Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj a mellem már nem...

Nagyon fáj a mellem már nem is tudok szoptatni. Lefejem a tejet és azt kapja üvegből a baba. A mellbimbóm meg van keményedve és duzzadva már az is fájdalmat okoz ha a póló hozzáér mit tegyek hogy javuljon a helyzetem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Vegyél garmastan kenőcsöt, minden szopi után kend be jó alaposan és hagyd szabadon a melled!teljesen szabadon!nekem most 5 hetes a babám, és az elején annyira fájt, hogy konkrétan sírtam mikor szoptattam, a mellbimbóm meg vérzett, teljesen ki volt sebesedve.Én ezt csináltam, még éjjel is úgy aludtam, hogy szabadon volt a mellem, figyeltem, hogy ne érjen hozzá a paplan.Nem hogy a pólótól fájt, fürdés után megtörölni nem tudtam.

KITARTÁST!!!el fog múlni hidd el, és nem fog fájni, én már meg sem érzem, mikor szoptatok!

2010. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ugyanaz volt velem is, mint az első válaszadónál - az első 1-2 hónap rémes volt, bevérzés, duzzadás, égető érzés, fájdalom... én is egy szál cicben voltam otthon, amikor csak tehettem (mondjuk szerencsére nyár volt, bár ha jó a fűtés, úgy is jó) saját anyatejeddel is próbáld meg kenni, az is jó sebgyógyító. Meg a PureLan nevű krémet ajánlják, teljesen natúr és jó zsíros, hátha... én is azt mondom, kitartás, nehogy feladd, utána milyen jó lesz, ha beáll!
2010. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó a garmasztán kenőcs is a második válaszoló amit írt nem ismerem nekem a mother love kenőcs nagyon jó csak azt sajnos már későn vettem meg amire nagyon figyelj oda hogy bármivel is kenegeted nagyon vékonyan kenjed mert én is kenegetem mindenfélével és tályog lett a mellembe be gennyesedet már most talán a vége felé járok el múlik lassan de azt mondta a doki aki kezelt hogy attól lett hogy nagyon sebes volt és túl sok kenőcsöt használhattam nagyon felpuhult és be jutottak a baktériumok a mellembe inkább az anyatej a legjobb szerintem
2010. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a patikában kevert lidokainos krém remekül bevált. Azonnal enyhítette a fájdalmat (már csak azért is, mert hűtőben kell tartani...), 2-3 nap alatt pedig teljesen rendbe hozott. Szoptatás előtt a lido miatt ugyan le kell mosni, de azt egyébként se árt.
2010. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem nem sebes a mellbimbóm hanem csak fáj. Olyan állapotban van hogy le tudnék szúrni vele valakit nagyon kellemetlen. Nagy a fájdalom küszöböm de ez már közeliti a türéshatárt nagyon el vagyok keseredve. A bal cicimből már alig jön tej és mégis nagyon fáj.
2010. nov. 21. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!