Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem lehet összeönteni a...

Miért nem lehet összeönteni a hideg és langyos anyatejet? Mi történik vele?

Figyelt kérdés
Ez eddig oké is,de mi történik akkor,ha a fejés eltart vagy 15 percig és már kihűl a tej és közben még fejem hozzá a meleg tejet.Így nem lesz baja?
2011. jan. 10. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt most hallom először, hogy nem lehet összeönteni. Miért ne lehetne? Én két gyereket neveltem fel így, soha nem volt bajuk ettől, és bizony volt, hogy 40 percig fejtem. Azalatt az idő alatt természetesen ki tud hűlni.
2011. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyatejleadó vagyok és ott mondták,hogy várjam meg amíg kihűl a tej,mielőtt hozzáöntöm a többihez.
2011. jan. 10. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy gondolták, hogy a hűtőszekrénybe a többihez csak akkor tedd be, amikor már szobahőre hűlt, amit éppen lefejtél.


(Én speciel nem figyeltem erre sosem, és én is adtam tejet, igaz nem a gyűjtőállomásnak, hanem ismerősnek, de már két baba is cseperedett rajta, egyiknek sem lett semmi baja...)

2011. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem itt arra gondoltak, hogy a délben frissen lefejt (kicsit hűlt) kb. 30°C fokos tejet ne öntsed a hűtőben tartott reggeli 5°C fokos tejhez. Külön edényben tedd a hűtőbe, és ha a déli is lehűlt, akkor már hozzáöntheted a reggelihez.
2011. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is adtam le anyatejet és tényleg így van, de ez nem a kifejt szobahőmérsékletű tejre vonatkozik, hanem a hűtőben lévő tejre. Az kb 4-6 fokos, míg a te freissen fejt tejed 36 fok körül van, ha ezt ráöntöd a hideg tejre, akkor az felmelegíti a már lehűtött tejet. Az anyatejet viszont nem lehet állandóan hűteni melegíteni, ezért ez a szabály.
2011. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a választ.

2011. jan. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!