Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset gyarapodott a babám...

Keveset gyarapodott a babám az utóbbi két hónapban, hogyan álljak át a két cicis szoptatásra? Biztos lesz egész nap tej?

Figyelt kérdés

A kisfiamat mondkét mellből szoptattam, de akkor is aggodalmamim voltak mi lesz ha véletlen éhes lesz és éppen üresek a cicik v nem elég? Most ez is közrejátszott, de más okok is csak egy cicit kap a babám lehet nemjól csinálom, szívesen átállnék újjra a két cicis etetésre csak ne kelljen pótolni... :( jelenleg 5 hós 5840gr 3030al született. A súlyduplázás, meglesz de épphogycsak... mit tennétek, ragaszkodom a kizárólagos szoptatáshoz tanácsok??? Mit mikor hogyan mennyit??

Az éjszakákat nagyjából átalussza reggel5-6 között ébred elsőnek, de most már korábban ébredt és éreztem h kevesenbb a tejem( megvan... )Mit tesztek ilyenkor? Fejjek? Mikor melyikből? kérlek segítsetek, elbizonytalanodtam.. :/


2010. nov. 15. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy parázol, a lehető legrosszabbat teszed. A súlyduplázás nincs kőbe vésve, ne ragaszkodj hozzá feltétlen. Nyugodt, kiegyensúlyozott a baba? Érdeklődő, mozgékony, vidám?

Mit jelent az, hogy keveset gyarapodott? Kizárólag a súlyára érted, vagy nem is nőtt? Van úgy, hogy szinte csak nyúlik, súlyra ezzel egyidejűleg kevéssé gyúr.

LESZ egész nap tejed. Csak engedd meg magadnak. És lazíts. Szoptass váltott mellből, akár egy szoptatáson belül is. És nézd meg a LLL oldalát, telefonon és személyesen is segítenek, rengeteg profi laktációs tanácsadó van ott.

[link]

2010. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan állj vissza két cicire, pár napig sokat legyen cicin a kicsi, és újra lesz elég tejed.

A mell sosem üres, mindig van benne tej, mindig annyi, amennyire szükség van. Ha a babád 3 óránként eszik 100-at, akkor 3 óránként lesz benne 100, ha 4 óránként 160-at, akkor 4 óránként lesz benne 160.

2010. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lazíts, a lányom kb. 8 hósan duplázta meg a súlyát, keveset hízott, de hízott, így nem volt gond.
2010. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne kezeld ezt ilyen kontrasztosan. Nem fekete-fehér a dolog. Mi spec úgy eszünk, hogy egy cici általában, de mindig megkínálom a másikkal is. Pl van olyan nap, hogy mindegyik szoptatásnál csak egy ciciből eszik, míg más napokon 2 ciciből eszik 4-5x is.

Folytasd egy mellből, de kínáld meg és ő majd eldönti hogyan szeretné :)

A súlyotok teljesen jó egyébként!

2010. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én olyan 4 hósa korában álltam át a 2 cicis szopira. Egyszerűen amikor befejezte, rátettem a másikra. Lesz elég tej.


De a fentiekből nem derül ki, miért lassú a gyarapodás. Az én lányom 110-120 grammokat hízott hetente. Mivel ő nagy baba volt (4020 gr), még 9 hónapos korára sem duplázta meg a súlyát. (Most is csak 7,7 kg, de makk egészséges)

2010. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!