Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek sok teje van, és...

Akinek sok teje van, és átalussza a baba az éjszakát, hogy vészelitek át?

Figyelt kérdés
Beáll idővel, hogy nem kell fejni, vagy felkeltek? Nálam 3,5 hós és ha sokat alszik, nagyon bedurran a mellem :(
2010. dec. 14. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én lefejem este lefekvés előtt (tejadó vagyok), majd legközelebb reggel 6 körül, addig pedig 2x eszik a babám is. Pár hete még éjjel annyira bedurrantak a melleim, hogy reggelre tejes pólóban ébredtem, aztán használni kezdtem melltartóbetétet. Most már nem kell, kibírják reggelig, hogy akkor fejjek.
2010. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felkeltem éjjel fejni, amit lefagyasztottam, 6 hónapos korában elfogyott a tejem, így a fagyasztottból még egy darabig volt anyatej. vagy pedig dm melltartóbetét, olcsó!
2010. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az nem lenne baj ha csak folyik, a csomósodástól félek. Az első két hónapban sokat szenvedtem vele. :(

köszi a válaszokat!

2010. dec. 15. 11:55
 4/6 xStefix ***** válasza:

Mindig csak annyit fejj le, amennyivel épp hogy megszűnik a keményedés, a kellemetlen érzés. Ha teljesen lefejed a melled éjjel is, azzal valószínűleg épp állandósítod a mennyiséget és a gyakoriságot, esetleg még növeled is a tejed, amire már nincs szükség.

A csomósodás ellen próbáltál többféle pózban szoptatni? Elméletileg, ha jól bejáratódnak a tejcsatornák, akkor nem kellene, hogy csomósodjon a tartalékolt tej.. Ha a fenti módon csökkenteni tudnád az éjjel megtermelt tejet, talán nem durrannál be.

2010. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Váltogatom a pózokat, és már több mint egy hónapja nem is csomósodott be szerencsére. csak az emléke kísért... ami nem túl kellemes :)

A gyerkőc egyébként eddig kelt 1x éjszaka, de kb 2 hete teljesen káosz, van hogy 2x kel, volt, hogy egyszer sem, nem tudom kiszámítani. :(

2010. dec. 15. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én most dec. 8-án szültem, és szerencsére jól van tejem,már 2napja úgyy néz ki, hogy átálltunk arra, hogy éjszaka éjszaka van nappal meg nappal, és most éjjel is felkelt éjfélkor fél2-kor visszaaludtunk és negyed 8-kor kelt fel, de a mellem nekem is bedurrant és tiszta tejci volt a lepedő, hát sajnos ezzel nem igen lehet mit kezdeni én már úgy alszom,hogy egy tapadós póló és textilpelust teszek a mellemhez, de az is átázik...

Ma etetés után 160-at fejtem le így tényleg szerencsém van, hogy beindult.

2010. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!