Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha rohamosan apad...

Mit tegyek, ha rohamosan apad el a tejem, sajnos a kislányom nem szopizhat még?

Figyelt kérdés

Koraszülésem volt egy hónapja,a babám nincs itthon, és csak kézi mellszívóval tudok fejni. Eleinte minden jól ment, volt tejem bőven, de a stressz hatására apad a tejem. Most kipróbálok mindent, amit csak hallok.

Nektek mi vált be?


2011. jan. 11. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem semmit nem tudsz tenni ha már apad el, el is fog menni, előbb kellett volna ilyen olyan teát inni stb.
2011. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
vegyel pumpat en is eszt csinaltam pumpajal es soha nem apad el a tejed ojan mint ha a kis lanyod szopizna es termelodik fejel pumpajal stb.
2011. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ezek váltak be:szaporító fejés, homeopátiás bogyók, teák!


[link]

2011. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Humana granulátumos szoptatós tea. Nekem most semmi nem vált be, de ez igen!


Hányszor fejsz egy nap?

2011. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyél sok péksütit, popcorn, tésztafélék, és szoptatós tea!

Nekem ez vált be!

2011. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Először is nagyon sajnálom, ami veled történt, kitartás és ami nagyon nehéz lehet, ne stresszelj!!! A stressz tejgyilkos.

Fejj 2 óránként és éjszaka is legalább 3 óránként, igyál minden fejés közben legalább 2 dl. folyadékot (laktoherb tea, őszilé, almalé, ásványvíz, limonádé felváltva). Fejés közben gondolj a babádra, nézd a fényképét, ha nincs veled. Egyél rendszeresen, tésztafélék előnyben. Homeopátiás bogyó az Urtica Urens 5 Ch napont 2x 3x 5 bogyó. És amit a babád nem tud megenni tejcsit, fagyaszd le! Később jól jön majd. Pozitív gondolkodás, és szorítok hogy minden OK legyen!

2011. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha fejsz 2-3 óránként szerintem megindul a tejed!Én is így kezdtem 13 hónapja s még mindig iszonyat sok van.Közbe anyatejleadó is lettem 4 gyerek mellett.Havi szinten 20-25 litert visznek el.

Elektromos medelát használok.A kézitől csak kikészül a kezed.Ennyi mennyiséget képtelenség kézi mellszívóval.Megéri befektetni rá!


Minden jót!

2011. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 xStefix ***** válasza:

Tegyél egy képet magad elé a babádról, miközben fejsz. És gondolj arra, hogy most sok finom, egészséges tejecskét kell neki gyártanod, mert szüksége van rá. De ne görcsösen akard ezt, hanem magabiztosan és nyugodtan! Hidd, hogy képes vagy rá és remélhetőleg menni is fog.

Nagyon fontos, hogy higgadt legyél (de valóban), mert ha stresszelsz (és baba sincs a közelben), akkor nincs az a csodaszer, ami csodát tenne...

2011. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is hasonló helyzetben voltunk,bár nekem 3 hétig kellett fejnem,utána szerencsére hazahozhattuk a kórházból.Én 3 óránként fejtem még éjjel is,sokat ettem,ittam.Nem olyan sokat tudtam fejni,de nem is kapott egyszerre sokat a kisfiam,aztán be kellett járni szoptatni,majd itthon igény szerint szoptattam és beindult a tejem.Azóta is szopik(sajnos 4 hónap múlva 3 éves lesz).Szóval szerintem ha továbbra is fejsz és megmarad valamennyire a tej,akkor ha cicire tudod tenni biztosan beindul jobban.A stresszt sajnos ilyen estben nem lehet kizárni.Én csodálkoztam is,hogy egyáltalán lett tejem,mert annyira szörnyűek voltak a szülést követő napok(nálunk 10 napig kérdéses volt az is,hogy életben marad e).Minden jót nektek!Kitartást!

2011. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen lányok a sok biztató választ, megfogadtam egy pár tanácsot és mintha több is lett a tejci 20-30 ml 3 nap múltán.

sajnos még 2 hónapot mondtak a szopi kezdésig :(

2011. jan. 14. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!