Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy adott étel mennyi idő...

Egy adott étel mennyi idő után okoz hasfájást a babának? Ha pl reggel 8-kor ettem valamit, akkor délután már lehet látni, hogy gondot okozott?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A babáknak még elég gyors az emésztése, akár 2-3 óra alatt is észrevehető a hatás.
2010. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az mennyi idő lehet, míg az anyatejbe bekerül?

2010. nov. 8. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor pár hetes volt a lányom, akkor ezt a kérdést én is feltettem egy online védőnőnek, belinkelem neked, remélem segít:


Kedves Védőnők! A segítségüket szeretném kérni, már teljesen tanácstalan vagyok. Kislányom 3 hetes, anyatejes baba, de sajnos hasfájós, és ezért sokat szenved, sír. Pár napja adom neki az infacolt, és próbálok nagyon odafigyelni, hogy mit eszek. Ez a gondom, hogy már annyira figyelek, hogy szinte semmit nem merek enni, a hasfájás miatt. Nem tudom, hogy hogyan figyeljem meg, hogy az én babám, milyen ételekre lehet érzékeny? Hány óra alatt jut át hozzá az étel ital, amit én elfogyasztok? Nem tudom, hogyan csináljam, már alig merek enni valamit. Ezáltal nekem is gondom van ( szorulás ) és azt vettem észre, hogy a lányomnak is nehezen megy a puki és a széklet. Válaszukat és tanácsukat előre is köszönöm! Üdv: Rita


Kedves Rita! Ha étel okoz hasfájást az az elfogyasztás után kb 3-4 óra múlva kerül az anyatejbe, tehát kb fél napon belül okoz tüneteket. De ha a baba hasfájós az alkata miatt, a diéta ugyan használ, de nem oldja meg teljesen a problémát. A hasfájósság kb 3 hónapos korig tart, úgyhogy kitartás! Hasfájást fokozhatja a szoptatós tea, natúr tej, esetleg tejtermékek ( ebből kb fél liter tejnek megfelelő mennyiséget fogyasszon max naponta). Ronthatják a helyzetet a puffasztó zöldségek. Gyümölcsök közül inkább a citrus félék, ami szerencsére most nem szezonális. Mindent megvonni nem kell az ételekből, inkább mértékkel kell fogyasztani. Lehet gyümölcsöt és nem puffasztó zöldségeket fogyasztani, csak egyszerre keveset, és egy-egy féléből csak 1x egy nap. Az Infacol mellett próbálja ki az Espumisan cseppeket is, hátha..

2010. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor összesen 6-8 óra múlva veszed észre.


A hasfájás okát egyébként legtöbbször nem tudod kinyomozni, és legtöbbször nem is jó rá semmi.

Nálunk a legkézenfekvőbb volt a hunyó, pedig azt ki se próbáltam, hogy nem-e attól... A szoptatós tea a két kisebbnél nem ittam, nem voltak sosem hasfájósak. A nagynál literszámra vedeltem, naggyon vonyítós gyerek volt. :D

2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer ebédre merészeltem megenni egy tányér zöldborsólevest, és másnap délben szopinál kezdett üvölteni szegény kisfiam. (Gondolom attól volt). AZ éjszakát átalussza, napi 6x szopik. Máskor is volt már visitás, de akkor nem tudom mi lehetett.
2010. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!