Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy kézi fejővel...

Igaz az, hogy kézi fejővel sokkal kevesebbet tudunk kifejni, mint amit a baba kiszopizik?

Figyelt kérdés

Ha már 40-50 ml-t ki tudok fejni az már jónak számít?

Ezt szopi helyett próbáltam, csak kiváncsiságból,hogy mennyi tejem van.


2011. jan. 11. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Az en esetemben biztos igaz, mert volt, hogy bedurrrantak a melleim, megis szinte alig tudtam valamit kifejni, a babam meg jollakott utana.
2011. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaz.

Fejéssel soha nem fogod megtudni,mennyi tejed van.

Próbáltam már,hogy lefejtem teljesen a 2 cicimet és utána rátettem a babámat és még 70-80 ml-t kiszívott.

2011. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is így tapasztaltam.
2011. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én napi két litert fejek, alkalmanként kb 3 decit. Ennyit egyetlen baba se tudna egyedül kiszopizni.


A tejleadó reflexedtől függ, hogy mennyit tudsz kifejni. van, aki két gyereket is tud tandemben szoptatni, a fejőbe mégse jön neki egy csepp se. Abszolút nem mérvadó a szoptatás tekintetében, hogy mennyit tusz kifejni.


Ezenkívül fejni is tudni kell.

2011. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
húúú, napi 2 liter??? :) hát nagy Gatula!!! akkor én összehúzom magam mert max.2-szer tudok fejni, alkalmanként 150-200 millit.(de sajna ez is csökkenőben) régebben is 3-4 alkalommal tudtam maximum!csak míg régebben elég volt a lefejt tejcsi, addig mosmtár pótolni kell!
2011. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

igaz.

Én 10 ml-nél többet sose tudtam felni, de 8 hónapig kizárólag szoptattam. Amúgy szerintem a fejés nem tesz jót a cicinek, nem kéne erőltetned.

2011. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos igaz, mert nekem volt tejem, de fejni alig tudtam. Nekem is max. 40-50 ml jött le, de ez a jó eset volt. A védőnő azt mondta, ha 30ml-t tudok fejni, akkor tuti biztos jó a tejtermelődés.
2011. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam. Csak az a nagy bajom, hogy sokszor nem is hallom, hogy a babám nyelne, csak mintha cumizna.

Ezért voltam kiváncsi, hogy van e egyáltalán valami.

Éjszaka meg muszáj fejnem, mert majd szétdurranok, és a babámat nem szoktam felkelteni, olyankor 80 ml-t tudok fejni.

2011. jan. 11. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ma reggelre én is majdnem szétdurrantam,mert hajnalban mindig szopik a babám,meg fejek is,de ma úgy elaludtunk,hogy csak reggel ébredtünk.Na volt mit látni,babám 200 ml-t szopott + 600 ml-t lefejtem...Anyatejleadó vagyok,azért fejek.

Nekem a kézi mellszívó nem szívja le rendesen,még akkor sem,ha 300 ml van a cicimben.Fele mindig benn maradt,akár mit csináltam.Nekem a kézi fejés jobban bejött,de még úgy sem lehet teljesen lefejni.Leghatékonyabb a baba szopizása.

2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na ez szép teljesítmény!
2011. jan. 11. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!