Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire vált be a szoptatás...

Mennyire vált be a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy elmehet tőlük a tej, vagy nem biztonságosak?

Melyik fajtát szedted? Tapasztalatok kellenének.


2010. nov. 17. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azaliát szedek a 6 hetes kontroll óta. Augusztusban volt 2 éves a kislányom és máig intenzíven szopizik. Fél évig semmi mást nem kapott anyatejen kívül, de az első étkezést is csak kb. 10 hónaposan tudtam kiváltani nála... szóval nem zavarta a tejtermelést (kimondottan szoptatás alatt használható) és nekem semmi problémát nem okozott (néhány nőnél köztes vérzéseket okozhat). Ja4 és eddig úgy tűnik, megbízható :)
2010. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cerazette. Szedtem, nem ment el tőle a tejem, semmi nem történt a szoptatással kapcsolatosan, elvileg teljesen biztonságos, de én abbahagytam, mert annyira gátolta a fogamzást, hogy teljesen elnyomta a késztetést bennem a házaséletre. Szörnyű időszak volt az a pár hónap...
2010. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az azalia nem rontja a házaséletet?
2010. nov. 17. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is azaliat szedtem,nekem kevés volt tejem,de nem attól,már előtte is kevés volt.a házaséletem rendben volt,viszont amíg szedtem nem menstruáltam semmit.mikor abbahagytam a szopiztatást teljesen,és visszaálltam a harmonettre,rögtön megjött
2010. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem az Azalea-t is és a Cerazettet is,és egyiket sem birtam! Mindkettő nagyon bekavart a ciklusomnak,sőt szó szerint megfordította. Egy hét pihi 3 hét menszesz... Katasztrófa volt! A tejre nem volt hatása,volt bőven.Most a második baba után felrakatom a spirált.
2010. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem akartam fogamzásgátlót szedni pont ezek miatt a problémák miatt, ezért a helyi megsemmisítés mellett döntöttem. A Pharmatex hüvelykrémet használom már 2,5 éve és minden ok. A gyerek is szopcsizott 8 hóig, így a szoptatás melletti védekezés is megoldott volt.
2010. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
KEdves utolsó.Én a hüvelykúp mellett estem teherbe.Azt mondják az okosok,hogy 2 évente az ilyeneket pihentetni kell.
2010. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!