Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem bababarát kórházban...

Ha nem bababarát kórházban szülök, mennyire fogja megzavarni a szoptatást?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem velem lehetett a szülés másnapjától éjjel nappal. Nagyon szoptatás-párti voltam már akkor és volt is elegendő tejem akkor...

Most úgy néz ki, hogy egy nem bababarát kórházban kell majd szülnöm és félek, hogy az éjszakai szopizás kihagyása mind a babát megzavarja, mind a tejelválasztást. Vajon milyen eséllyel indul így egy szoptatás?


2011. jan. 13. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia

3 óránként hozták etetésre kislányomat,este 10 kor volt az utolsó szopi.

Besárgult sokat és mélyen aludt szóval szóval volt,hogy hiába hozták etetésre nem tudtam felébreszteni és ha netán még is akkor pillanatok alatt elaludt a cicin aztán persze később éhes lett,a 4. naptól nekünk már nem volt 3 óránkénti szopi mert a folyosók beleremegtek akkora ordítás volt szóval hozták is egyből.Egyébként éjszaka 1szer ébredtem fejtem és bevittem a csecsemősöknek,hogy majd adják neki,ha éhes lesz és ne ilyen cukros lötyit vagy én nem tudom miket itatnak különben velük éjszaka. Szóval nálunk semmi probléma nem volt ezekből.

2011. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó - remélem nálunk sem lesz gond...

Még azt szeretném megkérdezni tőled, hogy hogyan oldottad meg az éjszakai fejést?

Azt olvastam a kórházról, ahol szülni fogok, hogy vannak 6 ágyas kórtermeik. Éjjel nem tudom hogyan oldanám meg a fejést úgy, hogy másokat ne zavarjak ezzel...

2011. jan. 13. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Én bababarát kórházban szültem, de besárgult a kisfiam, kék fény alá vitték, és bizony éjszaka is fel kellett kelnem hozzá fejni, hogy ne teát adjanak neki, hanem tejet. Vagy a kórteremben fejtem, és nem érdekelt, ki alszik, ki nem, vagy a zuhanyozóban.


Most meg sajnos missed ab műtétem volt, egy éjjelt bent töltöttem a kórházban, de a műtét előtt reggel ötkor felkeltem fejni, hogy legyen mit enni a kisfiamnak. Akkor sem érdekelt, hogy kit zavarok vele, főleg mert a szobatársaim horkolása kétszer olyan hangos volt, mint a mellszívó.

2011. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok

5 ágyas szobába voltam egyedül,hozzám szerencsére senkit nem raktak be,de a mellettem lévő szobába is össz 3-ember volt és úgy ennyi (egy hetet voltunk bent így azt is jobban viseltem).Egyébként ahogy a másik válaszoló is írta megoldod a fürdőbe ha nem akarod zavarni a többieket.

2011. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszolónak!

Már csak az érdekelne, hogy nem zavarja-e meg a babát az, hogy éjjel nem kell megdolgoznia a tejciért?

2011. jan. 14. 07:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk bababarát volt, mégsem volt benn senkinek a kisbabája éjjelre, hanem a csecsemőosztályon. Nem volt gond ebből. Szopizott reggel, mert este is és nem gáz. Régen is így volt és elég sok nő tudott szoptatni:) Amúgy a mellettem lévő fejt, ő is megkérdezte zavar-e, erre a válasza másik anyukának: itt egy szülészeti osztály van nem egy luxusszálló. Szóval szerintem szinte minden kórteremben csattognak a fejők, már aki fej, arra úgyis irigykedik a többi, hogy mennyi teje van:)
2011. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Éjszakára nem hozhatod ki azért szopizni? Nálunk fél 1-kor és fél 6-kor volt szopi. De nappal velünk voltak végig szerencsére.


Bárhogy is lesz, szerintem (a még elviselhető keretek között) adj azért hangot annak, hogy te igenis szoptatni szeretnél és kizárólag anyatejet adjanak a babádnak. Minden kh-ban mások a szokások, de (elvileg) törvény adta jogod, hogy így tegyél. Én nem vagyok egy rebellis jellem, de biztosan határozottan elmondanám a személyzetnek, mit hogyan gondolok. Nem cirkuszolnék, nem kiabálnék vagy ilyesmi - de higgadtan is el lehet mondani a dolgot úgy, hogy muszáj legyenek komolyan venni.

Kívánom a legobbakat! :)

2011. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy pont értem rendet bontanának-e a csecsemős osztályon...

Nem fogok az "elit" páciensek körébe tartozni...

2011. jan. 16. 14:59
 9/9 xStefix ***** válasza:
És akkor egész éjjel bent vannak a picik?! Ó, hát ez egy elég borzasztó rendszer! :(((((((
2011. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!