Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy babám ne...

Mit tehetnék, hogy babám ne ”húzza” a mellbimbómat?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt, pár napja húzza a cicimet szoptatáskor, ami már kifejezetten fáj.Hiába húzom közelebb, vagy próbálom beljebb rakni a szájába a bimbómat. Most kezd már ”kitekintgetni”, meg közben is magyarázni, lehet, hogy ez is csak játék neki?
2010. nov. 23. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Játszik.

Én megpróbáltam a fejét közelebb húzni és erősen tartani, mert másképp cibált.

Ez is egy periódus. Majd elmúlik. Nem igazán tehetsz semmit ellene.

Én próbáltam bimbóvédőt, de a fiam nem fogadta el...

2010. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kezdettől fogva csinálja, és szinte már nem is érzem. Párom szokta kérdezni, mikor látja, hogy nem fáj e, mert elég fájdalmasnak néz ki, de én mondom neki, hogy már szinte meg se érzem. Talán elmúlik nálad.
2010. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Szerintem ezeket próbáld ki:

Amikor elforog és már nagyon fáj a melled, sehogyse sikerül fixen tartani, akkor szüntesd meg a vákuumot és inkább hagyd nézelődni. Lehet, hogy egy kis idő után meggondolja magát és újra visszacuppan, mert rájön, hogy még éhes.

Válassz olyan pózt, ahol kevésbé tud elforogni, pl. hónaljtartásban vagy fekvésben (ha szorosan tartod).

Szólhatsz is neki minden alkalommal finoman, hogy ez fáj anyának, bár nem valószínű, hogy megérti, amit mondasz. De a hangsúlyodból érezheti, hogy ez nem tetszik neked (ahogy később a fogzáskori harapáskor is rászólunk a babára).


Ez egyébként normális dolog ebben a korban, úgyhogy ha semmi sem megy, akkor nem marad más hátra, mint valahogy eltűrni ezt. Elhiszem, hogy nem kellemes, de általában nem szokott sokáig tartani, amíg rájön a baba, hogy először eszünk, utána nézelődünk. :)

2010. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Picit aggódtam,hogy talán már a cici nem kell neki.

Van két nagyobb gyerkőcöm,6 és 8 évesek, de már nem emlékszem, hogy ők ilyet csináltak volna (voltak ők is babák? -:)))Ők nagyon sokáig szopiztak, azt hittem a kicsinél ez a vég kezdete.

Kipróbálom majd a pozícióváltást, a cicim meg majd csak megedződik…

2010. nov. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!