy csomót szenvedtem a 3-4 óránként feszülő, csöpögő cicitől. Mivel én lefejem, és cumisüvegből issza meg, tudom, hogy nem lett kevesebb tejem, sőt több van, de a cici állaga pont az ellenkezőjét mutatja.
2010. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha igény szerint szoptatott csecsemőről van szó, akkor csak annyi történt, hogy pont elég neki, amit megeszik, és kész. Már négy éve szoptatom a két gyerekemet, de csak a legelején volt, hogy folyt össze-vissza, meg be volt gyúladva. Az a normális, ha a cici puha, persze bekeményedik, ha sok idő eltelik a két szopás között valami okból. Nem szabad elfelejteni, hogy az anyatej zsírtaltalma, víztartalma is alakul a baba igényeihez, és ahhoz mérten változik, hogy a baba mennyi idős. Kár stresszelni, ez egy normális dolog, a babád se éhes, vagy ilyesmi, teljesen normális, ha nem nő egyfolytában, mint a gomba, lehet, most a fogait növeszti, vagy ilyesmi. Nem mindig híznak őrült iramban a csecsemők.
2010. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!