Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ajánlanátok szoptatásról...

Ajánlanátok szoptatásról szóló könyvet? Módszer, tanács stb.

Figyelt kérdés
Az első babámmal hallgattam az idősebbekre (szoptatás 3 óránként stb.), na a vége tápszer lett. Most tervezzük a másodikat mindenképp szoptatni akarok,szükségem lenne egy jó útmutatóra az igény szerinti szoptatáshoz, ill. a sikeres szoptatáshoz.Tejmennyiséggel nem volt gond, csak egyszerűen hülyén csináltam....
2010. dec. 28. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt kell mondjam le a kalappal, hogy beismered: hibáztál. Én még ilyet nem hallottam, mindenki a kevés tejre fogja.

Könyv:

[link]

Szívből ajánlom.

2010. dec. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt olcsóbb:

[link]

2010. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!A TESZ-VESZ-en már meg is vettem postaköltséggel kevesebb, mint 2000Ft-ért.
2010. dec. 28. 09:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, megérte. :)

Nagyon boldog babázást! :)

2010. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézz körül a lll.hu-n is!
2010. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom, hogy már megvetted, csak azért írok, hogy megerősítselek. Én is ezt a könyvet olvastam és szerintem ennek köszönhettem, hogy sikerült a szoptatás. Ha a kórházi személyzetre, rokonokra, barátokra hallgatok, akkor biztosan nem ment volna.

2010. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na ja... A kórház! 3 óránként lehetett csak szoptatni, és ha megnyikkant a baba, lökték a szájába a cumisüveget éjszaka.Ha segítséget kértem a szoptatáshoz, fel voltak háborodva:-S Úgy engedtek minket haza, hogy nem baj ha nem szopik, fejjél. 3 napos volt....



Köszönöm a bátorítást!

2010. dec. 28. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen helyem szültem :( A 2-3 napos babát kellett vinni a csecsemősökhöz méregetni, hogy mennyit evett..., ha nem volt meg 30-40 ml, akkor jött a tápszer.


Szerintem ebben a könyvben minden szépen le van írva, de azért összeszedem, hogy szerintem mik a nagyon fontos pontok, amiken könnyű elcsúszni:

- Ne nézd az órát, teljesen mindegy, hogy mikor eszik a baba, amint ébren van, rögtön tedd cicire a kórházban. Próbáld meg magad mellett tartani, csak akkor add ki a kezedből, ha muszáj.

- Váltogasd a mellett nyugodtan, először bal, aztán jobb, aztán nyugodtan vissza stb.

- Ne mérd, hogy mennyit evett!!! Teljesen lényegtelen információ, hogy hány grammot szopizik egy baba: hiába evett 3 decit, ha egyszer éhes még mindig és hiába evett csak 20 ml-t, ha egyszer neki annyi akkor pont elég volt. Ha éhes, úgyis észre fogod venni és akkor megszoptatod.

- Ne várd el, hogy hamar átaludja az éjszakát. Én amint nyekkent mellre tettem éjszaka is, mégsem lett rossz alvó és nem szopizott éjszaka 30x 10 évesen. Ha éhes éjszaka, akkor meg kell etetni vagy ha csak anyuzni akar, akkor is.

- Ha szopi után nyűgős már váltogatott mell után is, akkor zárj ki minden más tényezőt, nagyon sokszor egyáltalán nem az éhség miatt sírnak.

- Próbálj meg csak egy szoptatást kihagyni, ha el kell menned otthonról, hogy ne nagyon szokjon hozzá a cumisüveghez. (szép dolog a kanalazás, de nincs az a nagyi, aki 150 ml tejet belekanalz a gyerekbe)


Egyébként mit gondolsz mivel rontottad el? Nem akarsz mesélni róla, hogy alakult a szoptatás? Hátha valaki tud konkrétan segíteni vagy bíztatni :)

2010. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!