Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy a 8hetes...

Mit tegyek, hogy a 8hetes babám, jól kapja be a mellemet? Az a gond, hogy hiába nyitja nagyra a száját, mikor bekapja az alsó ajkát is beszívja, így fájdalmas a szoptatás. Sebes is az egyik bimbóm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor rácúppan a cicire te óvatosan húzd ki az alsóajkát és igazítsd rá a mellbimbóra, szerintem ez nem szabad, hogy megzavarja hisz nagyon a szopira koncentrál ilyenkor. Pár hét és ha nagyobb lesz a szája rendesen be tudja majd kapni.
2011. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ,megpróbálom ráigazítani.
2011. jan. 12. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is amikor már cicin van akkor semmi sem zavarja őket..próbáld meg kihúzni az alsó ajkát. Ha nem megy akkor bimbóvédőt próbálj meg használni, amikor már azzal megy akkor próbáld anélkül is meg. A sebes mellből ne szoptass addig amíg meg nem gyógyul. Nekem még a kórházba mondták, amikor szintén véresre szívta a maszatka, hogy kenjem be anyatejjel és hamar meggyógyul és tényleg másnap reggelre már azt sem láttam, hogy hol lett sebes. 7 hetes kisfiú anyukája
2011. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen probléma mindkét gyereknél. Az elsőnél csak bimbóvédővel ment a szoptatás sajnos, ezt neked csak végszükség esetén ajánlom. Másodiknál pedig az jött be, hogy hónalj vagy kereszttartásban szoptatom, picit hátrabiccentett fejjel.

A cumisüveg vagy a cumi ilyenkor nagyot tud rontani a helyzeten sajnos.

2011. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos pedig volt adva a babónak cumi is és cumisüveg is.A sok "hozzáértő"a környezetemben azt állítja,hogy semmi gond nem lesz tőle.

Már próbáltam fekve,hónaljtartásban is,de sajna kis mulya,és nem tudja jól bekapni..Védőnőm is megmutatta,hogy kell jól rátennem,és mégsem sikerül..:-((

2011. jan. 12. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Azért próbáld meg ezt a hátrabiccentett fejes dolgot, mert nekem működött.

Nyelvfékkel nincs gondja?


Esetleg érdemes lenne házhoz hívni egy szoptatási tanácsadót, hátha ő rájön mi a gond :)

2011. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elvileg nincs gond a nyelvfékkel..Igazad van ki fogok hívni egy szoptatási tanácsadót,talán ő tud segíteni,és mihamarabb tudok fájdalommentesen szoptatni..

Köszi a választ!

2011. jan. 13. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!