Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják újabban, hogy...

Miért mondják újabban, hogy fél éves korig csak szoptatni szabad, amikor régen ez nem így volt?

Figyelt kérdés
Most arra gondolok, hogy én pl. adok a 3 hónapos fiamnak almát, és nagyon szereti is, és nincs tőle semmi baja, mivel így olvastam a Mit egyen a gyerek c. könyvben, amit anyukám is használt, amikor öcsém és én születtünk, és nem is lett semmi bajunk, pedig mind a ketten kaptunk almát 2 hónapos korunktól, és persze anyukám 7-8 hónaig szoptatott. Akkor mi a baj a desszertnek adott gyümölccsel és a négy hónaposan bevezetett főzelékkel - hiszen a fiam széklete rendben van, tökéletesen megemészti az almát és szereti is. Milyen bajt tud ez okozni?
2008. jan. 21. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a baba emésztö rendszere még nincsen készen a rendes emészte´sre.bajt nem tudsz okozni,legfeljebb hasfájást.Azért jó min.4 hónapos korig csak szoptatni,mert ha van elegendö tej,akkor a babának nincsen ma´sra szüksége.
2008. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Telik-múlik az ídő. Régen ez volt a jó, most éppen az. Szerintem csináld úgy ahogy te jónak látod. A picinek az almától nem hiszem, hogy baja lenne.
2008. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a hat hónap, mert valóban az emésztőrendszere még nem a tökéletes addig.Nem képes feldolgozni a nyers zöldségrostot,a sárgarépán kívűl.
2008. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyit fejlődött azóta a tudomány, hogy ma már egyrészt tudják, hogy a baba emésztőrendszere addigra érik meg rá, tehát neki ez a legjobb, másrészt nagyjából 20-30 éve éppen ott tartott a tudomány (az orvostudomány is), hogy azt hitték, a modern technika, a pillanatnyi előírások betű szerinti betartása jobb, mint a természet követése (gyakoratilag okosabbak akartak lenni a természetnél). Ezért kitaláltak egy gyereknevelési-táplálási sablont és azt hitték, ez minden gyereknek így a legjobb. Nem a rossz szándék vezérelte őket, csak nem hittek a természetben. A mai tudomyány már elismeri, hogy nem mindig okosabb a természetnél és nem kell mindig betű szerint követni az előírásokat sem.

Ezzel én most két dolgot akarok mondani:

Az egyik, hogy ma már tudjuk, hogy a babának az anyatej a legjobb táplálék 6 hós korig és esetleg még később is.

A másik, hogy azt is tudja már a mai orvostudomány, hogy nem kell mindig betű szerint követni a mai előírásokat sem (épp ezért, ezek ma már nem is előírások, csak tanácsok), elismerik az anyai ösztön létezését, tehát valószínűleg az anya érzi a legjobban, hogy az ő babájának mi a legjobb.

Magánvélemény:

Én azért sem adnék (nem is adtam anno) korábban egyéb ételt a fiamnak, mert minden anyatejen kívüli egyéb étel miatt kevesebbet szopizik, ettől viszont fokozatosan kevesebb tej is termelődik. Az anyatej fertőzésektől védő hatását pedig szintén bizonyították már. Jónak tartom az egy éven túli szoptatást is, mivel az is túlhaladott nézet, hogy az anyatej 1 év után nem tartalmaz semmit. Ma már tudjuk, hogy bizony nagyon sok védőanyagot tartalmaz még ekkor is, a gyerekek immunrendszere pedig csak 2 éves korra teljesedik ki. A WHO (Egészségügyi Világszervezet) ezért ajánlja a 2 éves korig tartó szoptatást. Ha viszont a baba hamar eszik mást is, kevesebbet fog szopizni, így hamartabb hagyja abba.

Végül: A Te babádnak Te tudod a legjobban, mi a jó! Tegyél úgy, ahogy a legjobbnak gondolod, Nálatok úgy lesz a jó!

2008. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!