Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt teherbe esők,...

Szoptatás alatt teherbe esők, meddig volt tejetek?

Figyelt kérdés
Tudtatok/akartatok a terhesség alatt szoptatni, vagy nem mertetek, vagy nem szabadott, esetleg a gyerkőc utasította el a cicit? Vagy elapadt a tej magától, akármit csináltatok? Minden történet érdekel.
2010. dec. 15. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most vagyok a 22. hétben, még szoptatok ezerrel. Sokakat ismerek, akik végig szoptattak. Most már gyakorlatilag kolosztrum termelődik a szoptatási tanácsadó szerint, de a fiam nem válogatós, csak cici legyen. ;) Szóval úgy néz ki most már kitartunk a végéig. Egyébként helyenként kellemetlen - kissé fájdalmas, de nem annyira, hogy komolyan fontolgatnám a leszoktatást, én már tandemre készülök.
2010. dec. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-) A te gyermeked most mennyi idős, és hányszor szopik még?
2010. dec. 15. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fiam 18 hónapos, én 19 hetes vagyok, de még mindig szopik. Nem úgy tűnik, hogy le akarna róla mondani, az orvosom meg azt mondta, nyugodtan szoptathatok. Alvás előtt és után mindig szopik, néha még napközben és éjszaka is kéri.

Üdv,

O

2010. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én így tudtam meg, hogy terhes vagyok :) Egyik nap még kellett a babámnak a cici, másnap már nem. Én örülök neki, hogy így alakult, nem szerettem volna én leválasztani, de megtettem volna. Az én dokim álláspontja az, hogy terhesség alatt nem szoptatunk, pláne úgy, hogy az első terhességnél is voltak gondok. Sajnos ment már több baba is el az ismerősi körömben szoptatás miatt (állítólag).

2010. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :-)


Én most 7 hetes terhes vagyok, a tejem nagyjából akkor kezdett apadni, amikor megfogant a baba. A fiam 8 hónapos még csak, és nem utasítja el a tejet, épp ezért szeretném neki adni továbbra is, ameddig csak lehet. Az orvosom nem beszélt le a szoptatásról, nem látja vetélésnek semmi jelét. Ezért érdekelne, hogy másoknak mik a tapasztalatai, ki meddig tudott szoptatni terhesen.


Ha lesznek még további válaszok, azoknak is nagyon örülnék. :-)

2010. dec. 16. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: Most 17 hós, és attól függ. Most beteg volt, és gyakorlatilag egész nap cicin lógott, de a napi 10 mindenképp megvan.
2010. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Második terhességemnél a szülés előtt egy héttel hagytuk abba a szopit, most pedig szerencsére október végén, és elvileg jövő héten jön a picitesó.

Én nem akartam őket elválasztani, de nagyon kényelmetlen és fájdalmas volt, aggódtam is, hogy mi lesz, ha esetleg nem tanul meg cici nélkül aludni, vagy ilyesmi, de szerencsére megoldódott a dolog.

Méhösszehúzódásaim nem voltak a szopitól, hogy vetéléstől kellett volna tartani, persze, ha valami kellemetlen volt, akkor az ember megpróbálja abbahagyni. Második babámnál például minden este rohantam hányni az esti szopi után..

2010. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én hasonlóan voltam, mint te. 9 hónapos volt a lányom, mikor terhes lettem. nálam is kb a fogantatástól kezdve kezdett csökkenni a tejmennyiség, és az utolsó 1 héten drasztikusan lecsökkent.

A lányom még igényelte volna a szopit, de egyszerűen nem jött semmi sem. (szerdán 4 órával a szopi után lett éhes, csütörtökön 2 órával utána, pénteken meg jól sem lakott.)

így sajnos tápszert kellett adnom neki, amivel olyan gondom volt, hogy nem akart egyszerűen cumisüvegből inni. (cicizavar? :)) szegényt nagyon sajnáltam. de kb 2 nap alatt átállt rá, hogy nincs cici.


14 hetes kismama

2011. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!