Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédőt használtok szoptatá...

Bimbóvédőt használtok szoptatáshoz? Jobb vele szoptatni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem használtam. A kórházban azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy az akkor jó, ha befelé fordul a mellbimbó. Aki azzal kezdett szoptatni, annak meg jó volt. Barátnőm esküszik rá. Nekem idegen volt, mikor próbáltam.
2009. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos használnom kell, mert a kisfiam koraszülött. Szülés után inkubátorba került és 4 napig üvegből etették, nem szoptathattam. A bimbóm is befelé fordul, tehát kell.

Na most tapasztalataim szerint téves a megnevezése, mert a használata mellett is ugyanúgy kisebesedett a cicim, mintha nem használtam volt.

Ha mindenképpen venned kell és az Avent-et ajánlom, mert pillangó alakú és így a baba orra és álla hozzáér a cicidhez, tehát a kontaktus megvan. Én ezt használom és szeretem, de csodát ne várj tőle.

2009. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én használok, pedig "jó" a mellbimbóm, de én valahogy nemtudtam az elején jól betenni a picúr szájába. Mostmeg azért használom minden szopinál, mert így tuti látom, hogy jön a tej és a picilányom is megszokta.
2009. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is használom, mert rövid a mellbimbóm. Először féltem tőle és próbálkoztam anélkül, de a babának nagyon nehéz volt szívni. Ugyanaz az az érzés van a szoptatásnál, mintha nem volna. Én is Aventet használok.
2009. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Aventesbből 2 méret van, melyiket érdemes megvenni, mert ugye felpróbálni nem lehet :D
2009. jan. 21. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
3 vagyok, nekem a nagyobbat vette a párom.
2009. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy ez azoknak van, akiknek olyan a mellbimbójuk, hogy valami miatt nem tudnak rendesen szoptatni. Úgyhogy tényleg téves az elnevezés. A kórházba viszont a 2. gyereket szülő anyukák már ezzel érkeztek, mondván, hogy akkor nem fog fájni a mellbimbód. Mivel az elején nekem is nagyon fájt, ezért én is vettem. Otthon az 1. egy hetet folyamatosan végigordította a gyerek. Aztán a védőnő letolt, és azt mondta, hogy a bimbóvédővel nem tud rendesen szopni, és a tejem is el fog apadni. (Mondjuk a kórházi szobatársam azt is elmondta, hogy az első gyerekét csak 3 hónapig tudta szoptatni.) Ennek ellenére nem hittem a védőnőnek, és folytattam így a szoptatást. Végül kölcsönöztünk egy babamérleget, és kiderült, hogy sajnos igaza volt, mert alig evett 60 gr-ot, 45 perc alatt. Bimbóvédő nélkül meg 20 perc alatt 120-at. Úgyhogy én eldobtam. Eleinte rossz volt, de 2 hét alatt megszoktam.

Szerintem, ha nincs semmi probléma a mellbimbóddal, inkább ne használd. A szoptatási tanácsadók sem javasolják.

2009. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem a kisebb méret van Aventből.
2009. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: Miért gondolod, hogy (persze, ha nincs semmi probléma) használnod kéne? Nekem is kellett az elején, de amilyen gyorsan lehetett leszoktunk róla, és így sokkal jobb mindkettőnknek. Egyébként, ha harap, akkor mindegy, hogy használsz, vagy nem. Nekem az avent nem jött be, viszont marha drága.
2009. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Annyi kacatot lehet kapni, s kiváncsi voltam használják-e, s beválik-e. Meg annyi olyat hallok hogy a baba harapott, szinte leharapta a bimbót, pl. én is az anyukámét, kisebesedik szinte annyira hogy vérzik.
2009. jan. 21. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!