Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam hogy ne legyen...

Hogy csináljam hogy ne legyen csomó a mellembe, és ne termelődjön több tej?

Figyelt kérdés
4hónapos fiam nem akar szopizni,ezzel szenvedünk kb 3hete....eleinte még a 2-ből evett 20percig,változó mennyit,aztán egyre csökkent,mára már csak a 2-ből jó ha eszik 5-10percet,de kinkeservesen.....ordit ha cicire rakom,vagy ha azonnal nem is,akkor kb 1-2perc mulva,de mint akit nyúznak,megfesziti magát,üvölt...van tejem,mert mérem mindig,és ma is 5percet szopizott,és evett 80at,de egyszerűen nem kell neki,nemtudom miért...cumisüvegből sem issza meg,úgyhogy kénytelen vagyok tápszert adni neki.Ne irjátok hogy próbáljam,meg tápszert ne,mert 3hete próbálom,és a helyzet változatlan,sőt,egyre rosszabb...tápszert kell adnom neki,hogy ne haljon éhen,mert ha rajta mulna,úgy lenne....a tápszert elfogadja cumisüvegből,a tejet sehogysem.Nem eszek semmi olyat,ha ettem volna is,akkorsem csinálná ezt 3hétig folyamatosan minden szopizásnál,úgyhogy nagyon kivagyok már...segitsetek hogy mit csináljak a mellemmel hogy ne gyulladjon be?Mert ugye nem szopizza ki,és most is csomós már kicsit,mert ugye benne maradt a tej,lefejni nem akarom,mivel úgysem issza meg,ilyen esetben mit csináljak??Hogy ne legyen csomós,ne gyulladjon be,és ne termelődjön több tejem?Ha masszirozom,akkor fejni is kell hozzá,vagy fejés nélkül is eltűnik a csomó?Nagyon félek nehogy begyulladjon...az a baj,hogy sose tudtam úgy kimasszirozni hogy ne maradjon benne csomó,csak a fiam tudta úgy kiszivni,ezért félek....
2010. nov. 27. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Maszirozzad, és fejjél, de csak keveset, a lényeg, hogy annyit, hogy ne csomósodjon be a melled, de kevesebbet, mint amennyi termelödött - ha mindig "megmarad" valamennyi, akkor az a szervezetnek annyit jelent, hogy túl sokat termel és kevesebb is elég.
2010. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy ha keveset fejek,akkor ugyanolyan csomós marad...volt hogy 1órán keresztül fejtem,és még mindig csomós volt..
2010. nov. 27. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
A babát próbáld meg más testhelyzetben cicire tenni, az nekem akkor is segített, ha csak keveset szopizott belőle. Sokkal jobban kimasszírozza a kis szájával, mint bármilyen kéz. Volt, hogy a babámat fejjel lefelé az ágyra tettem, és én fölé hajoltam, és így ár nap alatt kiszopizta a csomót.
2010. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet, hogy a picid a tejed nem fogadja el üvegből, a tápszert meg igen!?


Biztos, hogy éhes marad? Az én 7 hónaposom egy időben 150-180-akat evett, aztán egyszer csak lecsökkent 70-100-ra. És nem lehet beleerőltetni többet. Először meg is ijedtem, de mivel szopik után nyugodt volt, én is megnyugodtam. Egyszerűen nem ért rá enni, annyi dolga volt:). Ebben az időben többször cicire tettem egy nap.


De az is lehet, hogy gyorsan eltelik a gyomra (írod, hogy 5 perc alatt 80-at), és szeretne egy kis szünetet tartani a kajálásban. Ilyen időszak is volt nálunk, hogy sétálni kellett vele pár percet, és azután folytatta az evést.


Sok sikert a probléma megoldásához!

2010. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:

Az előttem íróhoz még annyit tennék hozzá lehetőségként: cumizavar?

Ha igen, akkor pedig szoptatási tanácsadó.

2010. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, de mi az a cumizavar? Erröl eddig csak itt olvastam, de nem tudm elképzelni, hogy mi lehet.
2010. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a cumizavar nem túl gyakori a probléma, ezért nem ismerik sokan, de azért előfordul.


Cumizavar:

[link]

2010. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most esik le, hogy a tejcsit mikor nem szokták elfogadni a babák. Pl. ha anyuka újra terhes lesz, akkor megváltozhat a tej íze, az öcsém is így szokott le a szopiról, csak ő már 2 éves volt!!

Mintha olyat is olvastam volna, hogy menstruáció alatt is szoktak gondok lenni.

2010. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tegnapi 15:00-ös vagyok: köszi a felvilágosítást, a jelenséget ismertem, de ezt az elnevezést nem.
2010. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Nem vagyok terhes,a menzeszem se jött meg.Próbáltam mindenhogy,sehogysem kell neki.Úgyis csináltam,hogy 10perc után raktam vissza cicire,akkor is orditott.Biztos nem cumizavar,mert csak most kapott először cumisüveget,2hétig anélkül szenvedtünk,és akkor is orditott...úgyhogy nemtudom mi lehet.De kérlek arra válaszoljatok ha tudtok,hogy mit csináljak hogy ne maradjon benne csomó,és ne legyen több tejem??
2010. nov. 29. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!